Ośmieszania Polski ciąg dalszy

Stała się rzecz niesłychana. Otóż pierwszy raz w ciągu ostatnich 19 lat, ktoś z oficjalnej władzy powiedział to wreszcie, co było zarzucone zasłoną milczenia tyle lat. Jeden z największych Polskich skandali.

Co się stało?

Otóż Pan Klich, minister MON z nadania PO wręczył prezydentowi listę nominacji generalskich na której znajdowało się kilkanaście nazwisk, przeważnie swoich kolegów którym obiecał awans. Prezydent podpisał tylko trzy, co wywołało straszna furię mediów. „strata honoru armii”, prezydent niszczy reputację armii”, „cały świat się śmieje” „chory z nienawiści prezydent gnoi dobrych wojskowych”.

W Polsce mamy 127 generałów, w niespełna 200 tysięcznej armii mającej w swoim składzie przede wszystkim 30 letni, pordzewiały sprzęt. Lada moment na każde 1000 żołnierzy będzie przypadał jeden brzuchaty generał co jest wynikiem szokującym nawet jeśli brac pod uwagę stan wojny, rezerwy itd. W razie ewentualnej wojny np. z kilkumilionową Białorusią, Polska po jednym dniu przestaje walczyć. To proste, bombardowania strategiczne i leżymy, chaos w miastach, nie ma prądu, kanalizacji, gazu. Oto nowoczesna wojna a nie zabawa czołgami i armatami która generałowie namiętnie kupują za granicą. Tych przekrętów w wojsku jest tyle ze to woła o pomstę do nieba. Najlepsze było kupno w Niemczech haubic ofensywnych – przepraszam, kogo my chcemy napadać? przy okazji te same haubice były 5 razy taniej w Polskiej zbrojeniówce do kupienia. Polskie wojsko – przekręt na przekręcie, łapówki, olbrzymie lody do zrobienia. Kazdy kolejny prezydent mianował swoich generałów, tylko Kaczyński jasno powiedział że Polski nie stać na coś takiego.

Jeden generał, to dwóch adiutantów, biuro, samochód służbowy, pensja ponad 10 tys pln czyli olbrzymie pieniądze dla podatnika. Czy jest to moralne w kraju gdzie wg. raportu Unii 25% dzieci nie dojada? po co nam armia, z kim mamy walczyć? otaczają nas same militarne potęgi, z którymi nie mamy najmniejszych szans, więc po co armia? zainwestujmy w technologię, dobrobyt ludzi a nie armaty żeby generałowie mogli wziąść łapówkę pod stołem.

Jak zwykle, gdy Kaczyńscy robią prawdziwe oszczędności jest chaos i oskarżanie w mediach o zacofanie i nienawiść – Gdy Tusk, premier 40 milionowego państwa leci rejsowym samolotem do USA co powoduje że miliony ludzi na świecie przeciera oczy z niedowierzania a cała reszta się śmieje(a w tym czasie rządowy samolot musi to samo wylatać żeby być na chodzie) media trąbią o wielkich oszczędnościach.

Śmieszne jest te oglądanie Polskiej polityki. Kiedy wreszcie odejdą Ci ludzie którzy kompromitują Polskę? kiedy wreszcie z Polskiej sceny politycznej znikną oszołomy pokroju Giertycha, Leppera, Tuska, Pawlaka? kiedy wreszcie zaczniemy pracować, rozwijać się w spokoju, z optymizmem patrzeć w przyszłość? mam nadzieję że niedługo ludzie wystawią rachunek za „cud” cudotwórcom.

0 myśli na temat “Ośmieszania Polski ciąg dalszy”

 1. Ja nie rozumiem Twojego przywiązania do kaczyzmu. Niby człek inteligentny, niby warszawiak w 5 pokoleniu, a tu taki wstydliwy epizod w życiorysie…..No szkoda….

  1. „Niby człek inteligentny, niby warszawiak w 5 pokoleniu, a tu taki wstydliwy epizod w życiorysie…”To co napisałeś świadczy o twojej „bezdennej” ignorancji i totalnemu ogłupieniu… Za głowę się złapałem jak to przeczytałem. I wy PO-wcy macie się za inteligentnych…

 2. Można się w wielu sprawach z Mareczkkiem nie zgadzać.Ale jedno muszę przyznać.Mistrz potrafi myśleć.Potrafi analizować fakty, wyciągać wnioski i dokonywać syntezy. Te miejętności umożliwiają dotarcie do prawdy nazwijmy ją OBRAZEM CAŁOŚCI.Niedawno trafiłem na forum tego bloga, za sprawą Tantry.To co mnie zszokowało to podejście Miszczunia do religii, dewotyzmu i polityki.Myślałem że w swym oglądzie rzeczywistości jestem sam. W powszechnym ujęciu kaczyzm to dewotyzm, złośliwość i upierdliwość. Ten wizerunek usilne został wtłoczony analfabetom funkcjonalnym w ramach telekracji mediów typu gazeta wybiórcza czy Tusk Video Network.A prawda jest taka że w polskiej polityce nie ma prawdziwych mężów stanu. Należy więc optować za mniejszym złem. Kaczyńscy to conajmniej mniejsze zło.Większość tzw. polskiej klasy politcznej to mafijni zbrodniczy geszefciarze. Przy nich Kaczorki to anioły.CZŁOWIEK MYŚLĄCY potrafi docenić dobrą wolę i chęć naprawienia państwa. I to właśnie stąd poparcie dla Kaczyńskich takich MYŚLĄCYCH ludzi jak Mareczekk czy moja skromna osoba.Na miłość boską ludzie….czy wy pójdziecie przed ołtarz z Kaczorkiem? Czy macie się z nim dopieszczać?PRZECIEŻ NIE.Rządzący jest nie od amorów i ładnego wyglądu. Rządzący nie musi być przystojny.Rządzący ma być uczciwy i MA REPREZENTOWAĆ INTERES SPOŁECZEŃSTWA A NIE TEGO CZY INNEGO MAFIJNEGO UKŁADU !!!!!!!!!

  1. i znów te wyzwiska w strone przeciwników od sfrustrowanego pana. Zanim nazwiesz kogoś analfabetą funkcjonalnym, to poczytaj swoje poprzednie posty, bo z nich bije taka nienawiść, frustracja i pogarda dla każdego o odmiennych poglądach politycznych, że nie ma nawet z czym dyskutować, bo twoje komentarze to zero merytoryki, a tylko pokrzykiwanie hasełek produkowanych przez pis-owców i pewne radyjko. a jak ktoś ci się sprzeciwia, to od razu uznajesz, że musi być wielbicielem PO (ot, takie ograniczenie umysłowe).

   1. Ja oferuję na spokojnie argumenty, Ty mi zarzucasz nienawiść. A potrafisz coś od siebie powiedzieć, czy tylko powtarzać to co w Ciebie wprogramowano metoda psa Pawłowa?

   2. grendel to granda!Nie potrafisz czytać!Mylisz posty różnych osób!Mówisz do mnie czy do Mareczka?…Zresztą po co ja to piszę do ciebie i tak nic nie dotrze a jak dotrze to będzie za późno. to w optymistycznej wersji polaka madrego po szkodzie).RĘCE OPADAJĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jakie geszefty robisz i jakie lody kręcisz grendel skoro uczciwa Polska tak ci nie wsmak? coooooooo…Kaczorki zagroziły przekrętom???????????Ale na szczęście przyszedł Kaczor Donald Sknerus Bankier. On nie da skrzywdzić złodziei.Skoroś taki poprawny grendel to dlaczego tak NIENAWIDZISZ ludzi uczciwych ?????????

 3. JAk długo ? A może zastanówmy się co w Polsce znaczyże jestkomus dobrze ?? To chybawtedy jak sasiada zgnoja i on ma lepiej niz sasiad ! Bedzie tak dlugo taki burdel az ludzie sie nie obudza i nie zaczna mysles…alew Polsce do tego jeszcze dłuuuuga droga. Przeciez jak na TVNie mowia ze jest dobrze no to Mistrzu – no gdzie jak gdzie ale w telewizorku by chyba nie kłąmali ..??? heheheObstawiasz za PIS?? Ja obstawiam za UPR zrobil by jeszcze wiekszy burdel w rzadzie, zamknal koryto ale przynajmniej zwykly czlowiek nie placiłby 80% podatku w skali rocznej, znaczy sie nie pracował 8 czy9 miesiecy na „panstwo” a reszte dla siebie.

   1. Ok, zastanówmy się nad tą woją z Białorusią – siły zbrojne państw powstałych po upadku ZSSR są w opłakanym stanie, w o wiele gorszym niż nasza armia. Wiadomo, że nie znamy oficjalnych danych nawet o naszej armii ale Białoruś napewno nie posiada wystarczającej liczby, zdolnych do lotu bombowców strategicznych aby w ciągu 1 dnia sparaliżować 38 milionowe panśwto.Ponadto jeśli uważasz, że czołgi i artyleria (armaty, jak napisałeś) są zbędne we współczesnej wojnie no to Twoja wiedza o wojnie jest naprawdę głęboko w lesie. Zakup haubic ofensywnych (abstrachując od tego gdzie i za ile) – nie sądzisz, że to całkiem przydatny sprzęt dla armii kraju uwikłanego zbrojnie w konflikty w Iraku i Afganistanie (abstrachując od sensu udziału Polski w tych operacjach)?

    1. Żeby rozbić Warszawę, wystarczą bomby w kilku miejscach, elektrownia, kanalizacja, woda i wszystko siada, tłumy ludzi w panice blokuje drogi, do tego wystarczy ok. 30 samolotów, to samo w głównych szlakach komunikacyjnych, chaos i wojsko zeby to opanować, ciekawe co by wtedy robiły te Twoje haubice i czołgi, gdzie by pojechały? 🙂 w Iraku pokazali ładnie jak to się robi, nie znasz tego? armia była bezsilna, bo wszystkie punkty dowodzenia, zbiorniki z ropą do czołgów i systemy naprowadzania zostały zniszczone w paru nalotach. Białorus ma co najmniej 286 sprawnych bojowych samolotów co wystarcza by Polskę rozłożyć na kolana razem z tymi haubicami kupowanymi w czasie gdy nie ma zagrozenia wojną a 25% dzieci głoduje. Ty chyba majorze studiowałeś 60 lat temu jeśli uwazasz ze w nowoczesnej wojnie czołgi mają jakieś znaczenie.Tylko wojska rakietowe i lotnictwo przełamują, a armia sobie wchodzi.

     1. Z tych 286 samolotów zdecydowana większość to myśliwce. Nie ma co porównywać tej sprawy do konfliktu w Iraku bo armia białoruska nijak sie ma do armi USA. Czołgi są nadal istotnym elementem pola bitwy i są używane nawet w Iraku.W sumie to nie ma co teoretyzować – obyśmy sie nigdy nie mieli okazji przekonać w praktyce który z nas miał rację :). W końcu ten cały blog nie służy dyskusji na tematy militarne tylko ułatwia Ci zaciąganie lasek do łożka :). Jako, że jestem czytelnikiem Twojego bloga od dawna (ale dopiero 1 raz napisałem cos w komentarzach) i troszke o kobietach wiem – jestem pewien ze niezle Ci podryw na blog idze 🙂 i wtym naprawde jesteś mistrzem. Gratuluje pomysłu.Przyznaj tylko ze te całe afirmacje, medytacje, tantra, rozważania na ambitne tematy i niekonwencjonalne przemyślenia to tylko przykrywka nieprawdaż? Zaznaczam że ani afirmacji ani medytacji ani tantry, jako osoba raczej mało uduchowiona, nigdy nie próbowałem.

     2. Wiesz, nie mam tych danych ale sądzę ze mają ok. 30 bombowców strategicznych. Ale nieważne, niemal każdy myśliwiec moze wystrzelić rakietę w elektrownię, prawda? 🙂 no wlaśnie. Tą sytuację można porównać bo USA miała wielkie problemy logistyczne ze swoją armią, a armia Iraku była znacznie poteżniejsza niż Polska. Białoruś ma mase nowoczensych systemów elektronicznych, nieznacznie gorszych niz USA. Co do duchowosci, to spróbuj, popisz sobie najpierw na samoocenę i obserwuj. Jeśli nic się nie zmieni, to co stracisz? a wygrać możesz dużo, więc polecam 🙂 no i zyczę miłego czytania, pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *