Psychologia ekonomii

 

Na temat ekonomii, powstało dziesiątki tysięcy książek i opracowań naukowych.

Ekonomia była zawsze przedstawiana jako coś dla mędrców, a niedostępnego dla zwykłego człowieka. Tą tezę lansowano wszędzie tam, gdzie dochodziło do gospodarczych kradzieży na wielką skalę. W Polsce taka grabież miała miejsce za Pana profesora Balcerowicza, za którego to kadencji wiele osób popełniło samobójstwo z rozpaczy, kiedy stracili wszystko co mieli i nie mieli co jeść, a miliony ludzi zaczęło żyć w nędzy prawie tej samej, która była za PRL.

W chwili obecnej Polska jest krajem jednym z najdroższych na świecie, a zarobki plasują nas niemalże na samym dnie. Średnia pensja podawana przez media, to 3 tysiące brutto, i na to składa się grupka ludzi z dochodami astronomicznymi a cała reszta, pokolenie kolumbów, pokolenie 900brutto.

Szok dla ekonomii nastąpił w 1933 roku w Niemczech, gdy do władzy doszedł trzeci pod względem ilości mordów, zbrodniarz Adolf Hitler. Okazało się ze człowiek który nie miał pojęcia o akademickiej ekonomii, w ciągu 6 lat z nędzy w której tkwiły Niemcy, stworzył gospodarczą i militarną potęgę która niemalże zawładnęła światem i tak naprawdę do dziś nie wiadomo czemu się nie udało. Do dziś ten fakt jest wstydliwie przemilczany, a ktokolwiek kto o tym napomknie jest wyzywany od faszystów i rasistów – mając technologię daleką od naszej, pokrył całe Niemcy siecią autostrad znacznie lepszych jakościowo niż nasze w Polsce, zlikwidował do zera bezrobocie, ograniczył przestępczość do nieznanego na świecie poziomu, podniósł poziom życia przeciętnego obywatela do niemalże poziomu Amerykanina, wybudował setki filharmonii,teatrów, oper, a w międzyczasie stworzył potężną armię.

Jak to możliwe? to proste, a kluczem do sukcesu jest zarządzanie i znajomość ludzkiej psychiki.

– Ludzie chcą mieć coraz więcej i więcej, takie jest nasze ego.

– Żeby mieć więcej, ludzie potrafią się gromadzić w grupy ponieważ grupa więcej może.

Grupka tych co mają kapitał, korzystając ze swojej siły niszczy wszystko wokół nie pozwalając na rozwój innych, bo inni to konkurencja a konkurencja wymusza rozwój i modernizację celem obniżenia kosztów. Oni tego nienawidzą a my mamy przykład TP S.A. czy operatorów komórkowych, rzekomo konkurencyjnych wobec siebie – przez lata ich oferta była jedną z najdroższych na świecie. Zresztą u nas wszystko jest najdroższe na świecie.

Ludzie nazwani liberałami, podziwiani przez młodzież mówią tak – dajmy wolność biznesowi. Ale Ci ludzie mając wolność, bogacą się kosztem innych. Zawsze tak było że silniejszy wykorzystuje słabszego i jesli Państwo nie chroni biednego, zostanie on zniszczony. Teraz płaczą że zus, że przepisy – ale w USA jest o wiele gorzej, są związki zawodowe które robią prawdziwe rozróby a nie jak w  Polsce, kilku pasibrzuchów którzy za łapówki nazywane pensjami dbają o spokój. A więc mają związki zawodowe, mają bardzo surowe sądy – tam za nie wypłacanie pensji natychmiast płaci się monstrualne kary, nie jak w Polsce gdzie człowiek może głodować, a pracodawca który mu nie płaci śmieje mu się w twarz. Mimo tego wszystkiego, firmy w USA są najbardziej konkurencyjne na świecie – podatki płacą znacznie większe niż w Polsce, pracownikowi dużo więcej, i prosperują świetnie. Jak to możliwe?

Jest grupka ludzi bogatych – chcą być bogatsi, prawda? co robią? przejmują media, by w nich ich ludzie nazwani żartobliwie niezależnymi ekonomistami płakali nad losem biznesmena. Dzięki temu miliony naiwnych ludzi też płacze, nie widząc że żyją w skrajnej nędzy. Zwykly człowiek wobec biznesmena nie ma szans – zapchane sądy, brak pieniędzy na prawnika, a państwo powinno wspierać słabszego. Tak, wiem, zaraz się podniosa krzyki zwolenników UPR że państwo ma nic nie robić, ale jak was napadną to kto was obroni jak nie policja? a co to jest policja? to jest państwo, które dba by przewaga jaką nad człowiekiem ma bandyta, została zniwelowana. Przewaga którą ma biznesmen nad Tobą, jest monstrualna, i nikt Cię nie chroni. Jak masz walczyć z pracodawcą skoro musisz pracować by mieć co jeść? jak masz walczyć z jego prawnikami? pracodawca moze walczyć, Ty nie masz na to czasu bo musisz pracować by jeść. W Polsce prawnik jest znowu najdroższy w Europie, jeśli nie dostaleś pensji to skąd weźmiesz 2, 3 tysiące na prawnika? Gdy Ziobro robił wolny dostęp do zawodów prawniczych co sprawiło by że przeciętny Kowalski ma w reku broń, miliony Kowalskich protestowało i się oburzało.

A więc mamy grupkę ludzi, która wykupuje media. Każdy reżim to robi na początku, dba o propagandę. Później zaczynają robić słabe prawo pełne dziur, ma to dwojaki sens – można robić przekręty, oraz wzrasta w kraju przestępczość i powstaje chaos, a w chaosie drapieżnik zawsze upoluje więcej niż w porządku. I najważniejsza sprawa – ustalić pensje minimalną na żenującym poziomie. Ludzie zajęci by przeżyć, są tak zajęci ze nie mają czasu ani sił protestować. Wszędzie w TV czy na internecie, masy opłacanych ludzi piszą jak tu jest dobrze, i to jest system Goebbelsa, powtarzać milion razy, nie dyskutować z faktami, w końcu wszyscy uwierzą.

Efekt? ludzie którzy w czasie narodowej klęski za Balcerowicza nami rządzili, teraz znowu zostali wybrani. Tak właśnie działa propaganda i pieniądze. Wygrali ludzie którzy dbają o bogaczy, zamiast dbać o nich i o innych. To jest tak samo, jakby państwo dbało o bandytów, a ignorowało zwykłego obywatela. Teraz Ci ludzie co są u władzy, wyprawiają niesamowite rzeczy. Polska jest pośmiewiskiem świata, najdroższym krajem gdzie mieszkania kosztują tyle co w luksusowych dzielnicach Berlina czy Paryża. Najwyższe ceny, gigantyczna korupcja, banki w biały dzień niszczące przedsiębiorców, słaba policja. To że to jeszcze nie upadło, to zasługa dwóch milionów ludzi którzy stąd uciekli.

Czemu tak jest że 20 lat nic się tu nie zmienia? to nie tylko wina tego że nie została zrobiona porządna dekomunizacja, i że bohaterem narodu został agent Bolek sprzedajacy za pieniądze kolegów – to Polacy wybrali tych ludzi kolejny raz do władzy. Syndrom Sztokholmski – ciekawy mechanizm psychologiczny, że zakładnik terrorysty zaczyna go bardzo lubić. I drugi mechanizm – człowiek złamany przez bandytę, zaczyna go kochać gdy ten mu daruje. Widziałem to kilka razy na ulicy, a w skali makro działa to tak – przystojni faceci w garniturach, propaganda non stop że jest dobrze, i zwykli ludzie co zarabiali latami 900 brutto, nie mający często co jeść – uwielbiają swoich katów którzy nimi gardzą.

Jeśli widzę zwykłego człowieka co zarabia tak średnio czyli ok. 1000 – 1500pln, i mówi że głosował na PO, na partie która dba o to by nie było tu normalności, i tak naprawdę go okrada i okalecza mu życie, widzę człowieka oszukanego, złamanego. Teraz znowu obniżają podatki najbogatszym „by żyło się lepiej” PIS też przestaje mi się ostatnio podobać. Oto ich największe błędy –

– Nie zrobili natychmiast jak w Irlandii, pensji minimalnej na poziomie 1600 netto – to zwykli ludzie napędzają konsumpcję a nie kilku biznesmenów, to my kupujemy krzesła, masło, elektronikę i to my zwiększamy popyt, a przez to musza więcej produkować, zmniejsza się bezrobocie i zaczyna się robić dobrze. Za Millera obniżono bogatym CIT, i nie było żadnych obniżek cen czy wzrostów pensji. Ludzie tyrali w Tesco za 600 netto więc nie wierzcie ze jak podwyższą płacę minimalną to biznesmeni zbankrutują.

-Wzięli Gilowską a ta obniżyła składkę rentową co było bez sensu – pracodawca, tak, ten co płaci ludziom grosze, musi pod wpływem inflacji zwiększyć pensję, rząd obciął składkę rentową i już biznesmen nie musiał tego robić. Za nadwyżkę kupił sobie mercedesa w Niemczech. I znowu prezent dla bogatych z naszych podatków, a dla biednych figa z makiem.

-Bredzenie o silnej armii. Rozwiązać to w cholerę! 25% dzieci wg raportu UE nie dojada, na co nam ta armia? w trakcie wojny z Rosją zostajemy w dwa dni rozpruci i wypatroszeni. Tabuny generałów, i największa ilość admirałów dowodzących flotą Bałtycką skladajacą się z kilku przerdzewiałych kutrów. Śmiech i żenada. Co oni chcą robić tymi łódkami, wygrać wojnę z rakietami?

-Silny związek z kościołem, który powinien nie mieć związków z Państwem. Jeśli ktoś chce chodzić do kościoła, proszę bardzo ale niech on go utrzymuje, a nie każdy z podatków. Przekręty z udziałem kościoła, najbogatszej organizacji na świecie rzekomo reprezentującej Jezusa, przejdą do historii.

Ale w tej chwili nie ma innych ludzi niż PIS, uczciwszych od nich. Zostają tylko oni, z pragmatycznego punktu widzenia. Pewnie pomyślicie ze atakuję biznes – nie. Każdy kto chce założyć biznes i prosperować, jest kasowany przez te Państwo jak zwykly człowiek.

To co tu zrobiono, to skłócono Polaków wizją bogactwa. Za komuny gdy mięso podrożało o 13% ludzie wyszli na ulicę, a wtedy milicja strzelała do ludzi, nie jak teraz. Teraz nikomu się nie chce. Ludzie uwierzyli ze jak nie mają pieniędzy to jest to wina ze są nieudacznikami. Miliony ludzi w byłych PGR namawia sie by zakładali firmy, ha ha ha. W małych miasteczka zycie podtrzymuje jakiś zakład, gdzie ludzie zawsze pracują za minimum w warunkach urągających godności, i sie z tego cieszą. Oto 21 wiek w Polsce.

PIS gdy był u władzy uderzył w tą grupę ludzi na górze która upadla 40milionów Polaków, i czerpie z nich niewyobrażalne zyski. I przegrał. Jedyny ratunek to czas. Musi wyjechać jeszcze ze trzy miliony młodych ludzi, muszą wymrzeć mentalni niewolnicy, musi wrócić do Polski emigracja która widziała jak jest w normalnym państwie. Wielkim sukcesem jest to ze weszliśmy do UE, dzięki temu można było stąd uciec, i powoli standardy UE przechodzą do nas. W UE bogaty płaci więcej, biedny nic. Dlatego tam jest normalnie, a u nas nienormalnie. W UE płaci się człowiekowi za pracę, w Polsce płaci się grosze przy akompaniamencie płaczu pracodawcy ze zbankrutuje. Żałosne.

Wszędzie Ci mówią – jak tak dobrze jest być biznesmenem, to sam zalóż firmę i nie narzekaj.

A ja wam mówię –
Nie umiesz zarządzać firmą tak, by zapłacić godziwie pracownikowi, to wypad z rynku – przyjdą tacy co to potrafią.

0 myśli na temat “Psychologia ekonomii”

 1. marek,nie kasuj tego pajaca sławka ja z nim chętnie podyskutuję bo z tego co widziałem co napisał to większych bzdur nie widziałem,facet nie ma kompletnie pojęcia o ekonomii skoro pisał o pensjach na białorusi i tylko pluje bo tylko tak potrafi,sławek ja mam studia robione na zachodzie a pracowaliśmy z zespołem naukowców w cambridge nad rządowymi projektami ułatwień podatkowych dla biznesu w krajach bloku wschodniego,pracuję w tym wiele lat,i to co marek pisze to smutna rzeczywistość zanim się wypowiesz przemyśl bo robisz z siebie pośmiewisko nieuku,jak zwykle

  1. Piątka z plusem,aż mi sie nie chce wierzyć ze takie rozeznanie o wszystkim ma taki młody piękny człowiek. Moj ojciec bral udzial w dwu wojnach, wszystko w życiu widział i powiedzial ze w zyciu liczy sie tylko życie, spokojne, skromne, ciche gdzieś na uboczu, a bogactwo materialne to kula u nogi. Współczuje tym bogatym ludziom, że nie śpią po nocach, myśląc czy euro jeszcze bedzie tansze czy droższe, a jest tyle ciekawszych rzeczy na świecie !!!! Luuuudzie !

  2. UWAGA!!! proszę nie odpowiadać Słąwkowi pod jego postami bo je po zauważeniu kasuję, i wtedy niestety nie z mojej winy, znika post tego co się wpisał pod moim czytelnikiem Słąwkiem.

 2. Mareczku, w swojej pogardzie dla tych cholernych bogatych z mercedesami zapominasz o jednej rzeczy – im w tym całym socjaliźmie, który umocnia PiS, UE, a także PO(wbrew liberalizmowi partii) dużym bogatym nie jest tak źle! Koncern, jak sam mówisz, ma pieniądze by wynająć prawnika, opłacić składki z Zusu, itd. itp. Ma też kasę by posmarować komu trzeba. A mała firma co? Nie ma kasy na łapówki, nie ma kasy na koncesję, nie ma kasy na obowiązkowe zusy i ubezpieczenia(jakby firma przechodziła na emeryturę). To, co promuje prawie każda partia w Polsce, także PiS, ZABIJA KONKURENCJĘ i pozwala na to, by ci z makro płacili te 600zł netto ludziom.

 3. Zachwalasz pensję minimalną, widząc jak ci parszywi pracodawcy kradną ludziom na mercedesy – a nie widzisz złodziejstwa i marnotrastwa państwa. Myślisz że z czego utrzymuje się 2 miliony urzędników? Z powietrza? Pensja minimalna eliminuje sporą część małopłatnych prac, które dziś są wykonywane po prostu na czarno. Bardzo dobrze, każda praca powinna być imo zwolniona od składek i podatku dochodowego. PiS nie zniesie 22% vatu na mieszkania czy 22% vatu na budowlane materiały. Popiera zabieranie 70% ludziom których nie stać na mieszkanie, jednocześnie podrożając je jak najbardziej. Kraje starej UE mogą sobie na to pozwolić, bo u nich młody człowiek może kupić mieszkanie pracując w miare przyzwoitej pracy, U NAS NIE! I PiS tego nie naprawi, bo ich elektoratem są, tak jak prawie każdej partii, w większości ludzie biedni – a ci chcą, by im „dano”.

  1. Masz rację, ale tylko Ci ludzie chcieli odsunąć od władzy cwaniczków zerujacych na tym państwie, nikt inny ni chce tego zrobić. Nie ma innej opcji jak PIS z możliwych co nie znaczy ze PIS jest najlepszy.

   1. To prawda że w PiSie są ludzie ideowi i tacy co chcą ‚zepsuć układ’, i mają jakiś program w przeciwieństwie do PO, problem w tym, że ten program na gospodarkę będzie tylko szkodził ! Nawet jak PiS wyłapie wszystkich krętaczy u władzy, w co wątpie, nie zniesie bzdurnych regulacji, biurokracji i wysokich podatków, które będą dalej gnębiły nasz kraj.

    1. KZU – ale zgodzisz się ze mną, że jesli się uderzy w mafię i ją rozbije albo osłabi, to zacznie być znaaacznie lepiej w kraju, i ok, moze byc lepiej, ale podstawa to uszkodzić pasozyta który żre te państwo od 20 lat. Potem możemy myśleć nad programem UPR, który teraz realnie nie jest w stanie nic zrobić oprócz 1% poparcia. Teraz tylko PIS moze rozwalic układ, żadna inna siła nie jest do tego zdolna. A raczej nie PIS bo tam są tez krętacze i cwaniaczki jak wszędzie gdzie jest darmowa kasa, a Kaczory które to wszystko trzymają za łeb.

     1. Tak, tylko moim zdaniem działaniem mafijnym jest akcyza dzięki której mamy prawie najdroższe paliwo na świecie, obowiązkowy haracz do zusu który płacimy z nikłą nadzieją zwrotu, model państwa opiekuńczego przy tak niskim rozwoju. Działaniem mafijnym jest wszelki tego typu przymus. Fajna sprawa jest taka, że gdyby sprywatyzować wiele instytucji, łapówkarstwo naturalnie nie miałoby miejsca bytu – bo O SWOJE SIĘ DBA. Ale tego PiS się wystrzega. Ja wiem że to są czesto porządni ludzie z dobrymi chęciami, ale lewica też ma dobre chęci (chwila, co ja rozróżniam?) a wygląda jak wygląda.

     2. Marek a nie masz takiego wrażenia że jak upadają kolejni bossowie ( i mam tu na myśli bossów państwa i bossów mafii- hehe właściwie to prawie to samo) to kolejni są jeszcze gorsi? Bardziej bezwzględni? Zajęci własnymi dupami i dupami kolesiów? Niezależnie czy chodzi o kolesi z Pruszkowa Wołomina czy z Wiejskiej?

     3. To zobacz co się stało jak Piłsudki doszedł do władzy, od razu czapa za przekręt gospodarczy i jak Polska ruszyła do przodu. Piłsudski miał zero sumienia i kochał władzę, i niektórzy jednak dla władzy robią coś dla ludu też. Dlatego też jestem za Kaczuszkami, chca włądzy to pewne, ale cos będzie z tego dla mnie bo teraz kolesie rozdrapią wszystko. Tak to widzę 🙂

    2. Z tego, co się orientuję, to chyba PiS właśnie obniżył stawki podatków: z 19, 30 i 40% na 18 i 32%. Ostatnio Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu projekt PiS o zlikwidowaniu podatku Belki.

 4. Swoją drogą, UPR nie ma w programie prywatnej policji czy tym bardziej jej braku, jak napisałeś. Upierasz sie przy PiSie, bo oni zlustrują i zrobią nam tu dobrze. Ja też widzę fałsz PO, ale droga Kaczyńskiego też nie jest rozsądna. Każdy ustrój, którego ideą jest pomaganie ludziom w potrzebie prędzej czy później zacznie tych ludzi degenerować – jako znawca natury ludzkiej powinieneś to wiedzieć.

  1. UPR jest parta fantastów, która chce powrotu niewolnictwa 19 wiecznego. Sam byłem w UPR i wiem jak ta partia ludzi swoich potraktowała, jak gó.., a co mi powiesz o tym jak to UE miała się rozpaść już dawno temu? ile tych prognoz nietrafionych było przez Korwina? dzieki UE to tu jeszcze da sie coś zjeść, bo przed UE bylo 25% bezrobocia a ja i wielu innych szukalismy pracy, a ta za 600, 700pln byla tylko po znajomości. Moj kolega po studiach na okęciu trupy woził za 500pln, nie bylo gdzie pracować.

   1. Powiem Ci tak. Póki podejście polityków jest takie jakie jest(jak najwięcej podatków, jak najwięcej opieki socjalnej, jak najbardziej na lewo – a takie podejście prezentuje niestety także PiS) Unia niewiele nam szkodzi. Bo oni są tacy sami. Unia nie jest właściwie pasożytem – ona sama siebie niszczy durnymi pomysłami. Myślisz że poprawiło się od Unii? Niby od jakiego jej pomysłu? Dopłaty do rolników? Rolnicy powinni sami się utrzymywać, teraz nie płacą ZUS-u jak reszta(to nie oni powinni płacić ZUS, tylko w ogóle powinno się ten szajs znieść). PiS nie zniesie ZUS-u. Widziałem 2 lata rządów. Gonią za aferami a nie widzą co NAPRAWDĘ niszczy ten kraj. Wiesz, jak bardzo wyszlibyśmy na dobre, jakby tym z LiDu odbiło, i po dojściu do władzy znieśliby ZUS, zasiłki dla bezrobotnych, wprowadziliby prywatyzację służby zdrowia, stoczni, kopalń itd.? Nawet jakby każdy z nich ukradł po 10mln(na 460 posłów) wyszlibyśmy lepiej niż na PiSie rozbijającym układ w tym prawnym burdelu. Ty chcesz żyć w kraju czystym od przekrętów, ja chcę żyć w kraju skutecznym. Chcą ukraść, to i tak ukradną. ZUS codziennie okrada każdego pracującego i nikt nie robi ajewaje.

    1. KZU – opieka społeczna to mit stworzony przez Mikke. Jestem chory, tk ze rzadko mogę wyjść z domu. Pomocy zero. Rozumiesz? ZERO. Nie ma zadnych zasiłków, rent, pomocy, nic. Wiec jaki socjalizm, jaki socjal? socjal to jest w Niemczech, tu nie ma w ogole socjalu. Tracisz pracę, zdychasz z glodu.

    2. Uff, jak to dobrze, że UPR ma takie dramatycznie niskie poparcie:) Przecież to, o czym Ty piszesz, to jest powrót do XIX wieku!

     1. Nie wiem czemu nie wysyła mi niektórych komentarzy. Więc powiem w skrócie. Płacisz ZUS, Składke zdrowotną, podatek dochodowy, podatek VAT. Pomocy masz 0. Za UPR-u też będziesz miał 0. To po chcesz płacić? Na mercedesy? Poza tym napisałem wcześniej, że taki system jak za PiS/PO sprzyja właśnie dużym przedsiębiorcom.

     2. Słuchaj, ja nie chcę eksperymentów, niech zrobią w Polsce tak jak w irlandii i mi pasuje. Żeby normalny człowiek conic nie umie, mógł w miarę godnie żyć. Nawet jeśli to co proponuje Korwin by zadziałalo, ten człowiek jest za słaby żeby utrzymac taki stan. Musiałby mieć poparcia spolecznego z 55%, kadry ludzi zeby nimi poobsadzac co się da, a wiesz ze zawsze pozniej wyskakuja z tych ludzi jakies afery itd.

     3. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoja ideologia jest bezduszna? Po to jest system ubezpieczeń społecznych, żeby chronić ludzi najsłabszych. I temu służy przecież ZUS czy podatki. Owszem, można starać się te obciążenia zmniejszać, ale w rozsądnych granicach.Ale w bardzo wczesnej młodości wierzy się jeszcze w takie utopie!:)

     4. Moja ideologia jest bezduszna, ja to wiem; nie bawi mnie pomaganie innym, nie obchodzą mnie dzieci z Afryki(Mareczka też nie, wielki + za ten tekst). ZUS jest systemem nieudacznym i co gorsza przymusowym( a to 1 wynika z tego 2). Mareczku, Irlandia już byłaby ok(myślisz że czemu zabiła traktat lizbonski ktory bruksela na sile wkrzesza?), tylko że to wbrew programowi PiSu, a PO sie nie chce. Więc dla mnie albo UPR, albo jakaś nowa prawdziwie liberalna partia. Póki co jeszcze takiej nie ma.

     5. Tylko ciekawe drogi V, co byś zrobił, jakbyś sam nagle znalazł się w sytuacji osób najsłabszych. Wypadek – niemożność leczenia się, żadnej renty, żadnego zasiłku, nic. Trochę wyobraźni…

     6. No własnie. To wszysto fajnie wygląda gdy jest się zdrowym i silnym, i ja też dopóki byłem zdrowy czciłęm Korwina, później zdrowie siadło i gdyby nie rodzice żyłbym w skrajnej nędzy w przytułku.

     7. No cóż panowie, to kwestia gustu. Ja nie lubię żyć w nieefektywnym systemie i nudzi mnie totalny brak ryzyka. Powiem Wam szczerze, że gdyby była jakaś partia, która byłaby nieco mniej radykalna niż UPR, który też wszystko robi stopniowo(np. precz z Zusem i 5% dochodowego/vatu) to być może przerzuciłbym się na nią. Niestety, PO zajmuje się uśmiechaniem do kamer, a PiS tropieniem afer. Co zrobić?

     8. To bardzo fajnie, ale z punktu znaczenia ekonomicznego ma to sporo mniejsze znaczenie niż np. zlikwidowanie rozrośniętych podatków czy wysokiej biurokracji.

     9. Nie, nie zgadzam się, absoltunie najwazniejsze jest najpierw ukrocenie korupcji, podatki i cala reszta to druga sprawa. To tak jakbys czlowieka z rakiem zaczynal leczyc od dawania witamin i kupowania ubran ladnych zamiast mu tego raka najpierw wywalic.

     10. Wiesz ile osób uczestniczy w korupcji? PiS nie usunie ich wszystkich metodą łapanek, musiałby na to przeznaczyć chyba połowę budżetu. Wtedy agenci CBA byliby wszędzie i faktycznie nie doszłoby do korupcji, ale co z gospodarką? Na 1 usunietego łapówkarza pojawi się 2 następnych. Likwidować trzeba OKAZJE do łapownictwa. Kupowanie kolorowych ubrań, bo w czerwonym swetrze w zasadzie nie ma raka. To co proponujesz to walka z efektami, nie z przyczyną. Wyobraź sobie prywatną firmę ubezpieczeniową i zus. W zusie dyrektor ma swoją pensyjkę, i za milion zł zgodzi się zrobić przekręt, podczas którego zus i jego ‚klienci’ stracą 10 mln. W prywatnej firmie to nie przejdzie, bo firma NALEŻY do tego dyrektora i on ma w tym interes, żeby firmie i klientom było jak najlepiej.

     11. W prywatanych firmach ostatnie 20 lat wiesz jak dbano o ludzi? 600zl pensji, wykańczanie psychiczne. Musi być jakaś siła która weźmie biznesmena za mor.de, co do korupcji za PIS pielegniarki bały sie brac 10zł, wiesz? poszło info ze koneic łapówek, i ludzie zaczęli się naprawdę bać więzienia. Co mi po niskich podatkach jak przekret na rzekrcecie w panstwie.

     12. Firma nie jest po to, żeby dbać o pracownika, tylko żeby zarabiać. W wolnym rynku trzeba konkurować o wszystko – także o pracownika. Kiedy przedsiębiorcy chcą zatrudnić większą liczbę osób, pojawia się taka konkurencja i cena pracownika naturalnie idzie w górę. Jeśli człowiek zgadza się harować za 600zł, to znaczy, że tego jest wart – jeśli chce zarabiać więcej, niech podniesie kwalifikacje, poszuka innego pracodawcy lub wyjedzie. Zapytałem kogoś bardziej doświadczonego ode mnie, co powinno być pierwsze wyeliminowane – biurokracja czy przekręty. Odpowiedział tak jak ja że biurokracja jest ŹRÓDŁEM przekrętów i że PiS w życiu wszystkich przekrętów nie wypleni, bo gdyby to zrobił, partia straciłaby sens istnienia – odwieczną ‚walkę z korupcją’. Mamy demokrację, a każdy chce być ponownie wybrany, nie? Następnym razem, PiS oczyści to bagno! Prawda?

     13. Widzisz, ja w te rzeczy też kiedyś wierzyłęm 🙂 powiedz mi, gdzie w byłym pgr gdzie miejscowy cwaniak daje robote za 600, gdzie znajdziesz inna prace jak innej nie ma?co do PIS to zawsze bedzie korupcja, ale musi byc na niskim poziomie a nie takim jak teraz 🙂

     14. No jak innej nie ma, to się a)pracuje w tej b) siedzi na zasiłku. To w państwie PiS/PO/SLD (te partie praktycznie gospodarczo się nie różnią, PO ma tylko inne postulaty, ale jakie jest każdy widzi). Ja uważam, że likwidacja przyczyny = likwidacja skutku. Za UPR-u korupcja zostałaby ‚tylko’ w sądach, wojsku i policji – tam gdzie korumpowany nie traci na wzięciu łapówki, zakładając że go nie złapią. To wszystko co mogę powiedzieć na temat tego, jak UPR będzie walczył z korupcją – a właściwie nie walczył, lecz po prostu pozbawi jej większości pożywienia. Wiem że ta partia nie potrafi się zorganizować, ale podobne jej postulaty są potrzebne – widzieliśmy 2 lata rządu PiSu. Nie uważam jak większość moich rówieśników że ‚Kaczyński jest głupi bo jest mały i paplaty’, facet wygląda na niewątpliwie bardziej szczerego i rzeczowego od Tuska, ale nie mogę się zgodzić z biernością, jaką PiS prezentuje wobec horrendalnej biurokracji, masy składek i podatków.

 5. Oprócz opłacanych klakierów zachwalających PO jest też mnóstwo tzw. użytecznych idiotów. Widać ich zwłaszcza w necie, to w większości młode pryszczate bezmózgie gnojki. I te same gnojki zawsze zażarcie bronią faszystowskiej, neoimperialnej, będącej zagrożeniem dla przetrwania ludzkości rosji.

  1. Stwierdzenie że Rosja jest zagrożeniem dla ludzkości jest samo w sobie błędne. Ruscy to też ludzie, co by nie patrzeć. Nawet jakby przejęli cały świat, to ciągle byliby tam ludzie, tyle że ruscy. Ot co. Ale i tak tego nie zrobią, bo nie mają norm krzywizny bananów, ha!!

   1. ruscy zagrażają światu nuklearną i biologiczną zagładą.Kiedyś walczyli z całym światem WYCIERAJĄC SIĘ MARKSIZMEM – LENINIZMEM.Dziś jaką ideologię mogą zaoferować najeżdżanym krajom ?Faszyzm wielkoruski ?!A może system sprawiedliwości pejsiasto – oligarchicznej ?! Kilka lat temu w TVP 1 kilku znanych publicystów przyznało otwarcie iż 99% rosyjskich oligarchów to żydzi.

     1. To oznacza nędzę szerokich mas społecznych i niewyobrażalne pasożytnicze bogactwo oligarchów – żydów – wlaścicieli współczesnej rosji.To „sprawiedliwość” krańcowo mafijna i zbrodnicza. Przypominam iż w NKWD (poprzedniczce KGB) całość kadr to byli żydzi, gojka tj. słowianka mogła tam pracować jako sprzątaczka.stalin wymordował bezkarnie miliony rosjan-słowian.Gdy pogorszył się stan jego zdrowia i doszło do oskarżenia jego lekarzy-żydów – nastąpił zgon stalina. A dokładnie jego zamordowanie przez żydowską mafię. Oglądaliście wczoraj w nocy film na TVP 1 ?W tym filmie mieliście przykład jakie mafie może tworzyć „naród wybrany”.Po NKWD przyszło KGB z min. putinem.A w Związku Radzieckim nie było antysemickich czystek w służbach jak w PRL.Rosją rządzi KGB i żydowscy oligarchowie – to prawdziwy miecz Demoklesa wiszący nad ludzkością.

 6. Najgorsze wtym wszystkim jest to ze mafijny rzad swoimi przepisami sprawia że ten biedny czy bogaty lata niemal że po suficie od rana do wieczora i zamiast dbać i pomnażać swoje dobro to omija porozrzucany celowo bałagan.W końcu przychodzi dzień że się potyka upada.Przykład : W Anglii przepisy podatkowe są od 30 lat nie zmienione u nas chyba jest 100 wydanie .Ile razy rzad sie zmienia tyle razy zmieniane sa przepisy pod wygodę danej partii.Łącznie z ustawami jednodniowymi zeby gigantyczny import z obcego państwa mógł legalnie przekroczyć granicę bez cła a partyjniaczek w rzadzie sie na tym wzbogacił.

  1. prawda jest w środku. Wczoraj szłam na impreze, wszystkie podsycają ludzie biznesu, na tym sie zarabia, a ludek musi miec zajecie, aby nie myslał o glupotach, śluby, chrzciny,komunie,to teatr, okazja do popicia i wydania sporych pieniedzy.Bombonierka o wym 50×40 w srodku kilka czkoladek 20 pln, kwiatki wiązanka troche badziewia farbowanego plus jeden kwiatek żywy 30pln.niepotrzebne do życia wcale. Natomiast wszelki sprzęt techniczny, lelef. komputery,radia,telew.przeciwienstwo, ludzki geniusz, najwyższe słowa uznania.Jak to zakonczyć.. nie wiem.

 7. PiS był u władzy i przez 2 lata nic nie zrobił mimo zapowiedzi. PO kompromituje nasz kraj, a najbardziej zdenerwowało mnie poparcie niepodległości Kosova, które powinno należeć do Serbii. Nie ma po prostu na kogo głosować, bo chyba nie na lewaków, albo tych pajaców z UPR. Dramat tego państwa… A co do związków PiS z kościołem to jest powód, dla którego głosowałem na PO. Jedyny powód.

 8. Różnią się. Słuchacze najbardziej hardcorowej stacji (Radio Maryja) głosowali wszyscy na PiS i to radio tworzyło propagandę antyPO. Specjalnie z ciekawości słucham czasami tego radia i to co tam mówią to skandal, że wogóle im koncesji nie odebrali.

  1. To prawda, ale zauważ że PO w wyścigu o władzę zaczęła mówić, że za wypadki na drogach odpowiada PIS 🙂 to jest dopiero numer a nie dewoty Rydzyka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *