Zło.

 

Od wieków najmędrsze ludzkie umysły zastanawiają się czym jest zło?

Gdy wyobrazisz sobie zbiorowisko ludzi, w którym na dobrych polują bezwzględne drapieżniki, nachodzi Cię porównanie – gdy do szklanki pełnej pysznego soku wpadnie mucha gnojówka, zepsuje cały napój. Mała ilość złych, paraliżuje wizję idealnego swiata, gdzie wszyscy są dla siebie mili i uprzejmi.

Ludzie źli nie przestrzegają norm i praw które ustaliło społeczeństwo, a ponieważ zwykły człowiek często czuje się związany tymi prawami, istota łamiąca prawo wydaje się mu niemalże postacią mistyczną, półbogiem który wychodzi ponad wszelkie normy. Jesteśmy związani wszelkimi możliwymi normami działania i zachowania, więc marzymy o wolności – zły człowiek między innymi dlatego fascynuje, ponieważ uosabia wolność. Wolność od sumienia, od innych ludzi i ich zdania, od społeczeństwa które nas dusi i uwiera.

Tak to wygląda w umyśle osoby będącej trybikiem w maszynie społęczeństwa. A jak to wygląda tak naprawdę? przyjrzyjmy się tym herosom, którzy są podziwiani i gloryfikowani przez Hollywood, odwiedzającym w snach znudzone kury domowe z dwoma i więcej podbródkami, marzące o przygodzie z przystojnym seryjnym zabójcą.

Zły człowiek zawsze ma zerową, lub bliską zeru samoocenę. Czuje się szmatą – tak, nawet wtedy gdy rozpiera go pycha i poczucie mocy po morderstwie, nadal w środku czuje się szmatą. Jego świadomość jest bliska zwierzęciu – zjeść, wydalić, spać, kopulować, nie myśleć samemu tylko powtarzać to co pokazują mu w telewizorze czy w kościele autorytety moralno – społeczne. To jest analiza duchowa, a psychiatryczna? prawie zawsze silna psychopatia(całkowity brak empatii) która nie jest wolnością, a chorobą i regresem do umysłowości zwierzęcia. Niekiedy psychopaci są bogaci, ładnie ubrani, ale w środku toczy ich rak – albo jest to strach, albo poczucie zagrożenia, albo poczucie że co by nie zrobili to i tak się wszyscy z nich śmieją. Te poczucie hańby która istnieje tylko w ich głowie, sprawia że mobilizują się niezwykłych wręcz pomysłów, do czasu aż obciążone serce nie wytrzymuje przeciążenia.

Czy taki człowiek może być idolem? jasne. Ale na pewno nie moim, i ludzi którzy się rozwijają emocjonalnie. Taki człowiek jest idolem tych którzy nie mają celu w życiu, i czują się zagubieni, nie mają pieniędzy a świat – dżungla ich przeraża. W człowieku który jest drapieżnikiem widzą kogoś, kto wyszedł poza wszelkie ograniczenia, ma cel w życiu, jest silny i się nie boi. Kobiety masowo się zakochują w przerażających mężczyznach, widząc w nich siłę. Nie odkochują się nawet wtedy, gdy są regularnie, brutalnie bite i gwałcone przez swojego misia.

Ty nie? ale przyznaj, taki seryjny zabójca z filmu jest fascynujący, prawda? jasne ze tak. Tylko że w świecie realnym zabójcy to nie przystojniaki pokroju Pitta, Clooneya czy mnie. To brzydcy, odrzucani w dzieciństwie przez kobiety zakompleksieni mężczyźni.

Prawdziwa wolność to szybowanie ponad społeczeństwem i jego prawami, życie w świecie ale nie uleganie jego wpływowi. Posiadanie bogactwa, ale nieprzywiązywanie się do niego. To jest wolność, która istnieje tylko w Twoim sercu. W sercu psychopaty istnieje tylko nienawiść i poczucie krzywdy, bo jak był mały nie dostał cukierka od babci i dlatego nienawidzi staruszek. Śmieszne? ale nie dla tych, co mają niską samoocenę. Dla nich to wielki dramat. A dla staruszek co przypominają babcię naszemu misiowi, to już ostateczna odsłona dramatu zwanego życiem, boleśnie zakończonego młotkiem.

                                           Zło w świecie

Co to jest zło? czy mam dać wam filozoficzną definicję? dla mnie złem jest jak jestem głodny a dobrem staje się kanapka z serkiem i pomidorem. Gdy się przejem, co się dość często zdarza bo jestem łakomy, ta sama kanapka staje się złem bo na sam jej widok mam torsje. Złem dla mnie jest brak sexu bo aż mnie świerzbią łapki żeby nawracać zbłądzone owieczki siarczystymi klapsami. Ale gdy już spożyłem komunię wniebowstąpienia na ołtarzu rozkoszy z partnerką, a moje trzewia pragną snu i ukojenia, na sam widok wygłodniałej erotycznie atrakcyjnej kobiety uciekam. Więc co jest złem a co jest dobrem?

Sami widzicie – to wszystko jest bardzo subiektywne. Ja osobiście uważam że zło jest bodźcem do rozwoju ludzi. Bez zła nie ma rozwoju, postępu. Gdyby nie głód i przeróżne pragnienia, nie ruszyłbyś się z miejsca, bo i po co? Złu też zawdzięczam że mam czytelników – gdyby nie problemy życiowe, po co miałbyś mnie czytać? zło to problemy, a problem rodzi potrzebę szukania ratunku, i ja go daję, szczególnie samotnym i eleganckim czytelniczkom. Reasumując moj pakt z silami zła – Szatan jest kołem zamachowym mojego literackiego sukcesu.

Żeby zobaczyć światło, trzeba mieć porównanie i znać ciemność. Teoria rozwoju poprzez negatywne bodźce ma jedną wadę – rozwijamy się tak już tysiące lat, i w sumie co nam to dało oprócz technologii? a co za różnica dla umierającego czy umiera obsrany w 5 wieku w brudnym szałasie czy teraz, w otoczeniu komputerów i chciwej rodziny czekającej tylko na zaprzestanie akcji serca by dorwać się do majątku?

Na temat zła powstało wiele teorii, a ja znam ich wiele. Ale w żadną nie wierzę – czemu? ponieważ ludzkie teorie są przeważnie funta kłaków niewarte. Dawniej uznali że skoro słońce się rusza to znaczy że słońce krąży w około ziemi. Tych co twierdzili inaczej, torturowali i mordowali. Teraz, od 2 tysięcy lat na topie jest wiara w istotę zwaną Szatanem, która kusi, i dla tej wiary popełniono już wiele strasznych zbrodni. Nie chcę więc wierzyć w żadne teorie, ponieważ życie wydaje mi się niezgłębioną tajemnicą i nie sądzę bym mógł ją zgłębić. Życia i kobiety nigdy nie zrozumiem – ale mogę się nimi rozkoszować.

Obiecać wam mogę jednakże jedno – poznacie prawdę umierając. I tego nie unikniecie. Zostawicie to wszystko co macie, wasze ciało wrzucą do dołu gdzie zjedzą go robaki albo spalą w piecu i problem z egzystencjalnymi pytaniami zniknie – wreszcie się zamkniecie 🙂

0 myśli na temat “Zło.”

 1. Czym się różni wiara w istnienie szatana od wiary w jego nieistnienie? Niczym, bo i jednego, i drugiego nie da się udowodnić. Na marginesie, bardzo polecam książkę „Listy starego diabła do młodego” Lewisa (tego od Narnii) – o pokusach i o tym, jak często wybieramy zło, choć wydaje nam się, że to jest właśnie dobro. Świetna – napisana z polotem i humorem, otwiera oczy na wiele spraw.

 2. Nie ma ludzi jednoznacznie złych. A przynajmniej my nie mamy prawa ich tak osadzać. Nie znamy powodów dla których czynią zło. Nie wiemy, czy na ich miejscu nie postąpilibyśmy podobnie, a może nawet jeszcze gorzej. Nie wiemy jak zostali wychowani, czego ich nauczono, nie znamy bólu jaki zadawali im inni, możliwości jakie mieli i jakich nie mieli. Nie znamy efektu rozchodzenia się fali zła, która polega na tym, że krzywdzeni ludzie odpłacają innym ludziom wyrządzając im podobną krzywdę. Łańcuch ofiar, jak kamienie domina ułożone w koło, każdy przewracający sie kamień potrąca następny, aż dochodzi do początku, do sprawcy. Prawdą jest, że Ci ludzie nie kochają siebie a nie kochając siebie nie potrafią przebaczać sobie, a jak można przebaczać innym nie przebaczając samemu sobie?? Może dlatego czynią zło. Dlatego nie wolo nam osądzać innych za błędy czy niedostatki – nasza ziemska wiedza jest na to zbyt niepełna, niedostateczna. nie mamy prawa być nietolerancyjni, niechętni czy nawet mieć wszystkiego dosyć. Nie mamy prawa traktować innych z góry lub ich nienawidzić. Jedyne co możemy robić, to wyświadczać dobro innym, nieść radość i miłość do drugiego człowieka.

  1. Zasuplona chyba przesadziłaś albo Cię nie zrozumiałam.Sugerujesz że mamy się przygladac spokojnie na szerzace sie zło w oczekiwaniu na dobro? Biorac pod uwagę przykład Mareczka dorosły człowiek krzywdzi babcie bo nie chiała dać mu w dziciństwie cukierka” Na co mamy czekać.Moze warto wyjaśnić ze tylko jego babcia była oschłym starszym człowiekiem ze inne babcie inaczej traktują wnuków.Ze jest zycie to dobre.Ja wiem że takiemu czlowiekowi trudno jest pokazać dobra strone ludzi/otrzymał inne nazwijmy to wychowanie / lecz ja myśle ze warto ,warto zeby kazdy poczuł ten świezy oddech i to ze jest szanowany.

  2. To zwolnij na wolność wszystkich kryminalistów, morderców, bo nie nam sądzić czy są źli !!!!!Wirtualna bozia ich ponoć kiedyś ukarze, a nas tu w prawdziwym realnym życiu niech wszystkich wymordują !!!!!Zbrodnicza teza wysunięta przez zasuploną jest prostą konsekwencją kościelnej promafijnej indoktrynacji.

   1. Nie wiem, o jakiej KOŚCIELNEJ indoktrynacji mówisz… Według kościoła faktycznie nie można potępiać człowieka, bo nie wiemy, jakie były jego uwarunkowania środowiskowe, jaki był jego stopień wolności w tym, co robił. Możemy i powinniśmy natomiast osądzać jego postępowanie, za które osoba ta powinna ponieść odpowiedzialność. To właśnie przeciwnicy kościoła (albo liberalni reformatorzy kościoła) chcieliby, by przestać mówić o czymś takim jak wina…

    1. Mam gdzieś uwarunkowania !!!!!!!!!!!!!!!Zbrodnia jest zbrodnią !!!!!!!!!!!Oto naczelne hasła kk:- nie sądź abyś nie był sądzony (a i tak sądzony będziesz),- nadstaw drugi (w domyśle – i miliardowy) policzek,- nie sprzeciwiaj się złu (w domyśle – świętemu) !!!!!!!!!!!!!!!!!!- nieś swój krzyż,- władza pochodzi od Boga,- jesteś pokalanie poczęty,- jesteś obciążony grzechem pierworodnym prarodziców,- jesteś bardziej skłonny do złego niż do dobrego,- jesteś zły, MUSISZ BYĆ ZŁY. MUSISZ BO INACZEJ PADNĄ NASZE WSZELKIE DOKTRYNY !!!!!!!!!!!!

     1. Spokojnie… Masz rację, że zbrodnia jest zbrodnią niezależnie od uwarunkowań. Co nie znaczy, że nie można starać się zrozumieć zbrodniarza czy mu nawet współczuć, a przy tym oczywiście karać.Co do pozostałych haseł. Nie jestem specjalistką od kk, ale wiele z nich od razu można wskazać jako nieprawdziwe, np. „nie sprzeciwiaj się złu” czy „człowiek z natury jest zły” (jest skłonny i do dobra, i do zła).

     2. Rany julek, R gdzie ty żyjesz ?! Chyba na księżycu !Przecież to jeden z podstawowych dogmatów kk, ten mówiący że wskutek „grzechu pierworodnego” człowiek jest bardziej skłonny do złego niż do dobrego ! Maniakalna obrona tej doktryny powoduje dopieszczanie przez kk bandytów, mafiozów. kk bez bandytów przestał by istnieć, bo ległaby w gruzach jego podstawowa doktryna !”Nie sprzeciwiać się złu” to cytat z biblii słów samego Jezusa !

     3. Robercie, 1. Cytat z tekstu „Antropologia katolicka”: „Tym dwóm skrajnym przekonaniom na temat człowieka: człowiek z natury dobry lub zły antropologia Kościoła od początku przeciwstawiała trzeźwy realizm: każdy człowiek jest z natury dobry, ale wewnętrznie „pęknięty”, rozbity przez grzech pierworodny” (skażenie grzechem pierworodnym, czyli zdolność do zła).2. A co do sprzeciwiania się złu – to kościół nie sprzeciwia się np. aborcji albo eutanazji? Toleruje to? Chyba nie.

     4. R ! nie cytuj teologów bo wielu z nich rzuciło kk !Zacytuj to co Ci mówili na lekcjach religii i co mówią w kościele !Bo mi to właśnie mówili co pisalem.

     5. Widocznie miałeś strasznie niedouczonych księży w parafii! I może to stąd właśnie Twoja agresja wobec kościoła? Jak bym się nasłuchała takich rzeczy jak Ty, to może też bym miała takie zdanie.PS Religię w szkole średniej miałam z filozofem, który jakoś nie rzucił jeszcze kościoła 🙂

     6. ”Zło istotne nie przychodzi do człowieka jako przemoc, lecz jako możliwość przedstawiona człowiekowi do wyboru, oparta na perswazji. Człowiek musi się zgodzić na zło, musi sam wybrać zło. Dopiero gdy to uczyni, można powiedzieć: stało się zło. ” ks.prof.Józef Tischner

     7. 34, zupełnie źle pojmujesz słowa „nie sprzeciwiać się złu”. Oznaczają one, że wszystko w naszym życiu zdarza się w jakimś określonym celu. Nawet największe przeżycia, takie jak akty przemocy, wzbogacają nas i przyczyniają się do naszego rozwoju. Doświadczenia te są bardzo bolesne, ale pozwalają nam dojrzewać. Wszystko czego doświadczamy może być pozytywne,. Wszystkie doświadczenia czegoś nas uczą. Pewnego dnia może okazać się, że największe wyzwania najwięcej nas nauczyły.

     8. Zbrodnicze brednie zasuplonej !!!!!!P.s. Wciśnij swą gadkę adwokata bestii ofiarom mordów, ludobójstw.Jak masz sumienie i serce to wcisnij ten kit ofiarom choćby obozów koncentracyjnych !!!!!!!!Porabało cię kobieto w służbie doktryn kk do końca !!!!!!!Twoje zaślepienie jest niewybaczalne !!!!!!!!!!!

     9. Ja jestem specjalistką od kk :)). Mówią że człowiek z natury jest dobry ;).

     10. Oj 34, w naszym wszechświecie występują zarówno siły dobre, jak i złe, obie są jednakowo potrzebne dla naszego rozwoju. Na siły dobre składa się w zasadzie wszystko co dobre: jasność, dobroć, uprzejmość, miłość, cierpliwość, poświęcenie, nadzieja itd. Siły złe, to również wszystko, co uważamy zazwyczaj za złe: ciemność, nienawiść, strach, nieuprzejmość, nietolerancja, egoizm, rozpacz, zniechęcenie i tak dalej. Oba te rodzaje sił walczą ze sobą. Jeśli je opanujemy stają się nam posłuszne. Ale to już nasz wybór, czy będziemy źli, czy dobrzy.

     11. Brednie w stylu jang i ing !!!!!Jak cię stado bandziorów dopadnie, zgwałci i okaleczy, to też im podziękuj za ubogacenie duchowe przez cierpienie !!!!!A potem zadowolona, na wózku inwalidzkim, nieś swój krzyż, błogosław im i dalej broń zła bezmózga wiedźmo !!!!!!Ile miliardów musi zginąć byś przejrzała na oczy ?!A może o to właśnie ci chodzi ?!Kobieto jesteś chora i to ciężko ! Przez takie osoby jak ty, tj. przez adwokatów bestii, którzy na każdy możliwy sposób bronią zła, jak ty porąbana wiedźmo, ludzkość jest zagrożona zagładą !!!!!Przeklinam cię i tobie podobnych na wieki.Wrzucam cię plugawy demonie w otchłań i zamykam za tobą wrota piekielne na zawsze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     12. Oj 34, w naszym wszechświecie występują zarówno siły dobre, jak i złe, obie są jednakowo potrzebne dla naszego rozwoju. Na siły dobre składa się w zasadzie wszystko co dobre: jasność, dobroć, uprzejmość, miłość, cierpliwość, poświęcenie, nadzieja itd. Siły złe, to również wszystko, co uważamy zazwyczaj za złe: ciemność, nienawiść, strach, nieuprzejmość, nietolerancja, egoizm, rozpacz, zniechęcenie i tak dalej. Oba te rodzaje sił walczą ze sobą. Jeśli je opanujemy stają się nam posłuszne. Ale to już nasz wybór, czy będziemy źli, czy dobrzy.

   2. Haha, taka Pani jak Zasuplona była raz w wiezieniu żeby nawracać mordercę, a ten rozciął sobie brzuch i wyjął jelita dla rozrywki, a Pani zemdlała. I tak się skończyło nawracanie 🙂

   3. 34, nie chcę uwalniać przestępców, muszą ponieść karę za swoje złe uczynki, a moja „zbrodnicza teza” to zwyczajna próba nieosądzania ich dusz. Próba bycia czymś w rodzaju naczynia z wodą dla złych, spragnionych dobra dusz. Może naczynia nieczystego, może z taniego tworzywa, ale wypełniająca go woda prawdziwie spragnionemu zastąpi wodę z najzłocistszego dzbana.

  3. Zasuplona pewnie zasupliła się w mafijne układy, żyje dzięki mafijnej kasie, a na blogu udaje wrażliwą „filozofkę”. Tyle że ta filozofka jest PACHOŁEM I ADWOKATEM BESTII !!!!!!!!!!

   1. 34, żyję ze swojej pracy (czasem po 10-14 godzin dziennie) która jednak przynosi mi wiele satysfakcji i nikogo na blogu nie udaję. Nie możesz mnie osądzać, gdyż nie możesz wiedzieć jaka jestem, bo mnie nie znasz, nie znasz mojego serca i mojej duszy. Mógłbyś jedynie ocenić moją tymczasową siłę lub słabość. Mógłbyś, gdybyś przebywał ze mną i mnie znał. Ale Ty nic o mnie nie wiesz, a oceniasz, osądzasz wielkimi słowami. A ja mówiłam tylko o tym, że warto dzielić się dobrocią i miłością. Wszystko, co robimy, by okazać miłość, ma wartość i znaczenie. Uśmiech, słowo zachęty, nawet najmniejszy akt poświęcenia. Mówisz tak, jakby nam wszystkim potrzebna była najbardziej kara dla przestępcy, a nie wycofanie się przez niego z uczynionego zła. Więzienie jest właśnie karą, a nie wyborem drogi uznanej za najlepszą. Co nam z tej kary, kiedy zło już się dokonało i po wyjściu z więzienia może dokonać się ponownie. Nasze, skierowane ku przestępcy, zrozumienie, nie zwalnia go od kary, ale może dla niego stać się ogarkiem, świecą, jedynym światłem wskazującym dobrą drogę. Może nawet czasem świecą podłego gatunku, gdyż każdy z nas ma jakieś pokłady zła. Nikt z nas nie posiada zupełne czystych uczuć. Jesteśmy wszyscy pełni plam. Tym bardziej nie powinniśmy osądzać innych.

     1. Saper jesteś bezmyślnym ślepcem a nie saperem.Tą swoją „filozofią” podkładasz megabombę pod cały ludzki gatunek !!!Saper myli się tylko raz, a ty swój limit już wyczerpałeś !!!Rozowszechnianie satanistycznej ideologii bezkarności dla przestępców jest szczytową bezczelnością takich bestii jak te z PO.Te słowa wypowiedziane były w obronie tzw. jawnogrzesznicy. Dotyczyły aspektu seksualnego a nie przestępczego.Poza tym robić epicentrum nieomylności z Jezusa to błąd.Jezus był tylko człowiekiem i dzieckiem swoich czasów.Wielokrotnie się mylił, choćby próbując przepędzić „ślepego i niemego” demona z osoby wg. współczesnej wiedzy ewidentnie chorej na chorobę psychiczną. Dopasowywanie swego życia do wszelkiej maści proroctw, czyniło jego życie nieautentycznym, jest to koronny przykład błędów Jezusa – patrz ostatnia wieczerza. Tu już wyraźnie stwierdza że musi być ukrzyżowany i wiąże to z proroctwami.Gdy dostrzega swój błąd na wszystko już jest za późno.Ideologia rałtowo-mafijna, przepełniona cynizmem i dążeniem do bezkarności tzw. elit, wychodzi z mafijnych salonów i próbuje „uświadamiać” motłoch. Robi to od stuleci dzięki kk, a na blogu bestia robi to dzięki zasuplonej, kirke czy saperowi. Cynicznie „rżnąc” miłosierdzie i miłość, w stylu pajaców z PO, przeciwnikom bezpodstawnie zarzucając nienawiść, wlewa swój jad do głów plebsu i chce wyrobić w nim przekonanie, jak dawniej odsowieckie szito-krito, że przekręty, łapówki, defraudacje należą się pomazańcom pana a plebs ma to zaakceptować i ukorzyć się. Wszystkie gadki zasuplonej w tym względzie tak właśnie oceniam.Jeśli jej postawa wynika z obrony własnych „grzeszków” i mają one podłoże seksualne, to robi duży błąd. Jej problem to tzw. problem małżeński. Jeśli nie realizuje się w anaturalnym tworze jakim jest małżeństwo to niech z niego zrezygnuje. Jeśli nie chce rezygnować, a mąż jest oziębły, to w ramach mniejszego zła, informując męża o tym, niech znajdzie sobie kochanka lub kochanków. Przeciętna Niemka w swoim życiu ma 9-ciu kochanków. To znacznie lepsze rozwiązanie niż obrona zła, wszelkiego zła, tyko po to by bronić własnego poczucia winy i niezaspokojonego tyłeczka.

  4. To prawda, tylko że jak mnie ktoś napada z nożem to mnie nie interesuje ze miał złe dzieciństwo, mam prawo go okaleczyć czy zabić. Miliony ludzi miały złe dzieciństwo i nie robią zła, więc Ci co je robią przykro mi bardzo, muszę ich osądzić. Gdybym nie osądzał złego, nie doceniłbym dobrego. A ja chcę kochać dobrego dla mnie, właśnie dlatego ze jest dobry.

   1. Rzeczy dobre przyciągają dobre, złe przyciągają złe. Jasność lgnie do jasności, ciemność kocha ciemność. Zazwyczaj wiążemy się z ludźmi podobnymi do nas – dobrymi lub złymi, w zależności od tego jacy sami jesteśmy. Ale jak mówiłam, to nasz wybór. I jeszcze jedno. To jest skierowane do 34. Gdybyśmy wiedzieli, jak wielką moc mogą mieć nasze złe słowa, nasze złe sądy, częściej wybieralibyśmy milczenie. Swoimi myślami i słowami tworzymy własna słabość lub siłę. Nasze ograniczenia i radości biorą swój początek w naszych sercach. I zawsze zło możemy zastąpić dobrem

 3. Idoli z kryminalistów, gangsterów zrobilo kino i telewizja. Te media nie zrobily tego same z siebie.W początkach kinematografii nie bylo filmów robiących ze zbrodniarzy bohaterów pozytywnych. Były produkowane wyłącznie komedie i filmy erotyczne, w tym xxx. To amerykańscy „moraliści” religijni, wspierani przez watykan, wymusili na żydowskim hollywood, rezygnację z wolnego kina erotycznego. W zamian, dla podtrzymania zysków i geszeftu, wyrazili zgodę na ekscytowanie widza filmami gangsterskimi.Dziś wszelkiej maści mochery pomstują że „wszystko co złe to przez pornografię”. A ja stanowczo stwierdzam że większość zła na tym świecie jest „owocem” decyzji podjętych wówczas przez amerykańskie „mochery”.Nie trzeba było długo czekać, owoce tej „moralności” szybko się pojawiły – wojny światowe, totalny rozrost struktur mafijnych, wzrost przestępczości, wyzysku, ocean ludobójstw, ocean korupcji.Dziś dzięki „mocherom” żyjemy w świecie w którym bandyta i morderca są bohaterami pozytywnymi, są wzorcem do naśladowania szeroko upowszechnianym przez media. Czy dziwicie się więc że matecznik mafii to ultrakatolickie południe włoch ???????????????????????A mochery dalej powtarzają swoją mantrę – „wszystko przez pornografię!”. : ((((

 4. Mysle ze zasuplona nie miała na mysli ze mamy otworzyc wiezienia, moze chciała tylko powiedziec ze nie mozna sie pysznic ze jestesmy lepsi bo niczego nie ukradlismy, czy nikogo niezabilismy.W zyciu sa rozne sytuacje i rozne ich konsekwencje, nie zmienia to jednak fatku ze przestepstwo jest przestepstwem i bez pewnych norm społecznych pograzylibysmy sie w totalnym chaosie, chociaz patrzac na skale przestepczosci no coz raczej i tak nie mozna spac spokojnie!Ale mysle ze zamiast narzekac i przeklinac przestepcow sami dzien za dniem musimy zyc w zgodzie za samym saba i innymi!

  1. kocia mama Jestem lepsza pod tym względem jestem lepsza – nikogo nie zabiłam .Niejeden zbrodniarz chciałby powiedziec Nikogo nie zabilem.To ze w tym przypadku jestem lepsza to nie znaczy ze człowiekowi ‚mordercy”po odbytej karze muszę zatruwać życie i gnębić go az do śmierci. Prawda

   1. Zesuplona .Kobieto ! Ty bardziej potrzbujesz pomocy niż Ci zbrodniarze bo oni potrzebują kary a ty pomocy doktora specjalisty.

    1. Dzięki za troskę Prawdo, jakoś całkiem nieźle funkcjonuję. Wasza nienawiść jest przerażająca. Nie jestem niczyim adwokatem panie 34, nie uczęszczam też do żadnego kościoła, ale jestem pewna, że nienawiścią nie naprawimy zła na tym świecie, nie wskrzesimy ofiar wojen itp. Te ofiary są właśnie „dzięki” nienawiści. Musimy kochać jedni drugich. Musimy być dobrzy, tolerancyjni i z poświęceniem służyć innym.koda

     1. zasuplona twoja nienawiść i twoje zaślepienie są przerażające !Tylko krańcowo cyniczny satanista może mówić to co ty mówisz !W sposób arcymanipulacyjny, szatański, celowo nie rozróżnasz indywidualnej pracy nad sobą od zła realnego i namacalnego niosącego cierpienia, śmierć i zagładę.Bezczelnie mieszasz takie odczucia jak strach, ciemność, rozpacz, zniechęcenie, które mogą być odczuwane przez dobrych ludzi skrzywdzonych przez bezkarne zło, ze złem faktycznym jak ludobójstwo, zbrodnie, korupcja – która zawsze oznacza ludobójstwo pośrednie, złodziejstwo nomenklaturowe – które zawsze oznacza ludobójstwo pośrednie, mafie, przestępczość bandycka.W sposób zbrodniczy „wrabiasz” ofiary zła w zło wcielone.Samego zła tak naprawdę nie pokazujesz ani nie opisujesz !!!!!!!!!!!!!!!!!MĄCISZ I MORDUJESZ PRAWDĘ O DOBRZE, ŹLE I OFIARACH ZŁA.Pisząc o źle nie wymieniłaś, poza egoizmem i nienawiścią, żadnego faktycznego aspektu zła ! Zachowujesz się jak adwokat bestii !Czy dobry człowiek kiedykolwiek powiedziałby to co ty powiedziałaś ?!Jeśli nie pamiętasz to przypominam twoje przepełnione szatańskim jadem krańcowo zbrodnicze i manipulacyjne kłamstwa: Cyt.: ” Nawet największe przeżycia, takie jak akty przemocy, wzbogacają nas i przyczyniają się do naszego rozwoju. Doświadczenia te są bardzo bolesne, ale pozwalają nam dojrzewać. Wszystko czego doświadczamy może być pozytywne,. Wszystkie doświadczenia czegoś nas uczą”.Cyt.: ” …w naszym wszechświecie występują zarówno siły dobre, jak i złe, obie są jednakowo potrzebne dla naszego rozwoju. Siły złe, to również wszystko, co uważamy zazwyczaj za złe: ciemność, nienawiść, strach, nieuprzejmość, nietolerancja, egoizm, rozpacz, zniechęcenie i tak dalej. Oba te rodzaje sił walczą ze sobą. Jeśli je opanujemy stają się nam posłuszne. Ale to już nasz wybór, czy będziemy źli, czy dobrzy”. Okaleczeni, zamordowani zostali wzbogaceni a ich mordercy spowodowali rozwój swoich ofiar ????!!!!!!!!!!BLUŹNISZ PRZEKLĘTA, BLUŹNISZ DEMONIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zło jest potrzebne dla naszego rozwoju ????????!!!!!!!!!!BLUŹNISZ PRZEKLĘTA, BLUŹNISZ DEMONIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZŁO NISZCZY, ZŁO GENERUJE OCEANY NIEPOTRZEBNYCH CIERPIEŃ, ZŁO ZABIJA, ZŁO PROWADZI LUDZKOŚĆ DO ZAGŁADY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!I ZŁO TWORZY TAKIE DEMONY JAK ty zasuplona !!!!!!!!!!!!!!!!Widać demonie zasuplona chcesz tej zagłady gatunku ludzkiego !!!!!!!!Kiedy mord jest ofierze mordu potrzebny do jej rozwoju ???!!!!!!!!Kiedy korupcja jest potrzebna ludzkości do jej rozwoju ???!!!!!!!!!Kiedy ofiarom korupcji, mafii, nepotyzmu, układów i innych zbrodni, czyli ofiarom tej rzeczywistości wg watykanu zbawionej, która tak demonie zasuplona cię zachwyca, zło służy do rozwoju ?????!!!!!!!!!! Z szaleńczą zapiekłością i zaślepiającym fanatyzmem bronisz zbrodniczej wizji świata w taki sposób w jaki kiedyś ludzie kk bronili wizji płaskiej ziemi – pępka wszechświata !!!!!!!!Jak śmiesz zarzucać innym nienawiść skoro ty zasuplona jesteś esencją nienawiści i zaślepienia.Jak śmiesz doszukiwać się pozytywów w źle, skoro jesteś niezdolna do elementarnego logicznego wnioskowania, skoro nie potrafisz i nie chcesz odsiać kłamstw od prawdy. Nie jesteś zdolna do zadawania pytań granicznych, nie jesteś zdolna do wyciągania uczciwych wniosków, NIE JESTEŚ ZDOLNA DO POZNANIA PRAWDY !!!!!!!!!!!!!!!!!NIE MA DLA ciebie demonie zasuplona WYBACZENIA I NIE MOŻE BYĆ MIŁOSIERDZIA, BO W tobie zasuplony demonie MIŁOSIERDZIA WOBEC OFIAR BESTII NIE MA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     2. 34 Bardzo trafna odpowiedz.Poradziłabym zesuplonej by ten tekst – tak bez nienawiści przeczytała.Moze jej hierachia wartości sie zmieni.

     3. Matko i córko! Co Ty wypisujesz człowieku 34???? Czynienie zła nie jest jednoznaczne. Czy wiesz że Kapo w obozach koncentracyjnych i esesmani, którzy prowadzili ludzi do komór gazowych i torturowali ich, uważali się za dobrych ludzi i byli powszechnie szanowani? Dla narodu niemieckiego mordowanie Żydów było dobrym czynem ponieważ tak byli zmanipulowani, esesman bijący kobietę w obozie,był jednocześnie dobrym mężem i ojcem,pogodnym,lubiącym ludzi (swoich kolegów) i przez myśl mu nie przeszło że jest potworem, on wykonywał obowiązki dla swojej ojczyzny. Gdyby taka Zasuplona próbowała mu wyjaśnic że mordowanie ludzi jest złe pewnie też zostałaby wyśmiana.A przestępca to człowiek chory,ma zaburzony system wartości,nikt mu nie pokazał co jest dobre a co złe,wychowywał się w środowisku przemocy i libacji alkoholowych, życie wmówiło mu że jest zdolny tylko do przemocy, że jest zły to postępuje źle,ponieważ nie miał innego wyboru. Gdyby ktoś w porę nauczył go wierzyć w swoje dobre strony zapewne byłby dzisiaj szanowanym i dobrym obywatelem.

     4. Zesuplona nie czuję do Ciebie nienawiści ale przerazona jestem głupotą.Wydaje mi sie że nie jesteś kobietą.

    1. Wlasnie… To niebywale jak mozna byc tak zacieklym fanatykiem. To najlepszy komentarz jaki mozna w tej sytuacji zamiescic. Mowie o komentarzu 43. Zwyczajnie szkoda slow.

     1. Witaj Kirke ! Wpadłam tylko na chwilkę :)) Dzielnie walczyłaś ( tam ) Sory że Ci nie pomogłam ale dobiło mnie to ,, mroczne zjawisko „ Cieszę się że dalej walczysz muszę zmykać bo znowu się zacznie hi hi hi . Nie wiem dlaczego ale Cię polubiłam WALCZ :))))

     2. Nie oczekiwałam od Ciebie pomocy. Z kim mam walczyć z widmem? Proszę Cię :). Wpadnij jeszcze.

 5. Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Miłość cierpliwa jest,łaskawa jest.Miłość nie zazdrości,nie szuka poklasku,nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu,nie szuka swego,nie unosi się gniewem,nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości,lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi,wszystkiemu wierzy,we wszystkim pokłada nadzieję,wszystko przetrzyma.Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie. Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy. Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe. (…)Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany. Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość.”

  1. ” Nie cieszy sie z niesprawiedliwości” Zbrodniarz śmiejący się całej społeczności w twarz to w/g Ciebie sprawiedliwosc?

   1. :)) Tu nic nie znajdziesz, Prawdo. Tak dobrze przeczytałaś, z niesprawiedliwości. Rozróżniasz sprawiedliwość od niesprawiedliwości?

  2. ojciec dyrektor kolejne demony nasłał bo widać demon zasuplona nie poradził sobie na blogu. Nie był w stanie wmówić maluczkim że zło jest niezbędne i konieczne dla ekonomii zbawienia i pełnych blasków promiennych oligarchicznych rządów pomazańców abby ojca ojca świętego i ojca dyrektora.Mało było widać arcydiabelskich kłamstw zasuplonej, w których, dla lepszej kłamstw skuteczności, mieszała kłamstwa z półprawdami.Cel miała jeden – wmówić maluczkim że zło musi być, że jest niezbędne, że służy rozwojowi, że uszlachetnia.Rzucono na blog diabelskie odwody w postaci demona kirke i jego klonów – przechodnia i 43.Tak to jest demonie kirke, że jak nie ma się argumentów to używa się argumentów siły. Nóż ci się w kieszeni demonie otwiera ?! Takie masz tylko merytoryczne argumenty demonie kirke ?!Dorabiasz sobie klony by zwiększyć siłę ataku.To samo robiła i robi zasuplona.Nic dziwnego bo wszak zasuplona to nikt inny jak fanatyczna zaślepiona dewotka, która zrobi każde świństwo byle tylko ratować swoją patologiczną wizję świata. Znana jest tu na blogu od kilku conajmniej miesięcy, bezustannie zmienia nicki.Jej historię, historię jej blogowych i pozablogowych (gg, skype, real) manipulacji opiszę w następnym poście.

   1. A może Pan Bóg chciał, abyś poznał wielu złych ludzi (demonów), zanim poznasz tego dobrego (anioła), po to, żebyś mógł go rozpoznać, kiedy on się w końcu pojawi ;))))))))))

   2. Ciekawość mnie zżerała ( kim jest ta zasuplona ? ). Atu nic ..! nie było opisu w następnej notce tylko jak zwykle myśl.. .A mówią że to kobieta zmienną jest ha ha ha ha

    1. Ten tekst jeśli powstanie będzie bardzo długi z licznymi cytatami choćby z gg.Jedno mogę zagwarantować że byłby to hit na tym blogu.

     1. Kurcze coś faktycznie się stało !!! Taki komentarz 34 ( krótko i na temat bez demonów itd. ) Coś z Tobą dzisiaj nie tak …. Ciekawe …

     2. Aaaaa zapomniała bym … Gratulacje 1 – miejsce w rankingu . O ile Łaskawco mogę się do Ciebie odezwać ! hi hi hi

     3. Nie poganiajcie go bo się facet zestresuje i nic z siebie nie wykrzesi. Może to będzie romans, jakiś wątek erotyczny z 34 w tle? 🙂 Wydanie drugie poprawione ptaków ciernistych krzewów? Buhahahaha Robuś, czekamy z niecierpliwością pod wysokim napięciem :)).

     4. Miałem się nie odzywać do kirke, ale niech tam, nie jestem pamiętliwy.Początek szkicu scenariusza.1. Trzęsienie ziemi.2. Napięcie rośnie.3. ……….ocenzurowano……..4. ……….ocenzurowano……..rozmowa kontrolowana…..rozmowa kontrolowana…………. : )c.d.n.

     5. Jakie opowiadanie ?!Opowiadanie to fikcja literacka.Ja musiałbym poświęcając wiele godzin opisać minione wydarzenia.Chciałem nieco wstrząsnąć zasuploną bo to co pisała tu ostatnio było wyjątkowo złe, bo oznaczało usprawiedliwianie zła na poziomie obłędu.Mam nadzieję że zasuplona nie jest zła, mam nadzieję że tylko zbłądziła. Nie chcę jej skrzywdzić.Ale jeśli okaże się że jest zła i służy złu to nie będę miał litości.

     6. Nie wierz nigdy kobiecie,Dobrą radę Ci dam,Nic gorszego na świecie, Nie przytrafia się nam…………………………Gdy zrozumiesz swój błąd, Już …….. po Tobie.

     7. Nie pij !!! alkohol szkodzi zdrowiu i zabija szare komórki !!! . A zresztą może i masz rację idź !!! upij się !!! jutro przynajmniej nie będzie Ci się chciało myśleć o Niej (kac ) :))))

     8. Masz odpowiedź zasuplonej tego chciałeś . Ona nie jest pewna …Ty 34 też …. „ Życie to nie teatr ” 34

     9. Myślałam że napisze opowiadanie później że tragedię a okazało się że stać Go tylko na komedię :)))

     10. Bój się Boga Kobieto, jak można tak dogryzać bliźniemu. Czy to po chrześcijańsku ?P.s. Czy dla katolika dramat jest lepszy od komedii ?!

     11. Ona ciekawość Cię zżerała ?Ciekawość to pierwszy stopień do piekła !Na co liczyłaś, że ujawnię prywatną intymną korespondencję ?!Wstydź się kobieto !

     12. Podpuszczania uczę się od Mistrzów Dwóch na tym blogu :)) A jeżeli chodzi o ta prywatną korespondencję to wiedziałam że tego nie zrobisz więc nie mam się czego wstydzić !!!!. A teraz zmykam bo z dwiema nie dasz sobie rady ( w tym jedna katoliczka – ciężko by było )

     13. 34 co za wyznanie „Prawda jest najważniejsza „. Prawda na pewno się ucieszyła to było takie ….brak mi słów :)))

     14. Więc wiecie – i dobrze. Mogę jeszcze dodać że jestem szczęśliwy mogąc rozmawiać na gg tak ciepło, czule i z wielką bliskością z tak wspaniałą kobietą jaką jest Prawda. P.s. A co Ona powiesz o kirke? Pisałem że piękno jest w różnorodności. Bo taka jest prawda. Wiem że wiele kobiet reaguje na to słowo jak byk na czerwoną płachtę. Ale to sama natura woła o bioróżnorodność. I to że facetowi podobają się różne typy urody wśród kobiet, to że facetowi podoba się wiele kobiet, i to że ma w sobie naturalny odruch do „zapylania” wielu wspaniałych kwiatów, jest jak najbardziej naturalne. Poza tym pisałem to, choćby w art. o poradach, by pocieszyć wiele bezzasadnie zakompleksionych pań. Wszak kto ratuje jedno życie cały świat ratuje.A etetowa blogowa złośnica kirke doradza, w uszczypliwym pełnym jadu komentarzu, biseksualizm ! Kto w ten sposób postępuje ?! Jeśli kirke sama jest biseksualna to dlaczego ma narzucać swoją orientację (nie chcę pisać zboczenie) seksualną innym osobom ?!

     15. 1. Ja Cię kręcę. To że dla ciebie to norma, nie znaczy że dla wszystkich, ale mniejsza o to. Ludzie lubią albo podobne typy urody z poprzednich „fascynacji” albo gdy mają uraz/czegoś dość np. rutyny, kompletne przeciwieństwo – uogólniając. Tak czy siak, fakty są takie że wszyscy im się nie podobają. To że samicy podoba się wielu samców, jak również to że ma w sobie naturalny odruch (najstarszy zawód świata) do skakania z kwiatka na kwiatek, oczywiście nie jednemu panu przeszkadza. Wiem, że wielu mężczyzn jest za poligamią jak kobiety za równouprawnieniem, ale gdy tylko wspomnieć że kobita w takim razie też tak powinna, mina im rzednie niemiłosiernie :).2. Jeżeli chodzi o mój biseksualizm, to ma on miejsce tylko w niewinnym stwierdzeniu, że moja przapsiółka ma najpiękniejsze piersi pod słońcem :P.3. Widzisz opis Mistrza, ustaw sobie „kochankę na etat przyjmę” i zejdź ze mnie!

     16. Wy sobie tam róbta co chceta, mnie interesują Ci konkretni. Mogę być pierwszą lub ostatnią, ale nigdy jedną z wielu. Wolnoć Tomku w swoim domku.

     17. 34 bardzo ale to bardzo cieszę się że jesteś szczęśliwy !!! . Prawda ma na Ciebie pozytywny wpływ – może skończysz z tymi demonicznymi określeniami w swoich komentarzach :))). ( chyba się łudzę hi hi ). Co do różnorodności i jej piękna owszem zgadzam się ale moim skromnym zdaniem piękno jest w różnorodności nas ludzi a tobie chodzi wyłącznie o różnorodność typów kobiet . Różnorodne to nie znaczy wszystkie – swoje typy zapewne masz .To że masz w sobie naturalny odruch” zapylania” to się czuje czytając Twoje komentarze ha ha ha . Nie skrzywdź tylko żadnej przy ” zapylaniu ” i po . Ratuj świat 34 ratuj tylko trochę spokojniej :). Agresja , nienawiść prowadzi tylko do upadku świata ( chodzi mi tutaj o Twoje komentarze nie związane z odruchem” zapylania „). A na koniec jeżeli chodzi o kirke – lubię Ją i nie podejrzewam ją o jakieś dewiacje albo zboczenia . A Ty 34 czasami na żartach się nie znasz obroniła się sama i to całkiem dobrze hi hi hi :). Gzieś tam wcześniej napisałeś „kto się czubi ten się lubi „. :)))

     18. P.s. Przyznaję trafiłaś. Główny wątek to romans ale w wersji hard core. : )

     19. A szczerze, to tego się właśnie po Tobie spodziewałam :)). Wróżba na następne miesiące: 0 wiadomości na gg od płci pięknej :)).

     20. Wybacz kirke, ale marny z Ciebie prorok, twoje wróżby nie są warte funta kłaków. Moje gg dalej mi dobrze służy do ciepłych rozmów z Przedstawicielką płci pięknej i to z tego bloga. Buhahahaha : ))))P.s. Pozwoliłem sobie zacytować kirke twoje rżenie, ale po prostu śmiać mi się chce z twoich proroctw.

     21. No to gratuluję odwagi i współczuję głupoty, tym kobietom. Ps.Piszesz że „piękno jest w różnorodności” to ci podpowiem: żeby życie miało smaczek, raz dziewczynka raz chłopaczek :).

 6. Oj dzieci, dzieci!Widzicie zło czai sie na kazdym kroku, wystarczy ze marek napisze wydawałoby sie zwykły artykuł a ilez obudził on negatywnych emocji.Kłucicie sie i obrazacie w imie dobra i sprawiedliwosci!Wezcie głeboki oddech, usmiechnijcie sie do samych siebie i innych i przemyslcie sprawe raz jeszcze!!!!

 7. „Największym złem jest utrzymywanie religijnych uprzedzeń i krytykowanie innych ludzi bez poznania ich umysłów”.Padmasambhava

  1. Nie cytuj ubezwłasnowalniających bzdur tylko zacznij myśleć !Ten cytat to z twojego guru?Marny ten guru bo to co powiedział oznacza iż krytykowanie zbrodni jest większym złem niż sama zbrodnia.A może demonie zasuplony i zapętlony w własne manipulacje i kłamstwa uważasz że zbrodnia jest ok ????!!!!!!!

  2. Zasuplona Marek kiedyś pisał o piekle w Tybecie jake zgotowali tamtejszym zwykłym ludziom lamowie.Nie przyjmuj niczego bezkrytycznie. Patrz się zawsze na owoce działań i zaniechań.Owocami lamów było piekło dla tybetańskich chłopów – niewolników.To na początek, byś na fundamencie prawdy mogła budować swoją duchowość.To co wcześniej pisałaś o niezbędności zła to wielki błąd.Zawsze należy rozdzielać kwestię samorozwoju, zapanowania nad własnymi słabościami, kwestię własnych wyborów od zła które krzywdzi , rani, zabija. Takie zło, zło prawdziwe nie może być tolerowane przez nikogo dobrego.Zasuplona twoja wizja świata i drogi samorozwoju jest błędna.Nie widzę w tobie ani wielkiego miłosierdzia ani wielkiej mądrości.Gdybyś była choć troszkę miłosierna i mądra nie powiedziałabyś przenigdy tego co powiedziałaś.Musisz wybrać – albo miłosierdzie wobec ofiar zła i zagrożonego gatunku albo miłosierdzie wobec struktur bestii.To kwestia wyboru.Bo idąc tą drogą którą idziesz oświecenia nigdy nie osiągniesz.- Myśl samodzielnie !- Bądź mądra !- Dzielnie stań po jasnej stronie mocy !- Odpędź duchowe demony, które przez czytanie bredni sama w sobie wytworzyłaś, one zniewalają cię bo zapanowały nad twą jaźnią !Tak mentalnie wytworzone płody literackich czy filmowych bredni potem żyją swoim własnym quasiautonomicznym życiem, często przeradzając się w patolgiczne objawy które kk skwapliwie określa opętaniem.

   1. Jestem 34, chociaż nie zamierzałam już tu zaglądać. Jest późno. Dzisiejszy dzień pracy był dla mnie bezlitośnie długi. Mówisz bądź mądra. Może ja jestem mądra. Czy tej ewentualności nie mógłbyś wziąć pod uwagę? Jeśli już muszę coś wybierać, to wybieram człowieka. Miłość do człowieka. Z uwagi na swą kobiecą i wielce zmienną naturę trudno mi określić jaka jestem, ale nie jestem złym człowiekiem, za jakiego mnie uważasz. Mam wady, ale demonem nie jestem, wielu ludziom pomogłam, nie sposób ich zliczyć, pomogłam bezinteresownie. Jestem maksymalistką, ale niestety bardziej w formie zarzutu niż aprobaty, gdyż chcę mieć wszystko albo nic…iść do końca, na całość i jeszcze fajnie kiedy adrenalina skacze. Jeśli się smucę to na całego i z każdego powodu, ale i cieszę się na całego. To męczy gdyż każdy drobiazg w życiu staje się na moment całym życiem, nie można lubić trochę, wyspać się trochę, ani trochę się zrelaksować…albo wszystko, albo nic… Kocham życie, kocham ludzi, potrafię pracować z wielką skutecznością, potrafię się cieszyć. Kiedy tańczę, potrzebuje tancerza i ten może być głupi, na wycieczkach ze sprawiedliwa poufałością traktuję fajnych chłopaków i filozofujących , rozpoetyzowanych intelektualistów. Ale przyjaciół mam innych. Mam mądrych przyjaciół. Są to osoby, z którymi lubię rozmawiać, którzy mnie zastanawiają, niepokoją, potrafią się spierać, dyskutować na temat rzeczy ważnych, są to ludzie, którym nie jest obojętne jak żyć, i potrafią ze mną o tym mówić i słuchać też potrafią. Taka jestem 34.Przepraszam, odbiegłam od tematu. Bardzo proszę Robercie, wklejaj co tam masz do wklejania. Nie jestem do końca pewna, czy mnie z kimś nie mylisz, gdyż pisałeś, że jestem znana z manipulacji na blogu Marka, na gg, na skype i w realu. Więc wyjaśniam. Na blog Marka przychodzę czasem, bo lubię czytać jego artykuły, dobrze pisze, ale rzadko komentuję i nigdy, ale przenigdy pod nikogo się nie podszywam, to nie w moim stylu. Używam nicków zgodnie z fantazją, bądź nastrojem. Skype nigdy nie miałam, tzn miałam jakiś rok temu przez jeden dzień i strasznie zawirusował mi kompa, wiec zraziłam się do tego komunikatora, na gg jestem sporadycznie. Od miesiąca nie było mnie w kraju, korzystałam z gg, ale bez listy znajomych i komunikowałam się wyłącznie z rodziną. Nie mam nic do ukrycia, ale jeśli będziesz coś wklejał, to bez żadnej cenzury. Cenzura mogłaby zafałszować kontekst. Ostrzegam Cię Robercie, jeśli będziesz cenzurował rozmowy, natychmiast powklejam brakujące kawałki. Myślę, że dobrze się stanie kiedy wszyscy poczytają prawdę…o Tobie i o duszy kobiety.

    1. Nigdy nie miałem zamiaru upubliczniać naszych prywatnych rozmów.Zastosowałem tu rozpoznanie bojem. Liczyłem na reakcję i cel osiągnąłem. Wiem jeszcze więcej o Tobie i o to mi chodziło.Skype i real to był blef.Nie mogę nadal jednak pojąć jak kobieta, która jako 34fanka odegrała ze mną na blogu piękną scenę miłości tantrycznej, jak kobieta która jako Danuśka odegrała ze mną pouczającą scenę o miłości jako sensie życia, potrafi tak bezlitośnie służyć złu i bronić zła.Próbuję to zrozumieć, próbuję znaleźć czynniki które sprawiły, że bronisz zła.Pisałaś że poznam Anioła. Ty z pewnością Aniołem nie jesteś.Anioły, odziane w zbroję która nie pozwala miłosierdziu bronić zła, walczą bezlitośnie z bestią i jej pachołami.Jesteś skażona najprawdopodobniej antyseksualizmem religijnym.Zaakceptowałaś tkwiącą w Tobie pieczęć bestii która mówi że seks to zło. Będąc gorącą kobietą już choćby pewnie z tego powodu stajesz po stronie ciemności i zła. Stajesz po stronie zła bo bestie wielkich religii nie dają w swym antyseksualiźmie innej alternatywy.Ja akceptuję w duchowym dorobku pokoleń tylko to co uważam za dobre. Trzeba umieć odsiać prawdę od fałszu.Tak to niestety jest, że bestia – pradawny mistrz kłamstwa, w tym dorobku pomieszała prawdy z kłamstwami, by zwodzić, manipulować, zadawać cierpienia, śmierć i niszczyć. Uważam za dobrą, boską postawę tantryków którzy podchodzą do miłości i do seksu jak do świętego boskiego doznania.Miłość tantryczna jako eucharystia – TAK – to prawda.Ale i we wszelkich odmianach tantry jest mnóstwo błędów, bzdur, pokładów zła i kłamstwa. Wśród życiowych zaleceń tantry, w których seks jest tylko małym fragmentem, jest też wiele zła i promowania zła, jak choćby sztuka dokonywania przekrętów.Ktoś dobry, mający dobre serce i jednocześnie trzeźwy umysł, musi wykształtować w sobie krytycyzm i umiejętność rozpoznawania zła tkwiącego w takiej czy innej duchowości, czy to jest katolicyzm, czy buddyzm, czy tantra. Musi to zło rozpoznać i odrzucić je jak odrzuca się zapiekły jad diabelskiego kłamstwa.Tobie zasuplona brakło tej umiejętności.I jak wielu innych przed tobą dałaś się omotać bestii i zasiałaś w sobie demona.Tego „demona” wyraźnie dostrzegłem w pewnym momencie naszych rozmów na gg. Twój „demon” tkwi w Twojej okaleczonej świadomości.Bronisz go z determinacją, bronisz go rozpaczliwie.Czyżby ten mentalny demon na tyle Cię opętał, na tyle STAŁ SIĘ TOBĄ ŻE NIE POTRAFISZ GO ODRZUCIĆ ?!Udowodniłem ci prostymi pytaniami że BRONISZ ZŁA !Oby nie było dla Ciebie za późno, obyś zechciała i mogła z tej wiedzy skorzystać i obyś zdołała wyzwolić się spod wpływu zła.Prawdziwe Anioły walczą ze złem a nie bronią go stosując obłąkańczą, na poziomie szaleństwa, pseudo argumentację !

     1. Wycofałeś się ze strachu, 34. To było do przewidzenia. Ja stoję po stronie zła? Ja nienawidzę zła! Na świecie jest wiele zła, które czynią ludzie. Ale ludzie nie są źli. Złe są ich uczynki. Ludzie, którzy niosą zło są nieszczęśliwi, zagubieni lub chorzy psychicznie. Ludzie, którzy niosą dobro (szczęście, przyjaźń, miłość) są wrażliwi, łagodni, empatyczni i delikatni w słowach i wzajemnych kontaktach. Próbujesz mnie zrozumieć? Nie sądzę. Nie ma kobiet niezrozumiałych, chyba że mężczyźni są niedomyślni, delikatnie mówiąc. I tylko takie jak Ty głuptaski chcą mieć zawsze rację i stosować logikę wobec kobiet.Kobieta jest cudem boskim, uroczy 34. Szczególnie jeśli ma diabła za skórą ;)))

     2. Zasuplona – a co sądzisz np. o kobiecie która ma męża, bardzo ją kocha, jest wierny, a ona go zdradza z kilkoma mężczyznami? jest dobra czy zła?

     3. Taka kobieta jest zdecydowanie, bezwzględnie, jednoznacznie zła, Marku.

     4. Ideologia rałtowo-mafijna, przepełniona cynizmem i dążeniem do bezkarności tzw. elit, wychodzi z mafijnych salonów i próbuje „uświadamiać” motłoch. Robi to od stuleci dzięki kk, a na blogu bestia robi to dzięki zasuplonej, kirke czy saperowi. Cynicznie „rżnąc” miłosierdzie i miłość, w stylu pajaców z PO, przeciwnikom bezpodstawnie zarzucając nienawiść, wlewa swój jad do głów plebsu i chce wyrobić w nim przekonanie, jak dawniej odsowieckie szito-krito, że przekręty, łapówki, defraudacje należą się pomazańcom pana a plebs ma to zaakceptować i ukorzyć się. Wszystkie gadki zasuplonej w tym względzie tak właśnie oceniam.Jeśli jej postawa wynika z obrony własnych „grzeszków” i mają one podłoże seksualne, to robi duży błąd. Jej problem to tzw. problem małżeński. Jeśli nie realizuje się w anaturalnym tworze jakim jest małżeństwo to niech z niego zrezygnuje. Jeśli nie chce rezygnować, a mąż jest oziębły, to w ramach mniejszego zła, informując męża o tym, niech znajdzie sobie kochanka lub kochanków. Przeciętna Niemka w swoim życiu ma 9-ciu kochanków. To znacznie lepsze rozwiązanie niż obrona zła, wszelkiego zła, tyko po to by bronić własnego poczucia winy i niezaspokojonego tyłeczka.

     5. Złe uczynki nie robią się same z siebie.Robią je źli ludzie.Tak jak są dobrzy ludzie tak i są źli ludzie.Nie ma uczynków bez siły sprawczej, w tym rozumieniu uczynki to ludzie. Więc nie stosuj żałosnej manipulacji oddzielając uczynki od ludzi i ich decyzji.Myślisz że cyniczna zbrodnicza bestia w ludzkiej skórze pragnie dobra ?! Czy jesteś aż tak naiwna czy może aż tak cyniczna i bezczelna by pociskać takie gadki ?!Dla mnie źli ludzie to pachoły bestii niegodne imienia człowieka.Albo współczucie wobec ludzi albo wobec pachołów bestii.Dlaczego mają cierpieć dobrzy ludzie ?! Twoja wyrozumiałość wobec złych skazuje dobrych ludzi na cierpienia.Tak Ty z pewnością nie jesteś głuptaską – w swoim mniemaniu.Tak, przyznałaś się do znamienia dogmatycznej bestii. Wszak to Ty wspomniałaś o diable pod swoją skórą. Tyle mojej pracy poszło na marne. Religijne pranie mózgu łączące seks z diabłem okazało się silniejsze od prawdy. : (Dałaś sobie to zaszczepić, więc dałaś zaszczepić i inne bzdury.Co widać i czuć.P.s. Dobrze wiesz że nie zrobiłem tego ze strachu.

     6. „Istnieją dwa rodzaje głupców – tacy, których łatwo zastraszyć i przestają działać, i tacy, którzy sądzą, że zdołają czegoś dokonać, gdy zastraszą innych”. Jest to cytat z książki Paulo Coelho „Demon i Panna Prym”

     7. Nikt mnie nie zastraszył ani nikogo nie miałem zamiaru zastraszać.Więc po co ten kolejny cytat specjalistko od cytatów ?!Rozumiem iż sugerujesz że jestem głupcem.No tak nie kradnę, gardzę korupcją, walczę ze złem więc dla „rasowej” przedstawicielki wawki, dla której pławienie się w patologiach jest normą, która osiągnęła sukcesy dzięki wysługiwaniu się mafijnym patologiom, jestem głupcem.

     8. Walczysz ze mną, a nie ze złem, tylko nie wiem o co. Zdaje się, że próbujesz mnie obrazić. Wciąż wymyślasz wyimaginowane oskarżenia.

     9. Jeszcze jedno, najwyraźniej zupełnie nie pojmujesz, gdzie leży granica żartu :))))

     10. Nie sądzisz, że dobrzy ludzie też robią czasem złe uczynki, a złym ludziom zdarza się robić uczynki dobre?? :)))

  1. Człowiek ten miał niepewny dość wzrok.Prosił o żar, wpatrzony gdzieś w mrok.Wciągnął dym, i nim skryła go noc, tak powiedział:”Nie wierz nigdy kobiecie, dobrą radę ci dam.Nic gorszego na świecie nie przytrafia się nam.Nie wierz nigdy kobiecie, nie ustępuj na krok,bo przepadłeś z kretesem nim zrozumiesz swój błąd;ledwo nim dobrze pojmiesz swój błąd, już po tobie…”Dookoła miasto całe właśnie kładło się spać,tyle z tego zrozumiałem, że coś z nim jest nie tak.Ulice dwie był dalej mój blok.Chciałem już spać, lecz opornie to szło,było coś, co sprawiało że głos wciąż słyszałem:”Nie wierz nigdy kobiecie, dobrą radę ci dam.Nic gorszego na świecie nie przytrafia się nam.Nie wierz nigdy kobiecie, nie ustępuj na krok,bo przepadłeś z kretesem nim zrozumiesz swój błąd;ledwo nim dobrze pojmiesz swój błąd, już po tobie…”Światła wtedy było mało, i pewności mi brak,czy w dzienniku dziś widziałem jego, czy inną twarz…Budka Suflera

  2. Jolka Jolka, Jolka pamiętasz – lato ze snu Gdy pisałaś: Tak mi źle Urwij się choćby zaraz, coś ze mną zrób Nie zostawiaj mnie samej, no nie Żebrząc wciąż o benzynę, gnałem przez noc Silnik rzęził ostatkiem sił Aby być znowu w tobie, śmiać się i kląć Wszystko było tak proste w te dni Dziecko spało za ścianą czujne jak ptak Niechaj Bóg wyprostuje mu sny Powiedziałaś, że nigdy, że nigdy aż tak Słodkie były jak krew twoje łzy Emigrowałem z objęć twych nad ranem Dzień mnie wyganiał – nocą znów wracałem Dane nam było słońca zaćmienie Następne będzie może za sto lat Plażą szły zakonnice a słońce w dół Wciąż spadało nie mogąc spaść Mąż tam w świecie na funtem odkładał funt Na toyotę przepiękną aż strach Mąż twój wielbił porządek i pełne szkło Narzeczoną miał kiedyś jak sen Z autobusem Arabów zdradziła go Nigdy nie był już sobą, o nie W wielkiej żyliśmy wannie i rzadko tak Wypełzaliśmy na suchy ląd Czarodziejka gorzałka tańczyła w nas Meta była o dwa kroki stąd Nie wiem ciągle dlaczego zaczęło się tak Czemu zgasło też nie wie nikt Są wciąż różne koło mnie, nie budzę się sam Ale nic nie jest proste w te dni Budka Suflera

   1. Ładnie śpiewasz Robuś!.A co tak Cię wzięło na śpiewanie nocą,gdy gwiazdy się migocą?:).Pozdrawiam.

     1. Dlaczego z żalu.Dlaczego z smutku?Nie smuć się:).Nie możesz wyć do księżyca,bo jest za chmurami nawet na Śląsku:).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *