ShAtAn KoNtRa MiStRzÓnIo

No i Szatan zaatakował.

Uderzył w ludzkość, najboleśniej jak tylko się dało. W co uderzył? zrzucił bombę atomową? zatruł atmosferę metanem biorąc przykład z obficie obchodzących święta rodaków z Polski?  nie moi drodzy. Szatan uderzył w waszego mistrza. Elektroniczna rzeź niewiniątek – oto co sie stało z jedynym źródłem światła dla ludzkości. Ale zacznijmy od początku.

Wczoraj, w moje urodziny (bardzo dziękuję za życzenia) zrobiłem sam sobie prezent za pieniądze jednej z moich kochanych czytelniczek (bardzo serdecznie dziękuję) zaszalałem, a co, stać mnie. Kodak C 913 za 299pln z Euro z matrycą 9,2mpix, mimo że był w Electro ten sam z matrycą 8.0 za 249pln, (ja chcę mieć 9 a nie 8!) akumulatorki, karta pamięci. 

W domu przystąpiłem do instalacji sterowników. A musicie wiedzieć, że mój system windows xp, oryginalny, o czym mnie gorąco zapewniał na stadionie XX lecia sprzedawca po Rosyjsku, miał wadę. Przy każdej instalacji urządzenia, prosił mnie o spenetrowanie go SP2. Dużo było z tym problemów, ale z imieniem Bożym na zawsze wilgotnych ustach, zwyciężałem…

Nie rozczarowałem się. Także i tym razem, nie mogło być normalnie tylko zaczęły się szlochy i żądania. „Miś ja chcę to, Miś ja chcę tamto”. Ja jej wkładam płytę z SP2 a wywala instalację oprogramowania kodaka. Podsuwam jej pod gniewnie, wąsko zaciśnięte, wiecznie niezadowolone usta co smaczniejsze kąski, a to krwiste programiki, a to pieczone pliczki w sosie bitowym, a to krajane sterowniczki, i co mam w zamian? narzekania, jęczenie, fochy.

W końcu jest, sukces. Pisze że zainstalowała sterowniki i żeby zrestartować komputer. Wzruszony wytarłem ukradkiem łzę, albowiem mężczyźni nie płaczą, łakomie spojrzałem na Nią, czule pogłaskałem, przytuliłem, pocałowałem, i zalotnym spojrzeniem obiecałem upojną noc na czacie dla dorosłych…

Restartuję. Twardo, zdecydowanie. System odpala, chrumkam zadowolony, pojawia się okienko windows z paskiem na dole, i się wyłącza komputer, po czym zaczyna bootowanie od początku. I tak w kółko. Nie działał nawet tryb awaryjny. Nic się z tym nie dało już zrobić.

Dziś u kolegi zainstalowaliśmy nowy windows. Straciłem wszystkie zdjęcia, robione od roku moim k800i.

Procesor który mam to dual core 2140 @ 1.60 GHz przetaktowany w firmie gdzie kupowałem komputer na 2.7 GHz. Facet mi mówił że w razie awarii płyty głównej (?) nie przetaktuję go z poziomu systemu ani biosu, tylko muszę przywieźć do firmy.

ID płyty głównej    03/27/2007-NF66-6A61IL02C-00

Kolega próbował na wszelkie sposoby w biosie podkręcić procesor, nie dało się. Ale kolega po prostu nie siedzi w tym temacie za mocno, a mi się nie uśmiecha jechać 20 km na Ursynów do firmy gdzie ze mnie zedrą porządnie, a w sumie to nie zedrą bo i nie ma z czego za bardzo. Dlatego proszę o pomoc was, moich wiernych czytelników, wojowników dobra. Jeśli nie wiecie, wklejcie ten artykuł znajomym co sie znają – będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pokażmy Szatanowi, że Polak potrafi nie tylko zepsuć, ale i naprawić 🙂

0 myśli na temat “ShAtAn KoNtRa MiStRzÓnIo”

  1. Nie znam sie na tych kabelkach ,drucikach połprzewodnikach ,ten który sie zna jest już zmanierowany, albo ma za mało czasu.Dziwne, sasiadowi to samo sie stało wczoraj.Przyszedł do mnie i podejrzewa ze to płyta główna.

    1. Dzięki Cyprian. Byłęm w tej firmie i wyobraź sobie że facet to zrobił raz dwa, wszedł w biosa, ktoras z opcji, zaznaczył unlinked, i zmienil szynę fsb na 1333 i procesor teraz chodzi na 2,67GHz. Git majonez 🙂 ale mam ochotę żeby go podkręcić na 3.2GHz 🙂

      1. Wszystkie zmiany robisz właśnie szyną FSB. Takie podkręcenie może wymagać zmiany napięcia rdzenia procesora o minimalną wartość dostępną w BIOS. Po podniesieniu napięcia ( jeśli będzie konieczne tzn, PC po zmianie FSB nie wstanie i konieczny będzie reset BIOS zworką ) musisz bacznie kontrolować temperaturę procesora, bo łatwo o przegrzanie, przy tak silnym overclockingu. Może niezbędna będzie zmiana chłodzenia, w końcu to podniesienie taktowania praktycznie o 100% będzie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *