Święta

  

Nie będę wam tu wklejał tasiemców z życzeniami, takich jakie dostałem ponad sto na gg (dziękuję za te same wklejane teksty u wszystkich 🙂 )

A więc, życzenia? życzę wam zdrowia, dużo pieniędzy by spełniać swoje marzenia, prawdziwych przyjaciół, i spelnienia w życiu. Cóż więcej nam trzeba?

Życzyć innym trzeba zawsze dobrze, nie tylko w święta, gdyż święta są sztucznym tworem. Oto jakiś człowiek wymyślił sobie że tego dnia mamy się cieszyć i życzyć sobie dobrze, i czemu nie? ale trzeba wiedzieć że atmosfera świąt, piękna, chociaż niestety w tym roku bez śniegu, jest tylko w naszej głowie i nigdzie indziej. Dla natury, ten dzień jest identycznie taki sam jak każdy inny.

Żyjemy jak we śnie, reagując tak jak zostaliśmy zaprogramowani, i umieramy we śnie nigdy się nie budząc. W ten dzień mamy się smucić, w ten cieszyć a w ten zastanawiać nad podanym nam przez kogoś tematem do przemyśleń. Mamy się ożenić, mieć dzieci, zrobić to, tamto. W końcu my umieramy, dzieci po jakimś czasie o nas zapominają i same umierają i tak to się kręci w kółko od wieków.

Ale skoro święta są takie fajne, czemu się nie bawić? dla mnie zabawa oznacza objadanie się i bolesne później pokutowanie w toalecie, ale jak mawiają Ci co znają życie, „raz się żyje” 🙂 dla mnie zabawa w święta to nie tylko obżarstwo i folgowanie sobie, ale także danie tej radości innym. Być może nie mam racji, ale podejrzewam że pieniądze wpłacane na rzecz biednych ludzi często rozpływają się w kieszeniach wszelkiej maści cwaniaczków. Dlatego od lat finansuję schroniska dla psów, bo nad nimi i ich strasznym losem prawie nikt nie zapłacze, a ludźmi jednak zawsze się ktoś zajmie. Na ulicy umrze z zimna tylko w jakimś parku pijak, z głodu już nikt nie umiera, a niestety psy umierają często i z głodu i chłodu.

Dlatego pomagam zwierzakom. Ja się bawię, niech i biedne, wyrzucone przez znudzonych ludzi z ciepłego domu w mróz, rozpaczliwie głodne i odrzucone, umierające w samotności zwierzaczki też coś mają ode mnie. Jakąś ciepłą michę jedzenia, i ciepłą budę w schronisku żeby przeczekać mrozy. Sądzę że 100 pln to taka kwota odpowiednia i optymalna dla mnie, bezrobotnego co czasem dorabia, żeby zrobić dobry uczynek. Stać mnie.

Niech w te święta, nasze pierdnięcia i stękanie w toalecie, przeplatają się z wesolymi, szczęśliwymi miauknięciami, szczeknięciami, piszczeniem z radości naszych mniejszych, kudlatych braci.

0 myśli na temat “Święta”

    1. ale są różne narzędzia pomagające zachować równowagę, na przykład syntezator kawy rozpuszczalnej i karabin świąteczny, będący stałym uzbrojeniem armii uzbekistańskiej. warto, mówię Ci!!

  1. Obżarłam się strasznie:)..Ale za te pyszności warto cierpieć męki,ze zgagą,wiatrami itp..Wesołych Świąt cd.:)Pozdrawiam wszystkich..Mistrzuniu dziękuje ci za te orginalne,nie te same wklejane po raz setny życzenia:).Właśnie moja kicia wesoło mruczy mi na kolankach po 24 zamruczała mi,że mnie kocha..I ja kocham tego mojego kociego gamonia:).Podrap ode mnie Hanię.

    1. Dla tej przyjemności którą teraz czuję warto było tyle towaru do domu naznosić.Błogi stan zadowolenia jak w fazie wstępnej.Normalnie mruczę jak moja kotka.

  2. Obawiam sie, że to są jedynie wynurzenia osoby może kiedyś skrzywdzonej, która próbuje leczyć świat ze swoich własnych problemów. Prawda jest taka, że większość ludzi żyje sobie spokojnie i szczęśliwie w rodzinie, autentycznie cieszą się swoimi dziećmi, a na stare lata siedzą razem na ławeczce w parku zadowoleni ze wspólnie przeżytego owocnego życia. No ale jak ktoś sie napatrzył na swoich szamoczących się ze sobą i życiem rodziców, to teraz wszędzie widzi modliszki. Ktoś kto ciągle słyszał jakim to jest ciężarem, nie uwierzy że dzieci mogą być dla kogoś skarbem i radością, bo zawsze będą dla niego narzędziem manipulacji i owocem spisku. Zatem na Nowy Rok, życzę Ci wszystkiego dobrego i pozytywnego, i żebyś odkrył i odróżnił to co naprawdę czujesz i uważasz od tego co Ci wmówiono. I polecam ksiązki Alice Miller, tak dla poszerzenia perspektywy.

    1. Jak Ty mało wiesz sceptyku, co sie wyrabia w „szczęśliwych”rodzinach na całym świecie 🙂 skoro wszyscy są tacy szczęśliwi to skąd te wojny, tragedie? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *