Prośba

Wiem, ze czyta mnie wiele inteligentnych, oczytanych ludzi, i mam do was prośbę.

Potrzebuję, niemalże na gwałt, pewnej informacji.  – odruch obronny – to przeważnie obrona, ucieczka, ale są tez formy tego odruchu warunkowego polegajace nie na ucieczce,  a na ataku. Potrzebne mi jest do czwartku rano koniecznie uzasadnienie naukowe tej tezy. Wystarczy widoczny autor (koniecznie psycholog, psychiatra!) i teza że odruch obronny to nie tylko obrona, a także atak.

Jest mi to niezwykle potrzebne na rozprawę sądową w czwartek po południu, bez tego nie mam co marzyć o wygraniu sprawy, przegram. Będę przesłuchiwał biegłego który taką tezę postawił, skoro rozbiję jego nonsensowe twierdzenie, jego inne tezy będą stały też pod znakiem zapytania, co pozwoli mi być może przeciagnąć sprawę, uchroni od wyroku w tej właśnie chwili mojego życia, kiedy absolutnie nie jestem na to gotowy.

Biegły stwierdził że odruch obronny to ucieczka od bolesnego bodźca w tym samym momencie co zdarzenie zaistniało, jak np włożenie reki w ogień i wyciągasz rękę bo boli, ja zaoponowałem ze to nie zawsze jest prawda, i niektórzy tak mają że atakują w odpowiedzi na bodziec. Biegły będzie wezwany na rozprawę i mam go przesłuchać. Ja faktycznie tak mam, swego czasu gdy zdarzyło się parę razy że od ulicznego bandziora dostałem uderzenie, nawet bardzo bolesne, od razu atakowałem bez względu na ból czy jakiekolwiek emocje, zamiast się zakryć rękoma czy uciekać.

Z tego co ja wiem to zajmuje się tym behawioryzm, Pawłow, Watson, Tolman, ale muszę znaleźć dokładnie ten fragment, wydrukować i zanieść do sądu.

Chciałbym też bardzo serdecznie podziękować czytelnikom, które mi z własnej woli pomagają przeszukując biblioteki, rozmawiając ze znajomymi. Jestem bardzo wdzięczny, i wzruszony że tyle osób zaoferowało mi swoją pomoc.

Gdzieś musi być taka książka, i ja muszę ją mieć jako dowód dla sądu. Bez tego nie mam po co jechać do sądu. Bez tego nie wygram z bezduszną machiną sądową. Dla znalazcy serdeczny uścisk silnej i pełnej miłości ręki mistrza, dla szczuplej i atrakcyjnej znalazczyni buziak i, być może, coś więcej 🙂

0 myśli na temat “Prośba”

 1. To ze atak jest obroną to chyba wie laik.Musisz powtarzać w kólko lub najlepiej slożyć przed rozprawą wyjaśnienie z prośbą o włączenie do akt że Twój atak był obroną.Masz na to czas do jutra więc wszystko mozesz jeszcze obroócić do gory nogami.Jak znajde chwilę to moze coś znajdę.Najlepiej w internecie poszukaj w Kodeksie Karnym.

 2. o odruchach pisał J.Konorski książka o ile pamiętam tytuł to „integracyjna działalność mózgu” i „odruch warunkowego analizatora ruchowego” również Skinner pisał o tym ,jeśli chodzi o opisaną przez Ciebie sytuację to wg mnie a ekspertem nie jestem należy zwrócić uwagę na wzmocnienie negatywne czy pozytywne tj. wzmocnienie w behawioryzmie zmiana częstotliwości danej reakcji na bodziec pod wpływem następującego wkrótce potem innego bodźca w kolejnych seriach poddawania organizmu tymże bodźcom. Dzieli się ono na wzmocnienie negatywne: o generalizację hamowania,o unikanie zródła kary i te pozytywne tj.zależy od właściwości danej jednostki w tym przypadku od osoby jej charakteru,temperamentu a ksiązka pawlowa to chyba „człowiek człowiekowi wilkiem”

  1. To nie jest przekonujace dla sądu.Tak moglibyśmy opisywać różne reakce psychiczne. Ale zrozumiałam że chodzi o obronę konieczną .Chyba ze dasz przykład /jeśli oczywiście mozesz/

 3. „Natura emocji” P.Ekman,R.J.Davidson„Inteligencja emocjonalna” D.Goleman„Eksperymentalna psychologia emocji” J.Reykowski„Zachowanie agresywne” R.Stach„Psychologiczna analiza agresywnego zachowania się” Z.Skorny„Gniew” Lindenfield

 4. Aha możesz jeszcze podać tytuł płyty Slums Attack „Najlepszą obroną jest atak” o ile się nie mylę i wziąć Peję za eksperta (też miał sprawę za pobicie) ;>

 5. Jako żeś elektorat PiS-u więc byś pewnie z tamtych książek nie potrafił skorzystać więc małe ułatwienie.Brunon Hołyst – Kryminologia 2007, Rozdział XXXVIII – pkt 8. – Przemoc w kontaktach interpersonalnych i międzygrupowych. Tam se znajdziesz odpowiedni fragment i podaną literaturę źródłową. Czytać ze zrozumieniem chyba potrafisz ? Autor jest jednym z najwybitniejszych naukowców w swojej dziedzinie a jego podręczniki są wydawane od kilkudziesięciu lat na całym świecie więc to uznany i szanowany przez wszystkich prawników autorytet.

  1. Wybaczem Ci niezrozumienie artykułu, jako typowemu wyborcy PO 🙂 nie mam sprawy o pobicie, a o cos innego nie zwiazenego z przemocą, gdzie jednak istnieje element odruchu warunkowego. Za podane ksiażki dziekuję, doceniam Twój wysiłek, jednak nie o nie chodzi. I jesli już poprosze o fragment z ksiażki gdzie pisze ze reakcja obronna nie musi oznaczać ucieszki tylko zaatakowanie problemu, czyli to o co poprosiłemw artykule, a czego nie zrozumiałeś… tekst o Peji – fantastycznie cyniczny, uśmiałem się nieźle, widzę ze się wyrabiasz coraz bardziej czytajac mnie 🙂 za parę lat może przyjmę Cię na mojego ucznia 🙂

   1. Rozumiem, że chodzi o odruchowe zachowanie aktywne. A tu masz źródła gdzie NA PEWNO znajdziesz wszystko na ten temat:J. Zagrodzka – Neurofizjologiczne mechanizmy zachowania emocjonalnegoT. Górska, J.Zagrodzka – Mózg i zachowaniePS – ja nie potrzebuje mieć nad sobą żadnego miszcza, ani Mareczka, ani Osho, wystarczy mi Bóg, który jest we mnie, i on mi wszystko podpowiada :))

 6. Marek zapytaj biegłego co robić gdy nie masz gdzie uciekać lub na ucieczke jest za późno. Widzisz ze obrót w tył bedzie dla Ciebie ostatnim jaki wykonasz.Atakujesz! Nie masz Wyjścia.

 7. Trochę póżno na takie poszukiwania.Potrzebna byłaby porada dobrego adwokata, wiem to kosztuje.Mógłby nakreślić linię obrony i jakieś plany awaryjne.Potem dobry psycholog lub (i) psychiatra.Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale wiem że oprócz odruchów bezwarunkowych są odruchy warunkowe.Być może istnieją odruchy bezwarunkowe obronne polegające na ataku.Odruchy warunkowe kształtujemy w sobie przez doświadczena życiowe. I tak osoba która przez wiele lat była narażona na różnego rodzaju stresy, pobicia, traumy i inne formy prześladowań np. na podwórku, w szkole, na ulicy (szerzący się bandytyzm) z pewnością może wyrobić w sobie odruch warunkowy obronny polegający na ataku.Bokserski worek treningowy może doskonale wykształcić taki odruch.Nie jestem adwokatem ani psychologiem ale uważam że odruch to odruch. I czynnikiem nieistotnym jest tu czy jest to odruch bezwarunkowy czy też warunkowy.Bowiem w każdym przypadku mamy tu do czynienia z nieświadomą odruchową reakcją organizmu.Tak więc i w omawianym przypadku odruchu warunkowego, który powstał u oskarżonego na skutek licznych traumatycznych czynników środowiskowych w których przyszło mu dojrzewać i żyć, należy stwierdzić iż oskarżony w momencie dokonywania sądzonego czynu miał znikomy albo wręcz żaden wpływ na przebieg tego wydarzenia. Jest to sytuacja dalece bardzie usprawiedliwiająca oskarżnego niż gdyby znajdował się w stanie ograniczonej poczytalności.

 8. W behiawioryźmie atak jest obroną. Zachowuje się tak, np. wystraszony pies, który w strachu gryzie, jest agresywny, choć wcale nie wynika to z jego usposobienia.

 9. Miszu zmień sobie to zdjęcie na którym siedzisz na sraczu na coś innego bo robi się nie dobrze jak się na to patrzy… ble… :).

 10. Miszu zmień sobie to zdjęcie na którym siedzisz na sraczu na coś innego bo robi się nie dobrze jak się na to patrzy… ble… :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *