Era kobiet

 

Od mniej więcej 60 lat mamy do czynienia z postępem, który dał niezwykłą wolność człowiekowi, a szczególnie dobrze wyszły na tym Panie.

Spójrzmy w przeszłość. Większość danych państw stanowiły wsie produkujące żywność, nikła część to miasteczka, miasta. Czy jakaś kobieta która urodziła się na wsi, miała możliwość dyskutować o swoim orgaźmie? nikt wtedy nie wiedział o czymś takim u kobiety. Wszystko było jasne od wieków, dziewczyna dorastała, podobała się chłopcu i patrząc na niego czuła miękkość w kolanach, szybsze bicie serca, motylki w brzuchu, niejasne pragnienia i wzruszenie które ją ogarniało przy chłopcu. Jeśli mieli wiele szczęscia, i rodzina nie zdecydowała inaczej i się pobierali, ich pożycie wyglądało przeważnie tak, że chłopiec kładł się na kobiecie, wkładał prącie i po minucie dokonywał transfuzji ejakulatu ze swego do ciała wybranki, zadowolony, odprężony. A co z kobietą? a kogo to obchodzi? gra wstępna? pieszczenie ciała kochanki? punkt G? czułe słowa? zapewnianie o swojej miłości? a co to jest? no właśnie.

Na takie rzeczy mogły sobie pozwolić wielkie Panie, dwórki, szczęsliwie urodzone w szlacheckich zamożnych rodzinach, z wypiekami na twarzy czytające dworskie romanse, czy też pieprzną poezję, a taka książka kosztowała więcej niż jedna wieś.

Wracając do naszej Jagny. Życie codzienne, bardzo ciężkie, praca od rana do wieczora by móc tylko zjeść, brak leków, ciągłe wojny kiedy to okupanci łupili i mordowali w dzień, a partyzanci w nocy, powodowały że kobieta szybko sie staczała w swojej urodzie i gibkości ciała. 30 letnia wieśniaczka była już ruiną która mogła podniecić tylko półślepego ze starości byka. Wtedy z cudnego i miłego chłopca wychodził ponury, zastraszony mężczyzna w kufajce którego dłonie z czarnymi pazurami dawno nie widziały manicure – jak coś się jego kobiecie nie podobało, dostawała w twarz – sex polegał na szczeknięciu rozkazu i kobieta kładąc się szeroko rozkładała nogi przez mężem, który kopulował by się odstresować po całym dniu pracy na polu, zatykając nos od agresywnie wwiercającego się w jego nozdrza zapachu z nadmorskiej smażalni ryb, od którego niemalże tracił zmysły.

Cieżkie niewdzięczne życie, gdzie ponad połowa dzieci umierała po porodzie z braku leków, czystości i odżywek. Co miała zrobić kobieta z takim parszywym życiem? wyjechać? a gdzie? czym wyjechać? wsiąść na krowę i jechać przez pola? gdzie, skoro wszędzie były tylko wsie, kto ją by przyjął skoro dla ludzi nie starczało jedzenia?

Żeby przeżyć, kobieta musiała mieć męża, im ładniejsza tym bogatszego mogła brać, a im brzydsza to bardziej pokracznego i slabszego. Bogaty przeważnie oznaczał silnego, a silny nie szczędził jej razów, ale co z razów, skoro było co jeść, miało się szacunek we wsi i rozkoszowało pełnymi zazdrosci i podziwu, spojrzeniami innych kobiet. Ten mechanizm kobiety mają wbudowane do dziś. lgną do silnych, zdecydowanych męskich mężczyzn, którzy tak naprawdę przeważnie nie reprezentują sobą duchowo czy intelektualnie zbyt wysokiego poziomu, za to umieją przylać co jest gwarantem bezpieczeństwa, podobnie jak pieniądze. Pieniądze dają wygodę życia, silny brutalny facet spełnia genetyczne oczekiwania kobiety. Stąd tyle tragedii w naszym życiu, kiedy to kobieta nie potrafi się uwolnić od brutala co bije i pije, a później ze łzami w oczach przeprasza na kolanach.

Życie ludzi, a tym bardziej kobiet w tamtych czasach było straszne. Jednak dzięki postępowi technicznemu, życie kobiety zyskało niezwykłą wolność. Można wsiąść w autobus, samochód, pojechać gdzie indziej. Życie w samotności nie sprawia ze umrze się z głodu, nie trzeba brać mężczyzny by nie umrzeć z głodu. Nawet do płodzenia dzieci nie jest potrzebny meżczyzna, są banki spermy. Sytuacja ta budzi w obu płciach silny chaos wewnętrzny, zakodowane od wieków reakcje uległy w bardzo szybkim czasie wielkiej zmianie.

Dla mnie osobiście jest to powód do radości. Świat zmienia się na lepsze, chociaż zmiana powoduje bałagan. Czuję wyraźnie że nadchodzi coś pięknego, wspaniałego, radosnego. To nieprawda ze dawniej było lepiej, a teraz jest coraz gorzej, młodzież gorsza i większa bieda. Dawniej były rzezie religijno wojenne, śmierć z głodu i prawie zawsze śmierć z powodu zapalenia oskrzeli czy byle zarazka co dziś załatwia z miejsca antybiotyk. Zwykłe leczenie zębów polegało na wyrywaniu go przez pijanego kowala, w brudzie i syfie. Dziś bezrobotna młodzież szaleje, bo dawniej cały dzień byli na polu i podcierali tyłki krowom, a brutalne instynkty i młodzieńczą głupotę wyładowywali na jednej z licznych wojen których nie brakowało, czy tez czasem razem z księdzem spalili sobie jakąś kobietę na stosie za kontakty z Szatanem, czyli była ładna i odmówiła księdzu albo ten czuł się atakowany przez siły zła, skoro jak patrzył na piękną kobietę to mu puchło w kroczu co jest niewątpliwym dowodem na atak Szatana.

Teraz kobiety stają się świadome, mają wolność. Mogą podróżować, mogą wybierać partnera który będzie dla nich miły, opiekuńczy, czuły, mogą dbać o siebie, manicure, pedicure, peeling, a dawniej jedynie maseczka z krowich placków wchodziła w grę. Inną sprawą jest to że nie umieją korzystać z tej wolności. Obserwując ulicę i widząc otyłe zapasione kobiety w pupami jak haubice bojowe, widząc zapełniane więzieniami kobiety mordujące swoje dzieci czy mężów, widząc wystrojone szefowe w firmach stosujące terror psychiczny i wyżywające się na ludziach, korzystając z nędzy i bezrobocia w kraju po reformach guru ekonomii Balcerowicza, widać wyraźnie że nie są gotowe jeszcze na taką wolność. Ale spokojnie, to sie z czasem ułoży. Jeśli chodzi o przyszłość świata, jestem dobrej myśli. Będzie coraz lepiej.

Reasumując. Dla mnie, jako mężczyzny świadomego siebie, wolna kobieta jest znacznie bardziej atrakcyjna niż zniewolona głodem i przemocą, zastraszona kobieta. Chcę być chłopakiem dziewczyny która mnie wybrała bo jej się podobam jako facet i dobry człowiek, z którym chce mieć dzieci i na którego lubi patrzeć po obudzeniu się, z którym lubi przebywać, rozmawiać, a nie dlatego że umrze z głodu beze mnie, bądź że jestem silny.

Musze tu wyznać, że mimo że jestem niezwykle twardy wobec Pań, twardy psychicznie poprzez wyznaczenie żelaznych granic nie do przekroczenia,  to odpuszczę całkowicie w czasie ciąży. Z rozkoszą będę znosił humory, biegał po ogórki kiszone, przytulał gdy będzie się bała, robił obiadki, będę bardzo opiekuńczy, troskliwy i czuły o mojego słodkiego brzuchacza. Masaż brzuszka, godzina dziennie gratis 🙂 uważam że w czasie ciąży kobiecie się odpuszcza maksymalnie. I mimo tego że na 9 miesięcy staję się pantoflarzem, nie uważam żeby to było niemęskie. Czemu o tym piszę?

Gdyż jest cudownym że kobieta mimo ciąży może odejść, dawniej nie mogła, czy kochała czy nie, musiała zostać bo by umarła razem z dziecięciem z głodu – teraz nie musi, nic nie musi, a moją rolą jako mężczyzny jest zaczarować moją kobietę, by została. I to jest dopiero wyzwanie godne prawdziwego samca 🙂

Jednakże, wracając do tematu – A Panowie? Panowie też cierpią. Nie ma już kobiety której można przyłożyć bezkarnie, i to mi sie podoba. Nie można wygnać kobiety z domu, i ona gdzieś umrze z głodu i chłodu w lesie, teraz się ona tego nie boi – może inaczej, boi sie tego, ale nie stanowi to już zagrożenie jej życia, a jedynie przerwanie wygodnego życia. Nadszedł czas kobiet, i korzystajcie z tego drogie Panie, rozwijajcie się, uczcie, zdobywajcie szczyty. Nie zwracajcie uwagi na komentarze zazdrosnych kobiet które umysłem tkwią w średniowieczu, które sączą z siebie jad ze nie macie męża, dzieci.

Nie musicie, nic nie musicie. Jesteście wolne. Chcecie mieć mężczyznę? proszę bardzo, 3 miliardy Panów czeka. Nie chcecie? odmówcie. Nie chcecie mieć dzieci, bo czujecie ze to nie dla was? ok, to nic złego. Żyjcie tak jak czujecie, a ja was zapewniam że nie spotka was za to kara po śmierci, ważne by nie krzywdzić innych. Nie przejmujcie się także pseudo mądrościami typu że bez dzieci to nikt wam nie poda szklanki wody jak będziecie umierali. Z tego co widziałem to właśnie umierające samotnie staruszki mają dzieci i wnuki, i nikogo już ta starsza Pani nie interesowała, umierała i naprawdę nikt jej nie podał szklanki wody. Spełniajcie się, realizujcie, zdobywajcie świat, i puszczajcie koło uszu oskarżenia o egoizm. Ci co tak mówią są właśnie egoistkami, spełniają same swoje pragnienia, bądź presję społeczną o dzieciach czy mężu, a jak wy nie macie tego pragnienia to czują wściekłość ze nie robicie tego co one chcą, że śmiecie być same i szczęśliwe. Sprobujcie taką zmusić żeby zrobiły to czego nie cierpią, a zobaczycie jak się wydrą – a same chcą was zmusić do tego.

Drogie Panie – powodzenia 🙂

0 myśli na temat “Era kobiet”

  1. Jakaś ambiwalencja bije od tej notki. Z jednej strony zruganie kobiet za to, że źle korzystają z danej wolności, a za chwilę pochwała „nowoczesności”.

 1. Takie tylko spostrzeżenie..np. islam od wieków daje kobiecie prawo do zadowolnia z seksu. Obowiązkiem męża jest zaspokojenie żony. Ciekawy artykul. Pozdrawiam.

     1. mówisz, że myślenie to Twoja słaba strona?Każda kobieta to urodzona kochanka, rozumiem, że Ty już nic innego nie potrafisz;)

     2. bleejk Nie kazda kobieta to urodzona kochanka.Gdyby tak było to nie byłoby rozwodów.Chyba 100% rozwodów jest z powodu braku atrakcyjności seksualnej.Myślenie?? Zacytuje przysłowie dla Ciebie” Jeśli wejdziesz między wrony to i kracz tak jak one”

     3. Atrakcyjności seksualnej?? Bzdura, wszelkie rozwody biorą się z egoizmu i pkt’u widzenia ja, nie „my” a Ty sprowadzasz i upraszczasz wszystko do jednego.Dodałbym nawet, że im bardziej człowiek jest atrakcyjny a do tego skłonny aby dawać sobą manipulować (np. brać do serca bezkrytycznie wszelkie komplementy)czy mniej dojrzały po prostu tym nie nadaje się do czegoś trwałego

     4. Niestety to o czym piszesz w związku mozna byłoby przeżyć i sie dogadać.Ale jeśli jedno dla partnera staje sie nie do ” skonsumowania”- tu już zadne pertraktacje nie pomogą.

     5. bo każda kobieta to urodzona kochamka tyle ze niektóre potrzebują troche więcej czasunie ma czegoś takiego jak oziębłoś seksualna jest tylko cos takiego jak niedobudzenie i przy takich kobietach facet na poczatku powinien sie troche wysilic a jak tego nie robi to kobieta sie potem zniecheca..

     6. Lilith – kolejna bzdura – słyszałaś np. o pochwicy? są kobiety u których oziębłość to nie wina partnera a głębokie szoki ukryte w podswiadomosci. Ale po co czytać, prawda? wszystko wina faceta 🙂

     7. tak ukryte w PODŚWIADOMOSCI ale jezeli facet jest cierpliwy i delikatny można to przełamac i taka kobieta moze potem czerpac z tego taka sama przyjemnoś jak innii tak wiem ze sa rózne choroby płciowe które powoduja ze kobiety jak i mężczyźni nie czuja z tego przyjemności ale teraz sie to leczy (pani pompadur chorowała na taką chorobe weneryczną- król ja zaraził)

     8. Skarbie, prowadzone latami terapie przez wybitnych psychologów nie mogą uleczyć takiej kobiety a Ty chcesz żeby facet to zrobił, za darmo, tracąc swoje życie na bycie z histeryczką? 🙂 nie za dużo wymagasz? 🙂 nawet taki egoizm ma swoje granice.

     9. ehh ale załwaz ze czasami takie terapie daja rezultat ale kobieta nie jest wstanie sobie z tym poradzic sama do tego niestety potrzebny jest wyrozumiały i cierpliwy mężczyzna (zdazaja sie takowi)czesto taki podswiadomy lek jest spowodowany wychowaniem, gwałtem czy innym czynnikiem zewnetrznym a nie wewnętrzna natura kobiety(takim osobą trzeba szczerze współczuc)

     10. Zgadza się. Czasami takie urazy są zakodowane z poprzednich wcieleń – wystaczą dwie sesje reinkarnacyjne i znika prolem latami nie rozwiązywalny przez psychiatrę.

     11. A nie obawiasz się, że w przyszłym wcieleniu za karę będziesz grubą, brzydką babą?

     12. Poradziłem sobie w tym życiu z czymś znacznie gorszym niż nadwaga. Wiec nie, nie boję się 🙂

     13. Nietety nie ma Pan racji w tej kwestii .Z ochiwcy mozna wyjsc bez problemu..nbaprawde wystarczy cierpliwy i dobry partner. lekarka.

     14. Właśnie, gdyby a każdej kobiety była urodzona kochanka, to wy nie miałybyście z kim zdradzać, tego trzeba się nauczyć

     15. są różni mężczyźni są różne kobiety. Niedojrzali egoiści i egoistki;) na pewno pójdą tam gdzie lepiej, nie wytrzymają po prostu a każdą pokusę odbiorą jako szansęodwetu albo po prostu to wykorzystają. Nie można sprowadzać wszystkich do jednego wora. Wiadomo, że emocje robią swoje a cudze bardziej miłe, nie wymaga, pogłaszcze etc…

     16. hmm ale to niekoniecznie chodzi o seks wbrew pozorom kochanki maja tez inne funkcje, poza tym wiek/ figura/ starz robi swojea kobiety równie czesto (jak nie cześciej) maja kochanków

     17. Jesli kazda kobieta jest urodzona kochnaka, to od czego sa prostytutki…najstarszy zawod swiata wlasnie sluzy do tego,czego zona w domu dac nie potrafi….wiec prosze ciemnot nie wypisywac na blogach.Zreszta w dobie internetu ciemnoty coraz trudniej juz wciskac…Ciekawy artykul, niebanalny, lubie ludzi, ktorzy maja odwage byc soba.

     18. ..bo prostytutka to jest poniekąd pójście na łatwiznę (pomijam inne motywy i konsekwencje), nie trzeba się wysilać rozmawiać, nie trzeba nic, wystarczy zapłacić

     19. To nie tak. Najpierw wyznawca Allacha żeni się z pierwszą żoną. Jest ona od wszystkiego (i do wszystkiego) i ma dużo pracy. Po kilku latach żeni się z drugą. Pierwsza jest już zużyta seksualnie, więc tylko pracuje i opiekuje się dziećmi. Znowu kilka lat i jest trzecia. Pierwsza zajmuje się domem, druga dziećmi a trzecia do łóżka. Lata mijają, pierwsza żona ma ich już, powiedzmy, czterdzieści, i wtedy pojawia się czwarta (do łóżka oczywiście). Pierwsza zyskuje uznanie wtórne, jako że może porozmawiać z mężem o latach ich wspólnej młodości; druga zajmuje się pracami domowymi, na dom pracują starszi synowie a resztą młodszego przychówku zajmuje się trzecia. Tak więc albo ciężka praca, albo lalka do seksu ze starcem gnębiona przez dwie-trzy zadomowione i zjednoczone przeciw niej byłe (w łóżku, bo w domu jak najbardziej obecne). Chyba, że lubisz rozmawiać o przeszłości – też krótko, bo kobiety tam nie są długowieczne.

     20. Uslyszales dzwon tylko nie wiesz skad on. Muzulmanin nie moze wziasc drugiej zony bez zgody pierwszej, a wszystkie jego musza byc traktowane rowno. Takie przynajmniej jest u nich pprawo.

     21. każdej musi poswięcac tyle samo czasu (nocy tez) i musza miec takie same domy (kazda swój- bo by sie pozabijały) wszystko równoi moze ich miec obecnie najwyzej 4 (ale mało kogo na to stac hehehe)

  1. Myślę, że z Mareczka taki mistrz jak ze mnie hemafrodyta. Prawdziwy mistrz ma zawsze szacunek do religii ze świadomością, że zło zawsze będzie chciało aby wiele „wolnych ludzi” jak Mareczek tak na temat religii pisało

    1. tylko mi nie pisz, że zła nie ma, bo postawiłeś wziąć z każdej religii czy zasad moralnych to co jest dla Ciebie najbardziej wygodne. Ja rozumiem, że przez niektóre religie zło jest traktowane jak byt obcy. Tak jest łatwiej ze złem walczyć , unikać go, bo często „nie walcząc” ze „złem” nie dajemy mu się przeniknąć…ale Ty pewnie wszystkie rozumy zjadłeś, bo potrzebne Ci „oklaski” więc nie ma co dyskutować

   1. Michał nie gniewaj sie ale to jest śmiechu warte.Nie moze wziac zony bez zgody pierwszej – napisz co robi taki mąż gdy ta pierwsza się nie zgodzi????? O Boże !!!!

  2. Taaaak?! Jeśli islam daje kobiecie takie prawo, to czemu w krajach islamskich praktykuje się kliteroktomię?

    1. wiesz co jest w tym wszystkim niedobre i bolesne? Niewiedza, więc ludzie, którzy rzekomo kochają siebie i lansują taką miłość jak Mareczek i takie podobne do Twoich posty, może najpierw niech sie douczą. Tak, przyswajanie wiedzy czasem boli, a życie też nie zawsze jest łatwe dobre i przyjemne a jeśli nie jest to znaczy, że coś jest nie tak!

     1. Już niedługo nadejdzie taki czasGdy za brak orgazmu będą karać nasWięc czym prędzej ubezpiecz sięDwa litry mleka w siebie wlejref. Taki moment taka chwilaChronią pracę od marazmuTylko ty jako jedynyNie dostałeś dziś orgazmu

     2. Podasz jakies argumenty jakiej to wiedzy rzekomo nie posiadam, a którą oczywiscie Ty znasz? 🙂

     3. Jasne, myślę, że zachłysnąłeś się religią związana z buddyzmem i reinkarnacją, przeczytałeś parę książek po których się dobrze poczułeś (czytałeś może Leszka Żądło?? Też mi się podobał) i wydaje Ci się, że wszystkim ludziom potrzebna jest wiedza na temat ich poprzednich wcieleń do rozwiązania ich problemów (pomijam już, że chrześcijanom ta wiedza do niczego potrzebna nie jest i niekoniecznie chrześcijanin to masochista, który chodzi na mszę, którą odprawia ciemny jak tabaka w rogu napalony na ładne kobiety ksiądz, który mówi do ciemnych ludzi od których chce jedynie pieniądze i nad którymi chce mieć trochę władzy). Absolutnie się z tym nie zgodzę. Pozdrowienia..

     4. Skad wiesz ze Chrześcijanin nie potrzebuje tej wiedzy? wiesz co się dzieje z człowiekiem wierzacym w niebo i piekło, który sobie przypomina swoją smierć i to, co było po niej? 🙂 nie wiesz, no właśnie 🙂

     5. jednak tak jak piszę, chrześcijaninowi wierzącemu w Chrystusa Zmartwychwstałego nie jest potrzebna ani wiara w reinkarnację ani taka wiedza. Niebo i piekło? Oczywiście, że za niewłaściwe postępowanie trzeba ponieść konsekwencje

     6. W reinkarnacji też ponosisz konsekwencje, i masz czas na naukę, a nie że za parę błędów wieki smażenia w siarce 🙂 pomedytuj parę lat, a sam się będziesz z tych mitów śmiał. Razem z Jezusem który kompletnie nic nie ma wspólnego z kosciołem.

     7. medytowałem i medytuję kiedy mam czas i mam zupełnie inne zdanie na ten temat, zwłaszcza na temat obecności Jezusa w Kościele

     8. Medytacja to nie koncentracja na wymyślonym cierpieniu Jezusa, medytacja to zrozumienie siebie. Medytuj dalej 🙂

     9. nie, na cierpieniu nie i bynajmniej nie po to aby zachwycać się sobą i swoim blogiem czy w celu zainteresowania fankami czy może w celu zwiększenia swojej popularności w internecie lub na wymądrzaniu się kto ma rację lub nie ma i kto jest lepszy lub nie

     10. Zarzucasz mi brak wiedzy na tematy, na które się wypowiadam? To ty (celowo z małej litery) mógłbyś sie douczyć, bo twoja wiedza z tego co widzę jest na bardzo niskim poziomie.

     11. Schowaj tą pogardę na inne okazje, odpowiedziałem Michałowi, a nie Tobie.

     12. A Ty przyjrzyj sie dokładnie do kogo był kierowany mój post i nie naskakuj na mnie bez przyczyny.

   1. teoretycznie coraz mniej w praktyce (czym wiecej zon tym koles ma wyzszy status- jest bogatszy, dlatego kobieta chetnie na to przystaje[to tak jak teraz z tym prawem kobiet w islamie ze mogą prowadzi same samochody- zadna bogatsza na to nie pójdzie bo to wstyd i tak zostanie przy szoferze])

    1. Co z idiotyczny wpis… We wszystkich krajach islamskich z wyjatkiem Arabii Saudyjskiej, kobiety mogły i mogą prowadzić samochód…

     1. no właśnie według prawa nie choc w praktyce faktycznie poza miastami zdarzało sie ze prowadziły ale w obrębie miasta nie

     2. To o czym piszesz dotyczy TYLKO Arabii Saudyjskiej, więc nie uogólniaj że tak jest we wszystkich krajach islamskich.

  3. pomijam ten drobny szczegół ze to właśnie kobiety na wsi miały duzo wieksze szanse na orgazm niz ‚dwórki’ które najcześciej wydawano za maz wbrew ich woli, na wsiach wszystko odbywało sie bardziej naturalnie dziewczyny czesto wychodziły za mąz z dzidzia w drodze zresztą były wychowywane z pełną świadomościa aktu seksualnego (widziały krówki, koniki i inne zwierzatka to robiące) to właśnie na dworach/zamkach wychowywano dziewczeta tak by nie miały o niczym zielonego pojęcia i były jak najbardziej aseksualne co dawało wieksze szanse żony- dziewicy i pewnosc dziedzicaa co do pozycji to myślisz ze sa wymysłem naszych czasów? juz w starożytnej grecji opisywano różne a w sredniowieczu powstał nawet podrecznik (oczywiscie nie tak finezyjny jak orginalna kamasutra)zacofanie seksualne jest wymysłem XIX/XX wieku wtedy nagle stał sie problemem i potem uformowano mysl że niby w XX wieku nastąpiła rewolucja seksualna, a tak naprawde teraz nie uznaje sie moralnie wielu zachowan które kiedys były na porzadku dziennym(tomasz z Akwinu dopuszczał aborcje ponieważ była zupełnie powszechna wprowadził jedynie ograniczenie do ze do momentu w którym płód przypomina dziecko)

   1. Lilith – nieprawda. Dwórka w pałacu miala meza starucha, ale wielu młodych kochanków co dbali głównie o jej rozkosz. Zaharowany mąż wieśniaczki miał w nosie jej orgazm, bo nie miał na to siły, wiesz jak w zimie oni śmierdzieli w chalupie w której mieszkali ze zwierzakami? jak sobie wyobrażasz sex oralny w takich warunkach? albo pieszczoty? dziewczyna na wsi też była trzymana zeby jej nie „zbrzuchacono” bo wtedy hańba we wsi. Poczytaj sobie lepiej trochę demonico 🙂

    1. tiaawłaśnie czytam:*widze ze opierasz sie na wczesno XX wiecznych teoriach gdy oczerniano wczesniejsze czasy które tak naprawde były bardzo ciekawe i nazwijmy to frywolne- to fakt to tez zależy jak trafiła ale myślisz ze te na wsiach kochanków nie miewały?czemu tak koniecznie chcesz kobiety zapędzic do tego ze były gwałcone przez meżów (teraz tez sie to zdarza)a wiesz ze kobieta tez moze zgwałcic mężczyzna? i to tez nie jest wymysł ostatnich czasów..

     1. No niestety, mnie zadna nie chce zgwałcić. A tak poważnie, to były frywolne czasy? 🙂 wiesz jak ludziom cuchnęło z przegniłych zębów.? jak cuchnęli? jak umierali na pierwszą lepszą chorobe?

     2. wiem ale wbrew pozorom były frywolne- opisy kronikarskie itdpewnie właśnie ta bliskosc smierci powodowała ze ludzi żyli pełniej choc z naszego punktu widzenia musiało to by obrzydliwe to jednak dla tamtych ludzi była to codziennos (kobiety tez były brudne smierdziało im z ust a jednak podniecały mężczyzn)załwaz ze tak naprawde ludzi sie umoralnili po rewolucji parowej i rozroscie miast było to spowodowane między innym tym że kościół i społeczenstwo chciało jakoś bardziej kontrolowac jednostki w miastach które dawały pełna anonimowosc, gdzie nie było aż takiej możliwosci by każdy o każdym wszystko wiedział i odwrotnie niz by sie wydawało zamiast wiekszej ‚rozpuzstosci’ ludzie sie ‚uprudernili’

 2. A tak właściwie Mareczku co tak Cię wzięło na artykulik Kobieta dawniej i dziś? Dobry ten tekst ale tak jakbym w nim wyczuwała podstęp. No ale poczekamy zobaczymy.

 3. To znów ja – naczelna czepialska! :-)1.Zacznę może od tego: „ponad połowa dzieci umierała po porodzie z braku leków i odzywek” – z tym brakiem leków to się zgodzę, ale odzywki były zawsze i nie sądzę, żeby miały one cokolwiek wspólnego ze śmiertelnością noworodków – co innego odżywki – sama mając małe dziecko mam świadomość jak są wartościowe (choć nie upieram się, że bez nich nie da się wychować zdrowego dziecka).2.„zapełniane więzieniami kobiety” – zdaje się, że ja jednak jestem troszkę do tyłu, skoro nie miałam pojęcia, że postęp aż tak galopuje – nie sądziłam, że to możliwe ale, na szczęście, człowiek uczy się całe życie.3.Na pocieszenie powiem Ci jeszcze, że moim zdaniem nie musisz się martwić, że jakaś wstrętna materialistka wybierze Cię tylko dlatego, żeby nie umrzeć z głodu – myślę, że facet który jest bezrobotny (choć zapewne bogaty duchowo), szukający pracy raczej niechętnie i roszczeniowo niż systematycznie i z determinacją – nie jest zagrożony, że padnie ofiarą wstrętnego babska czyhającego na jelenia, który je utrzyma.4.Skądinąd, w dzisiejszych czasach kobieta musi wykazać się bystrością umysłu i zaradnością – niestety o mężczyzn z prawdziwego zdarzenia równie trudno co o mamuty, choć nie twierdzę, że nie ma ich już wcale. Tyle, że trzeba mieć cholerne szczęście żeby takiego spotkać.5.A jeśli chodzi o wolny wybór kobiet to wyjątkowo zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości! Uważam, że kobieta powinna żyć jak chce: chce mieć dzieci, gotować obiadki, sprzątać, dogadzać mężowi/ojcu dzieci – proszę – to cholernie ciężka, choć jeśli wykonywana z wyboru i miłości – dająca masę satysfakcji robota. Nie chce mieć dzieci? Niech jej nie przyjdzie do głowy, żeby je mieć bo: wypada, rodzina naciska lub jakieś głupie babska twierdzą, że jest egoistką bo nie ma dzieci. Kobieta, która ma dzieci nie dla tego, że chce ale dla tego, że ma taki obowiązek robi krzywdę dzieciom, sobie i ewentualnemu partnerowi a po co? Są kobiety urodzone na matki i te urodzone na ciotki – tak jest dobrze.I tu z mojej strony ukłon do pań – myśleć, moje śliczne, a nie słuchać ograniczonych idiotek.Pozdrawiam wszystkich.p.s. ja też wciskam byki ale w swojej rudej podłości nie mogę się opanować, żeby innym nie podokuczać – bez urazy oczywiście

  1. Samokrytyka: nie mam pojęcia, dlaczego cudzysłów zamienił mi się na te śmieszne robaczki – no cóż, pewnie nie moja dziedzina 🙂

 4. Mareczek co to za kretyńska auto reklama ? Siedzisz w tej kuchni sam i bedziesz długo tam siedział ty pseudo macho.Spójrz na siebie.Każdy fizjonomista powie ci,ze coś z tobą nie tak.A ten numer gadu gadu ,skyp i poczta to po co?Szukasz wrażeń?Idź na ustawke po meczu Wisła- Widzew palancie.Tam zobaczysz i sam odczujesz brutalne geny.A tu przestań grać intelektualistę bo po gębie widać niedorozwój.

  1. Jakoś moja „gęba” sprawia ze nie narzekam na samotność, o czym Ty możesz sobie tylko pomarzyć 🙂 ustawka? wiesz ze Ci ludzie co sie najlepiej biją są wyłuskiwani przez facetów co nie chodza na ustawki, i biorą ich do mafii – tym gościom też powiesz zeby poszli na ustawki? 🙂 widzisz, po gębie sobie dawać to nic trudnego, to potrafi każdy durak, wyższa szkoła jazdy to ta, że te duraki się kłaniają łysemu niskiemu facecikowi 🙂

   1. Chłopcze,mam 69 lat i takich pozerów jak ty rozszyfrowuję natychmiast.To wprawa z lat gdy byłem nauczycielem akademickim,więc nie sil się na krygowanie przede mną.Jak widzę masz tu parę zwolenniczek,których poziom będzie w sam raz do tej kuchni,w której się prezentujesz.

     1. Za wiele bys mi nie zabrała.Ale to już inna para kaloszy,w które ty sie nie zmieścisz.Za cienka z ciebie i chyba nie „prawda”.

     2. Kubuś – nauczyciel a nie patrafi dyskutować.Skrzywienie wszystkich nauczycieli nauczyliście sie ze uczeń musi siedzieć w ławce i to siedzieć cicho,Jak się odezwie to takie slogany:glupi,baran,poziom, ty mi tu nie mów itd.Taki mam obraz nauczycieli.Tak jak swoich uczniów potraktowałeś rownież Marka.Wstyd.

    1. Dziadziu, a ja wiele razy byłem w pozycji 69, i sadzę że Twoje doswiadczenie zyciowe czyli bicie małych dzieci linijką, jest śmiechu warte 🙂

   2. A ty myślisz, że będzie lepiej dlatego, że kobiety gadają o orgazmach, nie wszystkie kolego, u niektórych została resztka przyzwoitości.

 5. Super facet z Ciebie.Myślę, że każda kobieta może wydostać się ze swego Sredniowiecza. Czasami jednak trudno to zrobić, gdyż lata podporządkowania, uspołeczniania i błędy rodziców zrobiły wiele złego. Potrzebna jest terapia, która pomoże zaakceptować siebie w swojej pierwotnej, najpiękniejszej wersji. Pozdrawiam cieplutko.

  1. właśnie tego mi było potrzeba………akceptacji ,ja To zrobiłam i się nie boję o tym pisać–potrzeba było lat ale Teraz jestem wolną kobietą wyzwoloną z pod jarzma FACETA…………ten artykuł to woda na młyn dzięki

 6. Ja skomentuje tylko to – „brutalny facect spelnia pragnienia kobiet”, cytat niedokladny, bo nie moge teraz znalezc, ale wiadomo o ktory fragment chodzi – oczywiscie pytanie – A JAKICH TO KOBIET I JAKIE PRAGNIENIA – w przypadku tego typu tez jestem bardzo dociekliwa i prosze zwykle o konkret. Oczywiscie szarze niewydarzonych specow od…. (no wlasnie – ktory to worek) – mnie nie interesuja, konkrety prosze, przyklady, dowody, pa.

 7. Podoba mi się treść …Potraktowałeś temat po męsku – niebanalnie 🙂 …Myślę ,że świadomość w ogóle a samoświadomość kobiety ,poparta rozumem w szczególe to podstawa do umiejętnego korzystania z danej nam wolności … Polecam więc takie oto motto na życie …Nie próbuj stać się człowiekiem sukcesu,zostań człowiekiem wartości…Pozdrawiam 🙂

 8. Hmm… żeby tak wszyscy męzczyźni mysleli podobnie… 😉 Trzeba czuć się silnym mężczyzną, żeby respektowac tego rodzaju wolność kobiety 🙂

  1. to by musieli być wszyscy pantoflarzami albo babskimi sołtysami i byś musiała narzekać że dziś już niema prawdziwych facetów—- to po co ci to

   1. witaj Znawco Kobiet (niewiem czy to ten sam znawca który zaprosił mnie na naszej klasie do swoich znajomych…)…ale moim zdaniem kiepski z ciebie znawca kobiet ..jak na dobry tekst można mówić o kimś pantoflarz? zmień cos w sobie… najlepiej podejscie … do życia czy kobiet …pozdrawiam…

   2. Drogi Znawco cały szkopuł w znalezieniu złotego środka 🙂 miedzy pantoflarzem a despotą jest spore pole manewru 😉 Myślę, że „męski mężczyzna” i „kobieca kobieta” dla każdego znaczą co innego. Pozdrawiam

 9. och, dzieki za to, ze mi ta prawde objawiles :/ jestem wolna, ale nie umiem z tej wolnosci korzystac, tak…? nie podoba mi sie Twoj tekst

 10. Widzę, Mareczku, że postulujesz powrót do epoki kamienia łupanego… Nawet mi się to podoba. Wizja silnej, pięknej kobiety, która poszukuje materiału genetycznego w postaci czułego, miłego faceta, który jest w stanie opowiedzieć bajkę jej dziecku od poprzedniego partnera… Patrząc na Twoją przesadzoną wizję „przeszłości” obawiam się, że potraktujesz moją wypowiedź jak sarkazm (ah! te mity krążące wśród ludzi). A więc , Mareczku, to nie jest wypowiedź sarkastyczna, tylko oparta na hipotezach naukowych. A więc podsumowując: „Viva matriarchat” :-)))

 11. Zbudowałeś obraz niemający żadnego pokrycia z rzeczywistością. Masz plus jedynie za inwencję i chęć dyskusji. Niewiele wiesz o ludziach a jeszcze mniej o czymś co się widzi patrząc wstecz.Aby się zbytnio nie rozpisywać powiem że uważam, że seks ludzi związanych z przyrodą czyli na przykład mieszkających na wsi, jest harmonijny i wyjątkowy, bez konieczności znania definicji położenia punktów G i innych stref erogennych.

  1. Darek – naturalny sex jest ok, ale ja nie pisałem o niczym takim, przeczytaj jeszcze raz artykuł, ok?

   1. Zgadzasz się z facetem co pisze że sex na wsi bez romantyzmu, czułosci itd. dawniej był super, a w mieście jest be bo w mieście? 🙂 jakby Cię brudas złapał za kudły i przelecial pod stodołą tak byś była szczęsliwa? 🙂

    1. nie napisałm tylu słów a już napewno nie pisałam o swojej wizji szczęśliwego pżycia,- dopowiadasz co chcesz lub co ci podpowiada fantazja … powtórzę więc zgadzam się się z Darkiem jego wypowiedz jest rzeczowa i autentyczna ..dla jasności moja uwaga dotyczy : „jest harmonijny i wyjątkowy, bez konieczności znania definicji położenia punktów G i innych stref erogennych.” i wiesz to zadziwiające jak generalizujesz ludzi, i prosze mi nie pisać co by mi sprawiło prawdziwą przyjemność bo z całym szacunkiem dla twoich talentów krasomówczych …..nic nie wiesz o swoich rozmówcach….więc ich nie obrażaj..

 12. Swietny tekst… co do jednoego sie nie zgodze.Mój mąż to duży bardzo silny facet, czasami szorstki i oschły ale muchy by nie skrzywdził choć zdarzyło mu sie uderzyć dziewczyne – nie mnie 🙂 ale dziewczyne która zaatakowała go widzisz kobiety czasem sa nieobliczalne i mysla ze one moga kogosc gryzc drapac kopac a ten ktos bedzie stał bezradnie otorz nie, ta sie zdrowo zdziwiła jak mężul moj ja za włosy wywalił z klubu a kolega jeszcze jej kopniaka zasadził… Nie kazdy duzy „siłacz” pozbawiony jest intelektu i „uroku” moge z mezem porozmawiac na rozne tematy poczawszy od filozofii skonczywszy na biblii potrafi byc czuły i delikatny zyczyłabym sobie wiecej takich mezczyzn chodzacych po swiecie Pozdrawiam serdecznie

  1. Ja też podobnej Pani co myślała że może bezkarnie spoliczkować, przysoliłem – przykre, ale nie można tak postępować.

 13. tiach. kobiety nie są przygotowane do wolności. a mężczyźni ? oni mieli to prawo od wieków. a potem nagły zwrot akcji. kobiety bądźcie sobą, niczym się nie przejmujcie. słyszysz co mówisz? żałosne

 14. Nieznajomość kobiecej natury owocuje takimi „złotymi myślami” podporządkowanie wszystkiego orgazmowi?

  1. naprawde? bedzie musiala zalozyc ” smazalnie ryb” miedzy nogami zeby ten szownista poczul sie jak w domu

   1. Ty masz IQ pantofelka, nie potrafisz zrozumieć prostego tekstu 😉 myślę, że kobiety we własnym interesie powinny eliminować takie baby jak ty

 15. Kiepskie wypociny polskiego chłopa. Naoglądał sie filmów, poczytał i wie. Rozejrzyj sie lepiej za jakąs sliczną panienką, bo pisanie Ci nie wychodzi, a myslenie intelektualne tym bardziej.

 16. Z calym szacunkiem, ale kreujesz sie na postepowego – czytaj: swiatlego mezczyzne a Ty niby co tu robisz? To przeciesz nie Ty dajesz nam prawo do orgazmu!! A wyglada jakby pan i wladca zaczerpnal z glebin swojej laskawosci i powiedzial: znajcie moje dobre serce i decydujcie o swoim zyciu. O wielkie ci dzieki!!!

  1. tak jest, prawdziwy facet potrafi przyłożyć kobiecie aż ta zrobi mistrzowski potrójny tulup a co się tyczy rogaczy, lepszyrogacz niż kobieta za pieniądze

 17. hahaha sukces społeczny Kobiety sprowadziłeś do jednego…oczekiwania i otrzymywania orgazmów…bardzo twórcze:)

  1. rejs nie naśmiewaj się ! 20lat temu kobieta nie wiedziała co to jest orgazm a z tego 70% niegdy go nie doświadczyło.Zapytaj Twojej mamy bo całkiem mozliwe ze wychowujac Ciebie nigdy nie zaznała rozkoszy.

   1. kobieto ..posłuchaj lub poczytaj siebie , co ty plecież ..co to orgazm to wynalazek ostatnich miesięcy , stworzony dla kobietek współczesnych ….rany .po co ja te bzdety czytam..

    1. sorki- oczywiście pleciesz…ale nerwy mnie ponoszą jak czytam takie wypociny kobietki która za wszelką cenę chce szię dostosować do tematu ….i autora….

    2. Zdecydowanie jesteś młoda jeśli tak piszesz i piszesz tak zimno ze chyba Ty nie wiesz co to jest orgazm a słyszałaś o nim parę miesięcy temu.Myślisz ze Nasze babcie nie przeżyły orgazmu? Kobieto dawno by się swiat skończył a Ty nie miałabyś w tej chwili racji bytu.

     1. prawdziwa prawdo po prawdzie to wszak twoje słowa :”rejs nie naśmiewaj się ! 20lat temu kobieta nie wiedziała co to jest orgazm a z tego 70% niegdy go nie doświadczyło.Zapytaj Twojej mamy bo całkiem mozliwe ze wychowujac Ciebie nigdy nie zaznała rozkoszy.”i nie schlebiaj sobie nie jesteś tak bystra jak ci się zdaje .. guzik o mnie wiesz żeby mi wytykać czy i ile razy poznałam co to orgazm.

     2. zapatka czy Tobie trzeba wszystko tłumaczyć jak dziecku. Moze go 20 lat temu nie „nazywała” a te 70% to o czym? Przeczytaj Sztuke Kochania P.Wisłockiej ksiązka wydana chyba 40 lat temu.Z pewności ą 30% przeczytało.

     3. wiesz co..? z całym szacunkiem …ta rozmowa nie ma sensu..ty masz na myśli zupełnie co innego niż piszesz……a ja nie mam chęci bawić się rozszyfrowywanie twoich pokrętnych myśli….powodzenia

     4. zapatka przeczytaj Twoje komentarze.Kazdego sie czepiasz.Coś na uspokojenie musisz wziąć gdyż następnego artykułu Marka chyba nie przeżyjesz.

 18. Dobry tekst, ale z bardzo męskiego punktu widzenia. Zaden mężczyzna tak naprawdę nie może wiedzieć, czego pragną kobiety. Świat kobiet jest w gruncie rzeczy światem zamkniętym, w pewnym sensie, dla mężczyzn. Mężczyzna tylko z grubsza może się domyślać co się w nim dzieje. I łatwiej wam, mężczyznom, obejść się bez „kumpli”, niż nam kobietom bez „kumpelek”. Bo jakbyśmy się nienawidziły czy konkurowały ze sobą, to bez siebie obejść się nie możemy, lubimy siebie nawzajem, ten swój świat i choćbyśmy miały męża najlepszego na świecie (a ja takiego mam) to od czasu do czasu musimy pobyć w swoim, kobiecym świecie aby naładować akumulatory. Ale masz rację, świat wolnych kobiet jest coraz piękniejszy. I coraz więcej kobiet potrafi tę wolność mądrze wykorzystać. Na przykład na naukę, „mądre” książki, na tak zwany rozwój duchowy. Mamy lepszy kontakt z naszymi dziećmi, ze światem przyrody, zwierząt, mamy w sobie więcej uczuć i zrozumienia świata. Owszem, jest też coraz więcej mądrych mężczyzn, jednakże większośc jest ciągle na etapie piwka i sportu. Ja mam „tylko” maturę. Odchowałam dwoje dzieci. Przestudiowałam większość książek psychologicznych, filozoficznych i nie obawiam się rozmów na wszelkie tematy. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwa, że urodziłam się kobietą. Ale oczywiście masz rację – kobietą w naszych czasach, w naszym kraju, bo nie wszędzie ta wolność dla kobiet jest,. I oby ta wolność kobiet się mądzre rozszerzała i postępowała.I oby mężczyźni za tym nadążyli, bo są nam niezbędni do spełnionego życia jak powietrze, jak woda, jak ogień i nasza matka Ziemia.

 19. A JUZ MYSLALAM ZE NA SWIECIE ZOSTALI SAMI KRETYNI.jednak sa jeszcze inteligentni meszczyzni.jesli naprawde tak myslisz to brawo dla Ciebie.nawet jesli napisales to ze wzgledu na damska plec to szacunek dla Ciebie za inteligentne podejscie do kobiet.Widzicie Panowie?BIERZCIE PRZYKLAD Z TEGO MESZCZYZNY! TAK SIE POSTEPUJE Z KOBIETAMI.Rozumem panowie ,rozumem.

  1. „meszczyzni”. Sądząc po twojej ortografii to zaden facet powyzej „miśka” z imprezy w remizie na ciebie nie spojrzy. Przez pryzmat swoich partnerów, których poziom jest analogiczny do twojego nie oceniaj wszystkich MĘŻCZYZN.

 20. gratuluję świetnego tekstu. Panowie bierzcie przyklad z Mareczka. Niestety ciemnota, ciemnogród i średniowiecze jeszcze u nas panują. Ale i to się skończy….

 21. Ales sie facet napisał:)Aczkolwiek faktem jest, ze masz 100% racje w swoich wywodach, i chyba dobrze znasz kobiety i je rozumiesz – juz zazdroszcze twojej wybrance takiego zyciowego faceta:)

 22. ten grafoman sam sobie odpisuje, jakie to zalosne. udaje zachwycone kobiety ktora pisza peany ta temat jego „madrosci” , coz facet ten jest madry – inaczej. co doskonale widac.

 23. Podziwiam z jakim spokojem to pisałeś. Ja byłabym bardziej w samej tej treści zaborcza 🙂 Aż zazdroszczę spojrzenia. Oczywiście zgadzam się, nie mniej jednak … Swój blog poświęciłam człowiekowi, który ma pełnię swojej świadomości. Rzucam nim o sciany i proszę by był niezłomny, bezwzględu na wszystko rozumny, głodny i lotny i myślisz , że pragnie dalszej nauki … ? 🙂

 24. Świat zmienia się na lepsze ale kobiety NIE – dalej preferują napakowanego kasą i mięchem przygłupa. Zrobiłem test na kilku portalach zrobiłem 2 profile (za zgodą modeli, uzyskaną po pijaku ale zawsze, którym podretuszowałem oczywiście zdjęcia)1 profil grubaśny okularnik, uśmiechnięty, złote serce, zaznaczyłem że ma własną sporą firmę.2 profil – kolega o wyglądzie jak posąg Apollina, który w realu po prostu nie może się opędzić od kobiet. Dałem mu profil po prostu prostaka traktującego kobiety w sposób „pierwotnie naturalny”. Zanim zacząłem sam pisać 2 profil miał pełną skrzynkę, większość propozycje od razu spotkania z CALEJ Polski – Panie się deklarowały też iż same przyjadą, 1 profil w tym czasie pustka.Zacząłem sam pisać do co ładniejszych Pań. 1 profil 0 odpowiedzi na nawet głupawe zaproszenia z 2 profilu odpowiedziały … WSZYSTKIE i tyle w tym temacie – są jeszcze jakieś pytania?mnie po tym ogarnęło obrzydzenie.

  1. daj spokój , co za bzdury wypisujesz….jeśli świat się zmienia .to również wszystko co się na ten świat składa…między innymi kobiety ….i nie denerwuj mnie takimi bzdurami..byłam na takim portalu niecały tydzień..to wam facetom wydaje się że jak zrobicie z siebie zimnych ,pierwotniaków , będzieci bardziej atrakcyjni to wasz wizerunek prawdziwej męskości..napewno nie kobiet.

  2. Zrobiłem ten sam experyment 🙂 wyniki te same :))) a czy Ty byś chciał znać sie z grubą brzydką biedną alkoholiczka? 🙂 no wlaśnie.

  3. Prawnik z kawką .Traktuj net jak rozrywkę a nie spotkanie autorskie gdzie można dojrzeć piekną,mądrą nieznajomą.

 25. Tym rozpieszczaniem podczas ciązy to faktycznie mozesz tak zaczarować swoja kobietę ze ją zbalamucisz i Ci urodzi potomka.Ale mareczku ja bym tak chciała na co dzień.

  1. Ty ciągle o braniu! Napisz co ty dasz swojemu mężczyźnie… Świetni faceci są przeznaczenie dla świetnych kobiet. Wymagania to każdy mieć potrafi… hehehe

   1. Samiecalfa Ja tylko biorę bo jestem bardzo zakochana w sobie. A jak coś przy okazji otrzyma facet to niech sie cieszy bo takiego odlotu już wiecej nie przeżyje.

 26. Tekst mi się podoba – gładko napisany- choć ta dedykacja …powinna być raczej skierowana do Panów..acz piszesz poniekąd prawde..jeszcze moja babcia żyła w ten sposób, zmężem alkocholikiem, który bił ją , poniżał, mimo to trwała przy nim do smierci-obciążona stereotypem- co powiedzą ludzi , jak dam sobie radę sama z 3 dieciaków- kochana kobieta …tak naprawdę była silniejsza niż mogła sądzić …. .Pozdrawiam.

  1. a przepraszam ..wycfuję się z tej dyskusji… byłam pewna że tekst traktuje o zmianach kulturowo społecznych ….a tu jak widzę idzie o zmiany …ale w dziedzinie swobód sksualnych…. .

 27. ale z Ciebie niezaspokojony EROTOMAN-nie pisz bzdur tylko się pochwal ile zaliczyłeś kobitek i czy wyły w konwulsjach ORGAZMU???Wnioskując z fotki kuchennej śmiem powątpiewać!!

 28. nawet dobre!podzielam fragment o tym że kobiety podświadomie wybierają „brutali” gdyż Ci – teoretycznie – są silniejsi i dają większe szanse na przetwanie. Co czasem odczuwają na własnej skórze.Oczywiście chodzi o siłe fizyczną różnych postaciach (także długości penisa)Tylko czasy się trochę zmieniły… i nie o to już chodzi – o czym nasze Panie dowiadują się dopiero później.Podobnie jest z resztą i w drugą stronę – czym kobieta jest ładniejsza tym wieksze pradwopodobnieństwo że zdradzi.

  1. „..kobieta jest ładniejsza tym wieksze pradwopodobnieństwo że zdradzi…’i dziwi cie to ?…jeśli im ładniejsza tym bardziej narażona na ciągłe ataki, nagabywania, namowy , zaloty….czy sądzisz że kobiety są z kamienia……?

 29. cywilizacja dała nam wolność ?? chyba żartujesz, człowiek jest teraz uzależniony od wielu „udogodnień” cywilizacji, to jest zniewolenie,a nie wolność. Co do Twojego stwierdzenia, że brutalny facet spełnia genetyczne oczekiwania kobiety, to nie dodałeś kobiety na poziomie tego faceta, czyli niezbyt wysokich lotów. Mnie tacy faceci nie pociągają.

  1. Tak, miałaś niezłą wolność bez auta, bez bieżącej wody i wtedy kiedy zwykły katar Cię mógł zabić, to było życie dopiero 🙂

 30. wszsytko pięknie ale tak nie będzie jak mówisz , antybiotyki już sie kończą niedlugo będzie pandemina , białą rasa wymrze przez te „wyzwolone” (sa wyzwolone z myslenia głową , myslą macicą i przez pryzmat fury skóry i komóry) kobiety itp , itd . poczytaj troche poogladaj co sie dzieje z przyroda wtedy może zmądrzejesz i wyrosniesz z optymizmu.teraz dopiero idą czasy ciemnoty zabobonu wojen głodu i rzexi religijnych, średniowieczne przy tym to będzie pikuś .

 31. tendencyjny tekst, najbardziej uśmiałem się z tego, że jak komuś nie podobają sie te „wyzwolone” kobiety to znaczy, że jest zacofanym chamem, prostakiem, który podchodzi do kobiety z batem i traktuje ją jak swoją własność hahahahaha śmieszne to jest, ja lubię normalne kobiety, a te „wyzwolone” mają poprzewracane w głowach, widać mało żeś jeszcze przeżył gościu, że tak piszesz takie teksty. Mógłbym jeszcze dużo napisać, bo to temat na głębszą dyskusję, ale powiem jeszcze tylko jedno, to, że jak nie podoba mi się „wyzwolona” kobieta, to nie znaczy, że chce ja zamykać w domach, a one mają mi prać, gotować, sprzątać, nie znaczy, że mają się ze mną kochać kiedy tylko chce. Jestem za partnerstwem, ale z normalną, szanującą się kobietą, a niestety te „wyzwolone” ( nie zawsze) ale rzadko kiedy się szanują. Pozdrawiam

  1. Mateusz – też myślę jak Ty, nie ma miedzy nami dużych róznic poglądów, przeczytaj dokładniej art 🙂

  2. wiesz? Ja nie mam nic przeciwko tym wyzwolonym kobietom 😉 ale moja świnka morska jest bardziej uduchowiona niż one…To pewnie efekt sprowadzania wszystkiego do spraw doczesnych i orgazmu ..czyli pójście w zupełnie inną skrajność;)

    1. przepraszam bardzo… czy ja komuś coś narzucam czy tylko wyraziłem, swoją opinie i poziom takiego życia?? i nie ograniczyłem się tylko do popularnych wyświechtanych sloganów na poklask i podlizywania się większości?

 32. A moze po prostu nie czujesz sie silny? nadmieniam ze 9 miesiecy odpuszczenia to troche malo- potem depresja poporodowa i cholerne zmeczenie.Odejsc w ciazy powiadasz? jaki wspanialomyslny jestes! dokad?? do czworakow? Na pewno pracodawca da podwyzke w PL za odwage! ..Moze koledz ep[omylily sie rejony swiata? to nie Szwecja drogi panie!!! a poza ty,m artykulik z historycznego punktu widzenia zgrabniutki:)))

 33. A moze po prostu nie czujesz sie silny? nadmieniam ze 9 miesiecy odpuszczenia to troche malo- potem depresja poporodowa i cholerne zmeczenie.Odejsc w ciazy powiadasz? jaki wspanialomyslny jestes! dokad?? do czworakow? Na pewno pracodawca da podwyzke w PL za odwage! ..Moze koledz ep[omylily sie rejony swiata? to nie Szwecja drogi panie!!! a poza ty,m artykulik z historycznego punktu widzenia zgrabniutki:)))

 34. kiedy piszesz o kobiecie,która nie ma żadnych praw do miłości przy mężu pijaku -to o mnie. Ale to już koniec .Tyle lat straciłam ,zrobiłam z nim pół roku temu to co powinnam już dawno- teraz jestem szczęśliwa i kochana przez cudownigo faceta.

  1. Nosisz w sobie bombę psychologiczną, koniecznie zajmij się terapią wybaczenia sobie ze miałaś tak niską samoocenę ze się zgodizłaś na upadlanie, i jemu za krzywdzenie, bo inaczej stracisz to szczęscie o którym piszesz, pozdrawiam.

 35. kobiecie też jest ciężko znaleźć mężczyznę, który jest męski a przy tym posiada interesujące wnętrze…kobieta czasami chciałąby się też poczuć słaba i kruchai zeby był ktoś kto wszystko załatwichociaż jeden dzień nie będzie musiała się martwić..czasami chciałaby przez chwilę byc jagną, a musi być alexisi sama dbać o swoją przyszłość…;)

 36. Znalazłam chwile czasu w ten wiosenny weekend nie moge się oprzeć żeby nie napisać))))))))))Głęboko w swym sercu każdy mężczyzna tęskni za bitwą,którą mógłby stoczyć,przygoda którą mógłby przeżyć i Piękna którą mógłby uratować…To Bóg go takim stworzył…Naprawdę to co znajduje się w sercu mężczyzny zostało całkiem zagubione….Większość męzczyzn uważa iż Bóg postawił ich na ziemi ,aby byli dobrymi chłopcami”DZIKIE SERCE” Problem męzczyzn polega na tym że nie potrafią dotrzymać obietnic,być liderami duchowymi,rozmawiać z żonami ani wychowywać dzieci…Jeśl bardzo się postarają to mogą osiągnąć wzńosły szczyt i stać się miłym facetem….Każdy męzczyzna był kiedyś chłopcem…no tak …a każdy mały chłopiec ma marzenia,wielkie marzenia,marzenia że zostanie bohaterem pokona złych facetów ,dokona wielkich czynów i uratuje damę w nieszczęściu…Każda mała dziewczynka także ma marzenia wiedząc że jest PIĘKNĄ marzy iż uratuje ją książe i porwie ją jakaś przygoda…..Jednak co dzieje się z tymi marzeniami,gdy dorastamy…..W miare upływu lat tak tak serce kobiety zostaje zepchnięte na bok ,zranione,pogrzebane….Pozdrawiam!!!!

 37. Trzy miliardy narcyzów , ignorantów, dużych dzieci….?????!!!!!! Mówisz takiemu, że go kochasz , że jest całym twoim światem, życiem itd…. a on strzela focha : stracił słuch i głos . Przesympatyczny jestes , ale to co napisałes nie wystarczy by mnie przekonać do WAS…pozdrawiam

 38. Jestem pod wrazeniem! Nie sadzilam, ze tacy madrzy mezczyzni chodza w ogole po swiecie! W kazdym razie mnie ciezko kogos takiego spotkac osobiscie. Wszedzie tylko szowinisci albo niepewne siebie mieczaki co to pozuja na wielkich macho! Mareczku, jestes moim idolem!

  1. jak Cię prawdziwie kochał to na pewno nie mógł być wobec Ciebie zbyt pewny siebie czy twardy ale żeby to zrozumieć to trzeba być trochę bardziej mądrą niż kilogram kapusty za kapustę

 39. bb–dziękuję za rade tą pierwszą z Twojej odpowiedzi dotyczącą mnie,nie wiem czy cie dobrze rozumiem w drugiej części, z człowiekiem z którym straciłam tyle czasu nic mnie już nie łączy.Ten obecny mężczyzna po prtostu mnie kocha.

 40. co za bzdury.. tak się wczytałem ,że moje jestestwo przeraziło się i uciekło w siną dal pozostawiając pusty wyraz równie pustego śmiechu 🙂 Od zawsze u ludzie rządziła huć i nadawała sens istnienia 🙂 u wiejskich dziewcząt była tym silniejsza ,gdyż one kąpane w źródlanej wodzie były wspaniałym mięskiem dla szlachciców.. księżniczki ,o których piszesz taplały się w perfumerie nie zażywając rozkoszy niosącego od kąpieli toteż szlachcice zażywali uciechy z wieśniaczkami :). A co to kogo obchodziło czy ktoś miał orgazm? Orgazm był i już.. bo natura się o to starała 🙂 i nikt o tym nie dyskutował i tak było dobrze :).Pozdrawiam.. z zabitej dechami wsi.. w której wieśniaczki przeżywają każdego dnia wspaniałe i długie orgazmy 😀

 41. masz poważne braki w wykształceniu. przeczytałem dwa ustępy i mam dosyć. p.s. to co nazywasz postępem jest dla pewnej (dość istotnej z mojego punktu widzenia) mniejszości REGRESEM.

 42. już dawno nie przeczytałam czegoś równie prawdziwego i mądrego…. gratuluje tekstu – jest naprawdę świetny:) pozdrawiam:)

 43. Dawno nie czytałam czegoś równie głupiego, wydumanego, niedorzecznego. Może skończ Pan lepiej te studia, to wtedy nie będzie problemu z odróżnieniem epok i społeczeństw.

 44. Aż trudno uwierzyć, że na Facet napisał…. Ale jeśli tak, nie bez powodu przez duże F.Powiem Ci tak..(okropne zdanie). Osobnik rodzaju męskiego.bo nie Facet na pewno, raz w życiu próbował na mnie podnieśc rękę. Wrócił po „męskim” piwie z kolegami i nie podobało mu sie, że na obiad jest ryba, a nie schab. Po tym jak ją podniósł, ja tą patelnia z rybą złamałam mu szczękę i to był ostatni raz, kiedy go widziałam.I niech tak zostanie. Od tej pory stosuje zdrową zasadę: Umiesz liczyć? Licz na siebie.” i powtórka takiej sytuacji jest niemożliwa. Pewnie, że czasem jestem samotna…. ale coś za coś. W życiu nie ma nic za darmo.Pozdrawiam Cię serdecznie, ale niewielu Was jeszcze. ja przynajmniej nie trafiłam

 45. zgadzam sie z autorem ale w jednej kwestii chcialbym podyskutowac…Jeżeli chodzi o to że kobieta ma wybór i w pewnym momencie stwierdza, że ona nie jest stworzona do tego żeby mieć dziecko..>>JA BARDZO PRZEPRASZAM<< Ale do czego do jasnej ciasnej jest stworzona??Do tego żeby robiła kariere?? Ja mam szacunek ogromny dla Kobiet właśnie dlatego że może urodzić dziecko,to jest jej najważniejszym celem w życiu..Urodzić dziecko. i Za to sie kocha i ceni nasze kobiety....

  1. Robert – ok, masz rację, ale nie każda kobieta chce miec dziecko, tak jak facet nie kazdy chce np uprawiać sex.

   1. Dobra, w takim układzie coś jest nie tak z Kobieta jeśli nie chce mieć dziecka.. to wbrew naturze,wbrew temu Do czego została stworzona..Tak samo jak Facet…

 46. Bardzo mi się Twój tekst nie podobał. Nie chodzi o zakłamania historyczne, to przemilczę. Pozujesz na wrażliwego, wyzwolonego i nowoczesnego mężczyznę, ale sam ulegasz stereotypom z którymi niby walczysz. Natury nie oszukasz, to co ciągnie mężczyznę do kobiety, a kobietę do mężczyzny to właśnie pociąg do innej płci. Zarzucasz kobietom, że podobają się im silni mężczyźni, zamiast tacy o bogatym wnętrzu. Jednak co w tym złego, że lubię jak po 5 min siedzenia mojemu mężczyźnie na kolanach nie słyszę jęku, albo jak jesteśmy napaleni na siebie potrafi mnie unieść jedną ręką i rzucić na łóżko? Nie mów, że wy wspaniali, wrażliwi panowie, nie lubicie czegoś co nazywacie kobiecością, czyli delikatnością, byciem słabszym od was. W innym przypadku dlaczego byś pisał o zaniedbanych, grubych babach na ulicy? Czyżbyś też lubił być tym silniejszym i nie być przywalonym w łóżku przez babochłopa? Może panowie, zamiast tylko wymagać od kobiet atrakcyjnego, zadbanego wyglądu zaczniecie też wymagać od siebie. Jak kobieta się stara żeby być kobieca i pociągać mężczyznę swoim wyglądem, to ze względu na wolność i równouprawnienie zajmijcie się też swoim wyglądem, żeby się przypodobać kobiecie i marsz na siłownie, zamiast ćwiczyć tylko mięsień piwny! Powodzenie wzrośnie, a i doznania u kobiet, o które się tak martwicie czy ich dostarczacie, też!!!

  1. Ziuta – co ma zrobić facet ważący 60kg, i którego bolą kolana od Twoich 85kg? ma się powiesić, ma nie zasługiwac na kobietę bo taki się urodził? 🙂

   1. Mareczku – to chyba jest mało istotne, ale do Twojej wiadomości ważę 55 kg. Skrytykowałeś w tekście, w którym chciałeś sie wykazać swoją wyrozumiałością, zaniedbane, grube, mało kobiece panie, nie korzystające niby w ten sposób ze swobody i wszystkich swoich możliwości. Pozwól mi też na słowa krytyki wobec panów nie dbających o swoją męską siłę. W końcu popierasz kobiece wyzwolenie i to, aby panie miały wolny wybór tego czego chcą, więc wysłuchaj ich, a nie narzekaj na to co wybierają! Wy wybieracie kobiece panie, bo to jest sexy i was kręci, my męskich mężczyzn z bardzo podobnych powodów.

    1. Pisałem o zdrowiu a nie o masie mięśniowej u faceta, która z wiekiem flaczeje. Rozrózniasz zdrowie od dużego ciała?

     1. Hmm, w którym momencie pisałeś o zdrowiu? Czyżby w wypowiedzi: twój facet 60 kg, ty 85 kg, zamknięte były jakieś ukryte treści, które przeoczyłam? Skoro tak lubisz cyferki, to mój poprzedni mężczyzna ważył 73 kg, obecny 93 kg i nie stanowi to dla mnie różnicy, równie mocno pociągali mnie fizycznie obaj. I każdy z nich, jako dbający o siebie, umiał mnie utrzymać na kolanach i na rękach! Życzę Tobie również sprawności. I oczywiście abyś miał kogo trzymać na tych rękach.

     2. A ja ważę 90kg i jestem silny, i kolana mnie bolą przy lekkiej dziewczynie nawet 🙂

 47. „Musze tu wyznać, że mimo że jestem niezwykle twardy wobec Pań, twardy psychicznie poprzez wyznaczenie żelaznych granic nie do przekroczenia, to odpuszczę całkowicie w czasie ciąży.”Co za zbytek laski hehe. Mareczku, twardzielu, a jestes pewien, ze jakakolwiek zechce Cie obdarzyc potomkiem? Bo mi wyglada na to, ze jestes zadufanym w sobie bufonem, ktory sam sie zachwyca jaki to on gleboki ;-)) Na to, zeby kobieta dopuscila mysl o ciazy (kobieta, nie mlode, niedoswiadczone dzewcze), musi dostac wiecej, niz zelazne zasady nie do przekroczenia – a to cos nazywa sie milosc, ale nie milosc wlasna faceta do siebie. Ale Ty jeszcze do tego nie dorosles…Zycze dorosniecia!

   1. Dziekuje za szczere zyczenia hehe. Mysle, ze sie naczytales ksiazeczek psychologicznych, takich poradnikow dla gospodyn domowych wzglednie mlodych pracownikow dzialu sprzedazy. I stad te swiatle rady 😉

 48. dzięki ci Panie…. za twą dobroć i zrozumienie… cóżbyśmy bez takich jak ty zrobiły… o łaskawco…. jak to dobrze, że nie zagłosujesz za paleniem na stosie czarownic i nawet dopuszczasz, że kobieta może coś chcieć, lub nie… a może nawet jest podmiotem moralnym… duży skok ewolucyjny… ale… zamiast cieszyć, to to twoje nieco infantylne wystąpienie nieco żenuje…. stawiasz się na piedestale historii… kamasutra nie jest wymysłem dzisiejszych czasów… żeby się nie rozwodzić za dużo… nie wszyscy faceci są siłą od pługa oderwani i potrafią, chcą dać rozkosz… tak było jest i będzie… czasy były różne … westwalki… noc kupały…. i tam takie sexafery… a mnie wydaje się, że w dalszym ciągu czujesz się lepszy jako mężczyzna… że jesteś zarozumiały… to że były kobiety gwałcone, wykorzystywane, poniżane… o czym piszesz… a kto to robił… czujesz się spadkobiercą tamtych czasów … chwalebnych czynów/gwałtów żołnierzy w wyniku których rodzili się chłopcy nie znający swoich ojców… a jak dorastali to robili to samo, bo taki był ich wzór i ideał mężczyzny… gratuluje spóścizny wieków… może nie jest fajnie być ofiarą, ale katem niemoralnie… o ile to coś komuś mówi… bo to tak samo jak z nieśmiertelnym dowcipem o tym, że jak się na ulicy zawoła człowieku to na pewno tylko fraceci zaragują… w takim razie facet nie dorósł, aby być osobą…. zatrzymał się na poziomie człowieka… z epoki brązu…

  1. To najlepszy komentarz do tego jakże szlachetnego dzieła Mareczka! Wspierając się niby historią chce żeby kobiety go podziwiały, bo jakże jest odkrywczy, nowoczesny i jakie w swojej szlachetności nadaje im prawa. Niestety co do siebie wymagań nie ma żadnych, ale do tych wielbionych przez niego kobiet mnóstwo. Mają być kobiece, atrakcyjne, pewne siebie, niezależne. Panowie za to mogą być nieudacznikami, słabeuszami – przecież kobiety są szlachetne i silne, więc mężczyzna już silny być nie musi, szlachetny też nie w końcu nie będzie się umawiał z nieatrakcyjną kobietą. Do tych szlachetnych uczuć są stworzone kobiety. Ale uwaga w nagrodę może nazwie nas nazwać swoją lepszą połową! Niestety ludzkość tego nie doceni…

    1. HEHE, tego się można było spodziewać po Twoim poziomie. Mistrzu odpuszczę Ci, żyj dalej w przeświadczeniu, że wartość kobiety zależy od jej szczęśliwego posiadacza i tego ile łask jej w swojej wspaniałomyślności udzieli. Swojego życia intymnego Ci nie będę opisywać, bo pewnie masz równie sfrustrowane podejście jak mój sąsiad wiecznie stukający w podłogę i nazwiesz mnie wyuzdaną. Hmm, zalecałabym więcej samokrytyki, ale znam takich jak Ty – jesteś mistrzem!

     1. Liczysz na dyskusję i argumenty? Do czego, do Twojego jedynego argumentu: ty chyba dawno fiu.. nie miałaś? Hehe, ależ proszę bardzo: poczytaj sobie to co wyżej napisała Gaja. Zakłamałeś historię, ludzie nie zmądrzeli nagle i od dziś są tacy wspaniali. Zawsze byli marni kochankowie i Ci dobrzy, kobiety lubiące seks i nie, ludzie szanujący innych i nie. Chyba aż tak naiwny nie jesteś żeby myśleć, że wszystko to co dobre wymyślili ludzie współcześni? Zachwycasz się sobą, jaki to jesteś dobry dla kobiet i jakie to one są złe bo lubią brutali, ale to się zmieni. Nie zmieni się to, że kobietom podoba się męskość, a mężczyzną kobiecość. Taka jest nasza natura, a Ty piszesz tak jakbyś nigdy nie przeżył wielkiego namiętnego seksu, takiego zwierzęcego prawie. Seks i pociąg seksualny to jednak trochę inna sprawa niż miłość i przyjaźń, najpiękniejsze jest to jeśli to wszystko można odnaleźć w jednej osobie.

     2. Zmieni się, to się nazywa duchowość – już i tak wiele się zmieniło.

     3. Ech, duchowość zawsze istniała, to nie jest wymysł ostatnich czasów… Zawsze były kobiety, którym się podobali mężni myśliwi później wojownicy, rycerze, ale zawsze też były kobiety, którym się podobali pieśniarze, romantyczni poeci. Nie zmieni się też to, żeby komuś się spodobać trzeba coś sobą prezentować, a im więcej jest warta jakaś osoba, tym bardziej się trzeba samemu wysilić. Więc przemyśl to, może jakieś wnioski dla siebie wysnujesz, zamiast wykazywać się tylko społeczno-historyczną ignorancją.

 49. ale zes sie wysilil co to ma byc jakas meska odmiana agresywnego feminzmu jezeli powolujesz sie na jakies sytuacje ktote mialy miejsce jakoby w przeszlosci i uogolniasz to podaj zrodlo tych informacji bez tego to jest tylko gadanie w banie

 50. Facet wychowany w oparach babskich ciuchów odda życie za propagowanie feministycznych poglądów. Mareczku, zdejmij babskie majteczki z oczu, bo do reszty oślepniesz.

 51. jeśli chodzi o to że kobieta nie miała nic do powiedzenia i nic nie znaczyła dla faceta -jak sobie o tym pomyślę to \\\-wybieram ZDECYDOWANIE grubą belkę na strychu . Wracając do tematu , to niektóre kobiety , czując się teraz pewniej -wykorzystują to na maksa,kokietują prowokują sytuację wabią cudzych mężów do łóżka jednym słowem srają w cudze i w swoje własne GNIAZDO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kiedyś strach by im na to nie pozwolił ***********\///**********

 52. czyli te z mężem i piątką dzieci są gorsze, a te bez męża, bez dzieci lepsze? bo niby wiedzą czego chcą od życia, niby są wyzwolone? Ja osobiście nie mam nic przeciw kobietom samotnym, czy tam „singielkom”, jak to sie modnie mowi, podziwiam niektore z nich za determinacje i wytrwalosc w dazeniu do sukcesu, ale wkurzają mnie teksty, ktore sugerują, że takie własnie kobiety są lepsze od tych ktore w wieku 20 lat wyszly za mąż i urodzily dziecko 9 miesiecy potem. bedziesz pewnie sie bronił mowiac ze nic takiego nie pisales ani nie sugerowales i ze to moje chore urojenia. Mozliwe, ale to tylko dlatego ze za duzo juz takich tekstow przeczytalam i jestem wyczulona na gloryfikowanie braku męża, dzieci, rodziny, czegokolwiek poza karierą i wyzwoleniem rzekomym.I cche zaznaczyc ze nie jestem jedna z zawistnych dewotek zazdroszczącym kobietom sukcesu ich osiągniec, nie mam tez meza i dzieci (z prostej przyczyny – za mloda jestem) wiec nie irytuje mnie fakt ze one osiągają szczyty, a ja piorę śliniaczki.W skrócie – Twoj tekst mi się podobał, ale pod koniec niestety znow poczułam wynoszenie na piedestał kur biurowych, czyli kobiet sukcesu, koiet „wyzwolonych”, a piętnowanie kur domowych

  1. soo wydaje mi sie ze Mareczek chciał podkreślić : Jeśli Siebie kochasz to masz wybór.Mozesz zostać kobieta sukcesu lub kurą domową.Robisz co chcesz wszystko zalezy od Ciebie.Ale moze poczekajmy Mareczek odpowie Tobie sam.

 53. Zmartwię Cię… masaż brzucha kobiety w ciąży może powodować skurcze i poronienie… Też się zdziwiłam…

 54. ilościowo ok. forma jtk. treść…no cóż, plątanina watków, prowadzona wyraźnie, zeby się „wypisać” zachwycasz się mozliwosciami wolnosci, szczegónie kobiet?…chyba cienkawa konkluzja; ograniczeń nie mniej, własnie, uwarunkowanych rozwojem cywilizacji.komento foto: przymilne zapytanie stawiasz czyś ładny…i na takiego pozujesz.Zdanie mam takie; nie dyskutuję o gustach, ale ŁADNY męzczyzna to cienki komplement….

 55. ilościowo ok. forma jtk. treść…no cóż, plątanina watków, prowadzona wyraźnie, zeby się „wypisać” zachwycasz się mozliwosciami wolnosci, szczegónie kobiet?…chyba cienkawa konkluzja; ograniczeń nie mniej, własnie, uwarunkowanych rozwojem cywilizacji.komento foto: przymilne zapytanie stawiasz czyś ładny…i na takiego pozujesz.Zdanie mam takie; nie dyskutuję o gustach, ale ŁADNY męzczyzna to cienki komplement….

 56. palenie na stosie to specjalność protestantów. Tylko 1,5% wyroków tzw. Inkwizycji oznaczało śmierć. …Tak, dla ciekawostki, więcej mi się nie chce, sorki. …Może jeszcze zwróciłbym Twoją uwagę na różnice między genetyką a socjologią

  1. antypius Nie wysiliłeś sie .Doszukujecie się w tym artykule historii nie widząc istoty sprawy która Marek poruszył.

  2. Nieważne – spalenie chociażby jednego człowieka w imię Jezusa jest dla mnie znakiem że ta religia nie ma nic z nim wspólnego.

 57. Mareczku, a tak swoją drogą to chyba niezły manipulant z Ciebie… Te poglądy zmieniające się z notki na notkę,,, Przecież poprzednia była strasznie szowinistyczna… Oj Marek, Marek 🙂

 58. Świetny tekst Marku :))Na miarę mistrza :)) Czytając go czułam jakbyś moje myśli zbierał i po kolei wkładał w tekst. To pierwsza notka która przeczytałam na Twoim blogu, ale napewno nie ostatnia. Wrzucam blog w moje ulubione i pozdrawiam cię bardzo kobieco :))) i bardzo świadomie

 59. Pisz co chcesz, jedno jest pewne kobiety były, są i będą traktowane przez mężczyzn instrumentalnie, czyli rola mężczyzny to poużywać sobie do woli, a kiedy babsko się zestarzeje, ześmierdnie i znudzi wymienić na nowszy model i dalej używać.

  1. olka chyba znasz to z opowiesci z zycia wzietych od prabaki babki i matki! Tak? Byly tak traktowane? szkoda!!!! Ty tez pewnie tego oczekujesz od faceta. Bedzie Cie wykozystywal tak dlugo do puty do puki sie nie zestarzejez i bedziesz smierdziala. BRUDASKO!!!

   1. Ania skoro tak mowisz to powiedz dlaczego zdradzaja,dlaczego klamia prosto w twarz i ribia to bez skrupulów.Bawia sie uczuciami udajac ze wszystko jest wporzadku.Dajemy im caly nasz swiat ,ale oni nie sa tego warci.

 60. Czy możesz rozwinąć myśl – cytuję „zapełniane więzieniami kobiety”? Szczególnie interesuje mnie jak dużo więzień potrzeba, aby zapełnić nimi jedną kobietę…

 61. Męzczyżni szczegolnie ci typu macho potrzebuja dwovh typow kobiet matki ikochanki .Gdy kontakt z prawdziwa matka sie konczy szukaja podobnej opiekunki i poswiecajacej sie osoby w swojej partnerce.Chcac z nia odczuwac idealna symboze,tylko ze na wlasnych scisle zdefiniowanych prawach .Dlatego tacy mezczyzni szukaja odmiany kobiety gdzies na boku.Typowy macho.

 62. Ten tekst już mnie zdenerwował – całą babską część ludzkości potraktowałeś, że dzięki – my nie rozwijamy się , niczego w życiu słabe kobietki poza chłopskimi gaciami nie widzimy, a niektóre jesteśmy tłuste i ochydne i za dużo jemy.Potrzebny jest blog- w którym ktoś poucza męski świat – ble – taki jeden jesteś do przodu – i apelujesz do wszystkich kobiet – żeby tez były do przodu – a faceci to niech już lepiej zostaną w tyle . Dlaczego tak zaniedbujesz swoich kolegów – może im też przydałoby się parę wskazówek na drodze ku wyzwoleniu i samorealizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *