Kobieta – to brzmi dumnie

  

Od początków istnienia ludzkości, istnieje walka płci.

Mężczyzn denerwują kobiece zachowania, i na odwrót. W tym odwiecznym ferworze walki, powstawały nowe pokolenia walczących, chcących zmienić to czego zmienić się nie da.

My jako ludzie, z punktu widzenia biologii mamy tylko jeden cel – przetrwać. Żeby tak się stało, konieczny jest rozwój. Świat jest miejscem gdzie ciemność ciągle ściera się ze światłością. Miłość i nienawiść, życie i śmierć. W każdej chwili jesteśmy atakowani przez wirusy i bakterie, i ten atak jest odpierany przez nasze systemy obronne. Wirusy więc mutują, zmieniają się by nie zostać rozpoznanymi, wejść do organizmu, i go zniszczyć. Nasz układ odpornościowy też stale musi się rozwijać i mądrzeć, by wykrywać zagrożenia. Kto pierwszy bardziej się rozwinie i przechytrzy przeciwnika, ten wygrywa.

Celem życia wirusa jest przetrwać, a jego przetrwanie to nasza śmierć. Celem życia na przykład makrofagów które bronią nas przed wirusami, jest bronić naszego życia i jego wygrana to nasze życie. Kto jest dobry a kto zły? nikt. Oba organizmy tak zostały skonstruowane, by wypełnić swój cel i umrzeć. A by wypełnić cel, trzeba się rozwijać.

Kobieta i mężczyzna, są umysłowo inaczej skonstruowani. Te właśnie różnice od wieków napędzają pożądanie, i sprawiają że nowe pokolenie jest zdrowsze, silniejsze.

W czasach internetu, nie trzeba już iść do baru, by wysłuchać pijanego mężczyzny klnącego na kobiety. Wystarczy pierwsze lepsze forum, czy komentarze do artykułów na portalach informacyjnych. Są one kolejnym frontem wojny płci, wojny damsko męskiej, która nigdy nie zostanie przez żadną ze stron wygrana, ani przegrana. Gdy ta wojna przestanie istnieć, przestaniemy także istnieć My.

Poznając dzieje ludzi zdrowych, którzy nagle zostali okaleczeni przez wypadek, możemy zauważyć że cierpieli do momentu w którym zaakceptowali swoje życie, i zaczynali żyć tak jak przed wypadkiem. Na tej podstawie możemy powiedzieć, że akceptacja różnic płci jest idealnym rozwiązaniem, byśmy nie cierpieli. Ale nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż istnieje lepsze, znacznie lepsze. Pokochać to co nas różni, oznacza zwyciężyć. Miłość wyklucza cierpienie, ponieważ miłość jest rozkoszą i dobrem.

Czy brak logiki u kobiety można pokochać? ja go kocham. Czy prowadzenie gierek, podpytywanie, testowanie i wzbudzanie w mężczyźnie gniewu można polubić? można uwielbiać. Czy da się zaakceptować materializm i koncentrację na własnych uczuciach kobiety? oczywiście że tak, można się tym nawet rozkoszować.

Czy w związku z tym, skoro kochamy to musimy stać się ulegli wobec tych zachowań, które nie są dla nas korzystne? odpowiem pytaniem. Wielu z nas kocha dzikie koty, ich gibkość ruchów, sprężystość, siłę, godność. Czy jednak nasza miłość sprawia że wejdziemy do klatki z głodnym tygrysem? nie wiem jak wy, ja bym tam nie wszedł. Kochaj ale zachowaj rozsądek, i nie oddawaj się cały, albowiem pociąga nas tylko tajemnica, to co nieodkryte. Odkryte karty nie są groźne. Radość powstaje gdy zaspokajamy ciekawość, ale gdy już ja zaspokoimy, szukamy innej tajemnicy. Bądź więc tajemnicą. Jedzenie smakuje nam tylko wtedy, gdy jesteśmy głodni. Najedzeni, czujemy mdłości na sam widok jedzenie. Bądź więc ulotnym zapachem spełnienia, delikatnie drażniącym czule powonienie partnerki. Bądź cieniem, który wiecznie ucieka a nigdy nie daje się złapać.

Męska przygoda z kobietą, to odkrywanie w sobie kobiecości. Dawanie pięknych  kwiatów, szorstkie pocałunki, obcowanie z delikatnością i subtelnością kobiety. Kobieta przebywając i pragnąc mężczyzny doświadcza męskiego pierwiastka w sobie, i to właśnie daje jej spełnienie. Celem naszej duszy jest uzyskanie spełnienia, harmonii, a nasza płeć jest tylko połówką doskonałości. Dlatego też mężczyzna do doświadczenia rozkoszy istnienia potrzebuje zaspokoić ten głód który czuje w trzewiach i sercu, doświadczyć kobiecości. Męskość, basowy niski głos, siła, pewność, zdecydowanie, silne uda. Tego właśnie pragną kobiety. Mężczyzna pragnie delikatności, zalotności, wrażliwości, duchowego ciepła i akceptacji którą może dać tylko kobieta.

Tezy o rzekomej wyższości mężczyzn nad kobietami są nieprawdą. Owszem, mężczyźni wymyślają wynalazki, lepiej zarządzają, ale żaden mężczyzna do tej pory nie urodził dziecka, i nie karmił go piersią. Mężczyzna jest rolnikiem który zasiewa ziemię – kobietę wydającą plony. Kto jest lepszy? rolnik czy ziemia? żadne z nich bez drugiego nie może istnieć. Oboje są tak samo potrzebni sobie nawzajem, chociaż mają inne funkcje do których przygotowała nas biologia. Jeśli jesteś mężczyzną, i uważasz się za lepszego ponieważ jesteś logiczniejszy od kobiety, i nie taki chaotyczny jak jej umysł, to co powiesz o komputerze? ten w logice jest znacznie lepszy od Ciebie – więc czy ten fakt sprawia że czujesz się od niego gorszy? jasne że nie. Więc jak sam widzisz, logika nie jest wystarczającym powodem, by uznać się za lepszego od kobiety.

Prawdziwy mężczyzna, mądry mężczyzna, uwielbia kobiety. Nie można nienawidzieć kobiet i szanować siebie. Rzuciła Cię kobieta? ograbiła z pieniędzy? zdarza się. Ale są też mężczyźni którzy robią to samo innym kobietom. Czy to że coś Ci się przytrafiło oznacza że taka jest norma? nie. Kobiety są puszczalskie? a facet jest wojownikiem który „zalicza”. Czemu kobiety mają nie mieć prawa do sexu? sex to przyjemność, zdrowie, czemu mają sobie tego odmawiać, skoro mężczyźni sobie tego nie odmawiają?

Nie ma złych kobiet czy złych mężczyzn. Są tylko źli i dobrzy ludzie.

Obcowanie z kobietami jest przyjemnością. Rozmowa, trzymanie za rączkę, przytulenie się. To jak obcowanie z Bogiem. Bóg tworzy nowe życie, kobieta też. Ta piękna siła w kobiecie, jest godna podziwu, i ja kobiety za to podziwiam, i szanuję. Szanuję swoją matkę, babcie i ciocie. Nawet mimo tego że często paplają bez sensu 🙂

0 myśli na temat “Kobieta – to brzmi dumnie”

 1. Maruś,a z mojego punktu widzenia i obserwacji nowe pokolenia są słabsze i nie takie bardzo zdrowe..No ja również bym nie weszła do klatki z tygryskiem choć z tego gatunku dzikich kotów najbardziej mi się podobają..Bądżmy tajemnicą:)nie odkrywajmy się ładnie to napisałeś.No właśnie dlaczego my nie możemy mieć prawa do sexu,i odmawiać mamy sobie,skoro my to lubimy:)również tak jak mężczyżni i oni sobie tego nie odmawiają..Obcowanie z mężczyzną również daje przyjemność;).A tak na marginesie dobry artykuł.Pozdrawiam.Szampańskiego Nowego Roku życzę i spełnienia marzeń mój Mistrzu..

  1. Są sląbsi bo słabsze osobniki dawniej umierały a teraz jest inkubator i antybiotyki. Ale jesteśmy wyźsi, madrzejsi, ładniejsi, to są fakty 🙂 baw się dobrze moje dziecko 🙂

   1. Maruś!Teraz też umierają nawet nie wiesz ile młodych ludzi teraz odchodzi..Jesteśmy wyżsi mądrzejsi ładniejsi to fakt ale Maruś to my tacy jesteśmy nasze pokolenie.Teraz zobacz jakiej budowy są dziewczyny niż dawniej.Kiedyś były wysokie szczupłe z nogami do nieba:).Teraz dziewczyny są niskie oczywiście nie wszystkie ale przeważają o krótkich nogach szerokich biodrach..Czasami na prawdę dziwnej budowy..

    1. Sa takie bo żrą bez opamiętania. Dawniej było masa jedzenia bo wszystko szło dla wojska na kolejne wojny, to i ludzie byli szczupli. Ale porównaj sobie srednią życia 🙂 i wtedy porozmawiamy 🙂

 2. Piękne zdanie, skad Ty je wziołeś?” Kobieta przebywając i pragnąc mężczyzny doświadcza męskiego pierwiastka w sobie, i to właśnie daje jej spełnienie. Celem naszej duszy jest uzyskanie spełnienia, harmonii, a nasza płeć jest tylko połówką doskonałości”

 3. Więcej szczęścia w Nowym Roku Mistrzuniu:) . Dla Was wszystkich SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU a dzisiejszej nocy odjazdowej zabawy:))) . Spadam Pa

 4. Marek jak cierpię gdy kocham .Kocham tak, ze przeszkadza mi to w pracy i nie moge wykonywac codziennych prostych czynności.Głupota moja jest tak wielka ze potrafię ta miłością sprawić by kochanek mi się śnił codziennie przez bardzo dlugi czas.Kurcze przecież to jest nienormalne.::)

  1. To nie miłość, a stan oszołomienia zakochaniem. Prawdziwa miłość jest jak strumyk, delikatna i wszechogarniająca swym spokojem. Chaos i emocje nie mają wiele wspólnego z miłością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *