Syndrom odmrozonych uszu

  

Każdy człowiek cierpi, i przezywa pewne napięcia emocjonalne.

Jednak nie każdy człowiek tak samo na nie reaguje. Ja rozróżniam ludzi na dwie grupy. Jedni to Ci, którzy pogrążają się w swoim poczuciu krzywdy, żalu, staje się to ich hobby i sensem życia. rozkoszują się swoim poczuciem upodlenia. Gdy chcesz im zabrać tą podstawę na której zbudowali swoje życie, będą walczyli ostatkiem sił, byś im nie odbierał ich cierpienia, które stało sie sensem życia.

Druga grupa to ludzie którzy cierpią, ale chcą to zmienić. Nie satysfakcjonuje ich życie jak żebrak. Chcieć znaczy móc mówi słynne przysłowie, i jest ono prawdą, ale jak każda prawda także i ta ma wiele odcieni. Rów można wykopać łyżką, można łopatą a można także zadzwonić po zawsze wesołego Pana Zbyszka z koparką i załatwić sprawę szybko, tanio i skutecznie.

Gdy mamy jakiś problem, np. u mnie jest to choroba która mnie totalnie ogranicza i krępuje, podstawową sprawą (oczywiście oprócz lekarza) jest dokładne dowiedzenie się o co właściwie chodzi? czemu tak się dzieje? gdy nie znasz celu, strzelasz na ślepo. Musisz znać cel, dokładnie. Weźmy pod uwagę moją chorobę. Dzięki niej nie mogę za często wychodzić z domu a jak mogę to nie za daleko. Czasem kilka dni nie mogę wyjść (rzadkość) i wtedy głoduję. Muszę zapomnieć o wycieczkach, wyjściach ze znajomymi, pracy poza domem. Czasem, (dzięki Bogu dość rzadko) gdy krzyczę z bólu wkładam jakąś szmatę sobie do ust żeby sąsiedzi nie pomyśleli że mieszkają z czubkiem.

Wiele razy ustalałem cel – głęboki podświadomy lęk przed życiem, powodujący chorobę która zmusza mnie do nie wychodzenia z domu. Nie raz ten lęk wyjmowałem w mniejszym bądź większym stopniu z innych ludzi w czasie sesji, jednak u mnie wyciągałem go na powierzchnię (czyli uświadamiałem sobie go) a choroba jak była, tak nadal była. Wyciągnąłem z siebie wiele strasznych myśli, wspomnień, wzorców reakcji, i nic. Dopiero niedawno odkryłem gdzie może być przyczyna, starannie ukryta. Chcialbym byście o niej wiedzieli,  jak potrafi być subtelna i podstępna.

W czasie kłótni z mamusią wpadłem w taki gniew że uciekłem do innego pokoju by czegoś nie rozbić pięścią. Siedziałem i aż parowało że mnie – zacząłem się obserwować, bo to świetna okazja żeby poznać trochę bardziej siebie, rzadko jestem zły na kogoś. A wiec obserwuję.

Co widzę? wielki gniew na matkę. Mam ochotę coś zrobić. Ale co mogę zrobić matce? jest stara i słaba, jest moją matką. Sama myśl o gniewie na matkę czuję wyrzuty sumienia. (co skwapliwie nie tylko moja mamusia wykorzystuje) Nie mogę w żaden sposób zaszkodzić mamie, więc co robię? „Na złość mamie odmrożę sobie uszy” – znacie to? więc to jest prawda, i tak reagujemy nie tylko jako małe dzieci, ale także jako dorośli. Chcąc przypieprzyć rodzicom nie możemy tego zrobić świadomie, bo to są nasi rodzice. Ale ten stłumiony gniew na nich, wyzwala się w sposób podświadomy jako autodestrukcja. Wiec uderzamy w siebie, by gdzieś na podświadomym poziomie odczuwać satysfakcję i rozkosz że rodzice też cierpią z naszego cierpienia. Czynimy to podświadomie, a świadomie narzekamy ze życie jest podłe, nie wiedząc że sami sobie zgotowaliśmy ten los.

Ponieważ dość niedawno temu zrozumiałem tą zależność, cały czas nad tym myślę i wszystko by się zgadzało. To jest chyba to. Teraz znając mniej więcej cel, mogę podjąć stosowne kroki i próbować się wyrwać z tego kręgi autodestrukcji.

1. Jeśli skarżysz się rodzicom na swoje nędzne życie

2. Jeśli czujesz satysfakcję widząc ich smutne twarze

3. Jeśli nie potrafisz być u rodziców, i nie narzekać na swój los (czujesz ze musisz się wyżalić bo inaczej eksplodujesz)

Jeśli odpowiesz „tak” na te wszystkie trzy pytania, to na 95% masz u siebie ten syndrom. Jeśli stwierdzisz ze coś w tym co pisze jest, to co robić dalej?

Uzdrawianie związku z rodzicami. To może trwać latami. Poleje się wiele łez, poznasz w sobie wiele gniewu, nienawisci, złości, rozpaczy i beznadziei a wszystko to sam skumulowałeś w sobie. Jedno jest pewne – po choćby częściowym oczyszczeniu relacji z rodzicami, wszystko stanie się o wiele prostsze i przyjemniejsze. To zrzucenie z siebie bardzo ciężkiego plecaka – dalej idzie się znacznie przyjemniej. A więc – uzdrowienie dzieciństwa, wybaczenie rodzicom ich błędów wychowawczych (każdy rodzic je robi), zaakceptowanie faktu że kiedyś umrą bo taka jest natura życia że wszystko co się rodzi, także umiera.

Nie będę was oszukiwał, jak w książkach o samorozwoju. Czeka was minimum kilka, kilkanaście lat pracy. Ale jeśli się za to nie weźmiecie, to w żaden sposób nie ominiecie wielu wpadek i porażek w życiu. Ten problem jest w was, i on wam daje znać o sobie właśnie przez takie przypadki, jak złe związki, złe zdarzenia, choroba. Wasze stłumione uczucia zniszczą wam życie, i na to nie ma mocnego. Każdy kto nie będzie chciał oczyścić swojej podświadomej stajni Augiasza marnie polegnie w swoim własnym smrodku, wrzeszcząc ze to wszystko wina innych, nigdy jego.

Na zdjęciu powyżej widzimy Pana z Afryki, który nie czyta mojego bloga, i mamy tego efekty 🙂

0 myśli na temat “Syndrom odmrozonych uszu”

 1. To ja nie mam tego problemu bo jak poczułem gniew na matkę to już kilka razy wyrwałem drzwi z framug 🙂 Potem był problem jak je wsadzić, to dużo trudniejsze 🙂 A ja dalej czekam na nazwę tej tajemniczej choroby. A może odmroziłeś sobie jaja ? 🙂

  1. Fajny tekst.Z tymi naszymi rodzicami faktycznie różnie bywa.My dojrzałe osoby też musimy uważać zeby jako rodzice nie popelniać błedów.

    1. N wsadź sobie tego banana w du*ę, to może zmądrzejesz i przestaniesz upierdliwy trollu gryźć ludzi niczym wściekły ratlerek po kostkach.

     1. Marku ten osobnik jest coraz bardziej agresywny, trzeba go chyba uśpić i zdobyć nowy okaz z zoo.

     2. Nie do Marka. I nie wtrącaj się gdy mówię do drugiego CZŁOWIEKA ok. Idź się lepiej w końcu umyj, bo śmierdzi.

  2. Jeśli te same objawy to może i ty nieboże N odmroziłeś sobie jaja? Powiedz kiedy to było, a może wtedy jak zasuwałeś jako podniewolnik u biznesmena za kasę poniżej najniższego wynagrodzenia? Ale przynajmniej byłeś wierny swoim „wolnorynkowym” ideałom. Tak bądź wierny i zasuwaj tak do emerytury…której nie dostaniesz bo okaże się że twój wolnorynkowy pan i władca nie płacił składek ZUS. Ale wtedy do końca będziesz swoim ideałom wierny!

 2. Lenistwo i bycie „maminsynkiem” to dobra wymówka. Można dorabiać ideologie latami i nadal ssać jak pijawka z rodziny.Pamiętam jak kiedyś Mareczek opluwał niejakiego Marka.B, że jest stary chłop na garnuszku taty i mamy. Teraz Marek.B zarabia duże pieniążki i ma własne super mieszkanie. Czyżby sobie wziął rady Marka blogera do serca ? I niech mistrz nie kręci. że na uwolnienie się od mamusinej sukienki trzeba lat. Owszem,, można latami być pasożytem, ale można też od razu jak prawdziwy mężczyzna uznać, że koniec z tym ! Ale do tego potrzeba być po pierwsze mężczyzną, a po drugie mieć tak zwane „JAJA”. Ludzie nie mają rąk, lub nóg, są kalekami a potrafią . Poza tym jak się chce to można znaleźć nawet pracę wykonywaną bez ruszania się z domu. Trzeba tylko chcieć. ( a nie zwalać, że takiej nie ma, bo przecież te miliony co pracują w domach na świecie to pewnie farta miały, a taki „pseudo mistrz” to fart go bokiem zapewne omija.)Szkoda mia rodziców „mistrza”. Naprawdę mi ich szkoda.

  1. Powiedz mi panie Regreser ilu ludzi w Polsce ma pracę?Jeśli nie wiesz to ci odpowiem 7 mln. na prawie 40-to milionowe społeczeństwo! A w tych 7 milionach duża część to mafijna nepotyczna biurokracja, korporacje mafijne, a dla reszty pozostają przeważnie atrapy miejsc pracy za marne grosze!P.s. Regreser odkrywa tzw. poprzednie wcielenia, czyli fikcję, gratuluję „uczciwego”, dającego realne „wartości” i „produkt dodany” „zawodu” !

   1. 34 to bankowo nie jest regreser, oni tam nie obrażaja ludzi od bezjajcowych tylko diagnozują opętanie przez demony i w ten sposób zaspokajaja swoją potzrebę bycia lepszym 🙂 co środowisko to inna metoda kopania 🙂

  2. Regreser – Marka B nigdy nie obraziłem – uważam ze to porządny dobry człowiek, natomiast zadawałem mu zawsze jedno pytanie – skoro bierze od ludzi pieniadze za nauczanie jak być bogatym, to czemu sam nie ma mieszkania i mając ponad 30 parę lat mieszka z rodzicami? odpowiedzi na to pytanie były cztery – 1. milczenie, 2. posądzanie mnie o opętanie przez demony, 3. atak szału i konkretne wyzwiska od duchowego terapeuty (raz się zdarzyło i Markowi puściły nerwy), 4. posądzenie mnie o wywieranie duchowej presji przez co Marek nie ma mieszkania (tu już nawet najwierniejsi członkowie sekty rsr po cichutku się śmiali.Marek ma mieszkanie, ale na raty. Wielki sukces człowieka który naucza ze w nas jest Bóg i on moze wszystko. A ja mam za gotówkę i nie chodzę na rsr. Ciekawe, prawda? Twoja próba sprowokowania mnie epitetami o moim braku meskości jest śmieszna, musisz sprobować czegoś innego, może Cię nie skasuję jak będę miał dobry humor 🙂

  3. Program 1-wszy PR, 23.06.2008r.godz. 19.21 – Balcerowicz stwierdza że w Polsce pracuje 57% ludzi w wieku produkcyjnym ! Jedna osoba musi utrzymać siebie i drugą w wieku produkcyjnym ! Pozostaje do utrzymania jeszcze część populacji pozostająca w wieku nieprodukcyjnym.Jakie mamy faktyczne bezrobocie – 43% ! Proponuję panu pracusiowi Regreserowi by wskazał dla tych milionów realne godziwe miejsca pracy w bolandii.

 3. Jakie mamy efekty ??? Afryka głoduje bo nie czyta bloga Mareczka ???? A jeżeli chodzi o wygląd tego czarnoskórego człowieka na tym zdjęciu to wygląda na to że nos Go swędzi !!! 1.2,3 Nie ! Jestem zdrowa !!! : )))) Fajnie .

  1. Moja panno, nos go nie swędzi ! On się nie drapie po nosie, on zatyka nozdrza! Coś tu po prostu śmierdzi na blogu. Chyba wiem co, zebrało się tu sporo fanów TW Bolka! Czuć starą przegniłą kapustą. : (

     1. Trzeba było nie wsadzać gęby do buta. Mówiłem, że tam orzeszki nie rosną. Możesz mi co najwyżej wylizać podeszwy jeśli lubisz posmak psiego klocka :))

     2. Gratuluję „wysokich lotów” N ! : (P.s. Co jeszcze oprócz capiących adidasów i psich „klocków” masz N w swoim arsenale ? N poraź nas swoją „kulturą” i inwencją ! : (

   1. Mój Panie emocje opadły ??? To może teraz zadam Ci pytanie : ten niemiły zapach przegniłej kapusty jest symbolem czego ??? Nie posądzaj innych!!! to nie fani Bolka ! To poszukujący PRAWDY !!! Nie tak jak Ty !!! Ty prawdę znasz !!! Tyś alfą i omegą !!! :)))

    1. Skarbie nigdy nie powiedziałem że poznałem prawdę!Ja cały czas szukam PRAWDY.Nigdy nie stwierdziłem że jestem alfą i omegą!To ktoś kto deklaruje katolicyzm najczęściej jest przekonany o poznaniu prawdy i to na dodatek absolutnej, objawionej duchem świętym, na tacy przez kk podanej!P.s. To że rozmawiam z Prawdą to jeszcze nie znaczy że prawdę poznałem. 😉

     1. Skarbie Mój ! stwierdzenie że jesteś alfą dotyczyło prawdy o Bolku !!! Ty ja już poznałeś i wiesz że to właśnie ta prawda !!! Przyjmijmy tą prawdę że W był Bolkiem w latach 70 –tych ! w taką prawdę mogła bym uwierzyć jeżeli zostanie udowodniona !!! Ale w T woją prawdę że W współpracował z SB w latach 80 tych NIE MOGĘ !!! Górale mówią że jest : 1 święta prawda 2 tyż prawda i 3 g**** prawda. Twoja jest ta 3-cia !!! :))) Jak już wspomniałam Ty Mój Skarbie w wymianie zdań ze mną zawsze schodzisz na temat mojej wiary ! a uciekasz od tematu na który piszę !!!! zadałam Ci pytanie czego symbolem jest ten zapach zgniłej kapusty ? Nie odpowiedziałeś !!! Byłeś kiedyś w kopalni siarki ? znasz ten śmierdzący zapach ? ja go czuję jak czytam Twoje komentarze !!! :))))

     2. Ona – dyskusja o Bolku zapraszam do artykułu TW Bolek a nie tu. Następne posty kasuję.

     3. Mareczku to 34 rozpoczął ty stwierdzeniem …..( czytaj uważnie ) nie pisała bym na ten temat tutaj !!! Wybacz mi !!! A teraz możesz skasować wszystko co napisałam !!!

     4. Widzisz co chcesz widzieć, czujesz co chcesz czuć!To nie droga do prawdy to zaślepienie!

     5. Największe próbki statystyczne – całe narody i kontynenty, spatologizowane przez katolicką „duchowość” są dowodem, iż ja mam rację.Ameryka Łacińska – ocean nędzy, ultrakatolickie południe Włoch – mafia i omorta, katolicka Polska – przeżarta korupcją i wyzyskiem.Widać szokującą różnicę w poziomie złodziejstwa nomenklaturowego i korupcji pomiędzy krajami protestanckimi a katolickimi. Kraje protestanckie są o niebo bardziej uczciwe, a obywatele tych krajów żyją godnie!A teraz Ona powiedz ofiarom utraconych szans, że nic się nie stało! Powiedz, a ja ci wtedy powiem, iż nie masz serca i sumienia.Jeśli powiesz tym miliardom ofiar, że nic się nie stało, TO BĄDŹ PRZEKLĘTA NA WIEKI !!!!

     6. ,,Zbyt często mylimy prawdę z racją. ” Jan Stempień .Czy Stępień ma racje ? To by było tyle na temat !!! Poświęć więcej czasu Prawdzie bo Ją zaniedbałeś ! i przekaż Jej moje pozdrowienia :)))

     7. Robaczku nie chcę rozbijać małżeństw ani szkodzić związkom. Ale jak jakaś pani jest niedopieszczona przez oziębłego małżonka to wirtualne pieszczoty mogą czasem wydać się remedium na taką sytuację. : )

     8. Apokalipsa wprowadza podobne perspektywy eschatologiczne za pomocą symbolu dwu monstrualnych Bestii. Pierwsza z nich jest potęgą polityczną (państwa i politycy wg kk mający władzę od Boga): bluźni Bogu, każe się adorować i prześladuje prawdziwie wierzących (Ap 13, 1-10). Druga przedstawia pewną rzeczywistość religijną(wielkie religie): jest antypodem Baranka (tzn. Chrystusa), dokonuje fałszywych cudów i uwodzi ludzi po to, aby oddawali cześć pierwszej Bestii – tj. władzy pochodzącej od boga (13, 11-18). Tak oto dokonuje się tu na ziemi dzieło szatana, dawnego Smoka, który przekazał swoją władzę pierwszej Bestii (13, 2). To symboliczne, ogromne w swych rozmiarach ujęcie odnosi się w pierwszym rzędzie do czasów ostatecznych, lecz tym niemniej dotyka, za pomocą ukrytych terminów, także sytuacji obecnej, w której Kościół Jezu­sa prowadzi bój, będąc prześladowanym przez obie Bestie.

     9. Nie zapłodnisz mojej duszyczki !!! :)) Skarbie Ty Mój !!! AMEN . ps. Zajmij się praca zleconą

   1. Logika Mistrza to najwyższa logika. Skoro Mistrz powiedział, że w Afryce można odmrozić sobie uszy, to znaczy, że można. Rozumiesz?! 🙂

 4. Jesli cos mi sie w zyciu nie udalo(a jest tego troche ) To nie szukam winnych tylko mam pretensje do siebie samej .I komu mam powiedziec o swoich troskach jak nie swojej mamie,Tylko ,ze czasami zaluje gdy widze jak ja to zasmucilo a na pewno nie czuje wtedy satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *