Piwnica – podświadomość

 

Wielu z was słyszało o feng shui.

Zapoznałem się z tą starożytną sztuką bardzo delikatnie, gdyż cała wiedza na jej temat tkwi we mnie naturalnie. Mówiąc zwyczajnie, ustawienie pewnych przedmiotow w mieszkaniu moze wpływać na nas kojąco, bądź też destruktywnie, wywoływać depresję, histerię, nawet myśli samobójcze. Większość z nas fatalnie się czuje majac naprzecwko siebie ostry przedmiot, np kant biurka. Gdy o nim zapominamy, to działa nadal bowiem tkwi w naszej podswiadomości komunikat że coś nam zagraża, więc poświadomość zsyła nam uczucia lęku mające nas motywować do walki bądź ucieczki. Wystarczy spiłowac ostry róg, i uczucie lekkiej paniki mija.

Właśnie w taki sposób to działa, to jest podswiadomość. Ona o nas dba, więc tak reaguje. Dba dziwnie, nielogicznie, spójrz sama – zranił Cię tata w dzieciństwie bo Cię oszukał nie dajac Ci zabawki którą obiecał dać? ona (podświadomość) to rozumie tak, że nie warto ufać mężczyznom, bo potem bardzo boli, więc co robi żeby Cię ochronić przed cierpieniem? sprawia ze tyjesz jak świnka, i zaczynasz ją przypominać co sprawia ze wszyscy mężczyźni w promieniu kilometra uciekają gdzie pieprz rośnie. Jak to sprawia? podkręcając Twoj apetyt na niezdrowe jedzenie. Tak osiąga cele Twoja podświadomość. Wtedy Ty płaczesz i żalisz się na geny, i piszesz do mnie jak bardzo Twoje życie jest do bani. Gdy proponuję Ci zamiast kolejnej diety pracę nad sobą, wyzywasz mnie od pustych i nienormalnych, i idziesz się żalić do kolejnych „szamanów”, których lubisz, a lubisz bo Twoja podświadomość doskonale wie że oni Ci nie pomogą.

Swoje mieszkanie kupiłem ponad dwa lata temu. Właścicielka, była żona jednego z najbardziej znanych Polskich aktorów, a teraz prowadzącego słynny program na tvn, z cynicznym uśmieszkiem obiecała że wymieni pękniętą umywalkę w toalecie, i zamówi ludzi do wyniesienia starych mebli na śmietnik. W ostatniej chwili oddała klucz do piwnicy, wypełnionej po sufit 2 tonami śmieci. Oczywiście po zapłaceniu zapomniała o swoich obietnicach, śmiejąc się z „jelenia” którego nabiła w butelkę.

Dwa miesiace później, gdy mieszkanie zdrożały o 100%, to ja śmiałem się z modnej Europejki która przez swoją zachłanność straciła na interesie 110 tysięcy pln. Tak, za 110 tysięcy mogę być jeleniem.

Wracając jednakże do tematu. Ok. 5 ton śmieci, kiedyś probowałem z tym się uporać, ale nie dałem rady i po kilku godzinach zrezygnowałem. Dziś trzy silne osoby tyrały cały dzień, i oczyściliśmy ta stajnię Augiasza. Masa desek, słoiki, kilkadziesiąt kurtek i ubrań, butów z lat 60 – tych.  Wpadlem na sprytny pomysł, i  podszedłem po menela który zabierał żelazo, a tego było sądze koło tony. W końcu ją wyczysciliśmy ładnie, i odczulem wielką duchowa ulgę w sercu.

Zapamiętaj – brudna zawalona gratami piwnica, sugeruje Twoja podswiadomość, bardzo niekorzystnie oddziałuje na nią. Piwnica to Twoje korzenie, musisz je wyczyścić. To tak jak ze starą żoną. Możesz wydać majątek na maseczki błotne, witaminy, kosmetyki, a ona nadal będzie brzydka. Nie lepiej wziąść 20 – latkę obok której budząc się rano zaspany, nie pomyślisz że umarłeś i obudziłeś się w piekle? a pieniądze na kosmetyki dla starej żony, wydasz na nowe ciuchy dla młodej kochanki, by jej zadośćuczynić ze rano budząc się zaspana obok Ciebie, czuje że umarła i trafiła do piekła. To właśnie nazywam duchową pracą u korzeni.

Zagracona piwnica – zagracone życie. Wyczyść ją, a wiele problemów samoistnie zniknie z Twojego życia.

0 myśli na temat “Piwnica – podświadomość”

  1. Musialam się uśmiechnąć po tym Twoim tekscie.Mam tak zagraconą piwnicę ze szok.Jak jeszce do niej coś wloże to ściany tego nie wytrzymają.A jeśli chodzi o żone to faktycznie lepiej jak się budzisz rano i widzisz coś młodego i ładnego.Wtedy dopinguję Cię to do wzmozonego wysilku.I jakoś relacja miedzy Wami jest zrównowazona.Ty nie będziesz już taki mądry bo będzie Ci zalezało.A przyda sie to Tobie bo masz tendencje do ” zamiatania” ludźmi.

  2. Marku, bardzo dobre, zwłaszcza ostatni fragment o relacjach damsko męskich 🙂 gratujuję pomysłów wytrwałosci i systematycznosci,ps tekst o fance i pomocy w tej duchowym rozwoju wcale nie jest dla mnie dziwny i szokujący 🙂 ps.2. jesteś o wiele lepszy od kominka bo konstruktywny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *